Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

27 minutes ago, John Coltrane said:

To sam sve video i mazano belom bojom preko izvoda za vc 

al k'o reko da upitam dal vredi ovako da se pravi nešto, dal je neko imao prilike da sluša te drajvere + relativno mi blizu da odem da pogledam, ne košta ništa ako se naoštrim da odem biciklom, šta je za malog Pericu 25 km u jednom pravcu :sarcastic_hand:

nemoj da gubis vreme zalud.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Koliko treba da košta polovan cd plejer koji je nov koštao 300£ pre 10+ godina (ne proizvodi se od 2008. godine, ako su tačni podaci sa HiFi Engine)?

Pritom ocenjen kao osrednji u svojoj klasi cene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuršum said:

Koliko treba da košta polovan cd plejer koji je nov koštao 300£ pre 10+ godina (ne proizvodi se od 2008. godine, ako su tačni podaci sa HiFi Engine)?

Pritom ocenjen kao osrednji u svojoj klasi cene.

Pa otprilike toliko, 1/3 početne cene. Cena na ebay je 60÷200$ zavisno od stanja i godišta. Na KP skoro uvek može malo da se spusti cena. Nije osrednji,  DAC mu je bolji od većine u toj klasi. Slaba tačka je izlazni stepen ali to može i da se unapredi. Sve zavisi od stanja u kom se nalazi, ovaj deluje očuvano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, NIXIE said:

Pa otprilike toliko, 1/3 početne cene. Cena na ebay je 60÷200$ zavisno od stanja i godišta. Na KP skoro uvek može malo da se spusti cena. Nije osrednji,  DAC mu je bolji od većine u toj klasi. Slaba tačka je izlazni stepen ali to može i da se unapredi. Sve zavisi od stanja u kom se nalazi, ovaj deluje očuvano.

I skup laser za zameniti. Doduše akp traje ko oni is 80-tih i 90-tih, živeće još dugo.

Ali mislim da si rekao suštinu, treba da se doradi/unapredi, to je plus para, a za ovu cenu (pa i za manju) može u startu bolji da se nađe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Onda znači da ima problema sa mašinom ili je preskupo.

Mislim da je ovo drugo, Zoran je pouzdan trgovac, sto se tice ispravnosti uredjaja sve je bez greske kod Zorana....ali drzi jacu cenu i onda dugo prodaje.pa ko voli neka izvoli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, parabolis said:

Mislim da je ovo drugo, Zoran je pouzdan trgovac, sto se tice ispravnosti uredjaja sve je bez greske kod Zorana....ali drzi jacu cenu i onda dugo prodaje.pa ko voli neka izvoli.

Meni je delovalo očuvano u odnosu na one što sam gledao ranije kad sam hteo da ga kupim da zamenim CD63, zato sam stavio link. U međuvremenu sam opravio CD i prešao na DAC pa mi to više nije zanimljivo. Eto to je jedini razlog, a da li je 100 ili 140 eur, manje bitno ako je dobar. Najgora kupovina je izdrndana mašina za sitne pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio mi je plan da mu uradim ovo, samo Cathode Follower verziju (i to AIKIDO CF, ne klasičan), ona verzija sa pojačanjem je besmislena. Pošto je DAC Vout, stvarno nema potrebe dodavati pojačanje, bio bi verovatno malo tiši nego stock verzija, taman kako treba. Posle sam probao nešto slično na Pioneeer DV600, ali nisam išao dalje.  Odustalo se usput od novog CD plejera zbog DAC-a, ali možda je nekome to prilika da skocka solidan CD player, čak i u standardnoj CF verziji.

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Cambridge Azur/Cambridge Audio Azur 640C ALmpizator.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam kad je svojevremeno DJ Nik prodao svoj da je kupac posle nekog vremena kukao da neće da čita rezance, šta li, a da je originalni laser skup, itd. Sad su sva je prilika pojeftinili. No, svejedno, to sam naveo usput, važnije je ono što je @NIXIE pomenuo kao poželjno ulaganje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, sax.hifi said:

laser sa onog linka je made in prc.

ali izgleda da drugi nema da se nabavi.

a da ne bude $$$.

Možda i ima neki na ebay, ali to je preskupo. Po Fikusu prve verzije su imale Sony mehanizam, posle toga samo PRC, tako da je to praktično original.

Kad kupuješ polovno, to je uvek rizik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stari as, mozda je malo jaka cena od 250 e, ali je stvarno masina u svoje vreme bili vrh.

                                                   Cambridge CD3 / 4xTDA 1541A

 

stari as.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...