Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Ja sam imao prilike da pogledam i drzim u ruci ukupno 2 para klasicnih Corala beta 8 i vesanje je barem kod tog modela bilo belo. Tacnije vesanje je platneno ali je presvuceni tankim slojem bele gumejako lepo i savitljivo a dobro zadrzava oblik. I membrane cu im super kao i ona njihova specijalna legura za motor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam ja 5 pari Corala skupljam ih lol :buehehe: oce nekad vesanja da se stvrdnu, imam taj slucaj sa Flat 8, i sad jedan Nemac mi kaze da je na skoro istim Fostex matorim vesanjima omekso ih sa ArmorAll i to onaj Shiny varijanta u spreju, pa je tapkao sa stapicima za usi, ali nekako mi ta supstanca ne uliva poverenje, bojim se da ga kasnije ne skameni, ili da mora redovno da se nanosi sto nema smisla, jel ima neko drugo resenje za to, neki mazut nesto?! :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta coralova guma je odlicna, tesko moze da stvrdne, a pogledaj recimo one koji su pozuteli sa lica kako izgleda vesanje iznutrafotke koje si ti poslao na link....posto je tanak sloj gume preko platna u pitanju, ja bih to pazljivo premazao SAMO glicerinomi spolja i iznutra *membrane zasticene necimpustio da odstoji 24h i obrisao visak glicerina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neki sa DIY sto se razume u Coral Flat 8 je otkrio da kad se onaj aludustcap sa rupicom ustine/ulubi na dva mesta da bolje svira, al ni zarad boljeg zvuka ne bi im to radio, a tako da tek menjaza vesanja ne dolazi u obzir, probacu sve i nesto ce da shljaka, a nadam se glicerin iz prve, samo mi nije jasno kako se niko toga po forumima nije setio nego ili niko nema odgovor ili kilometarsko razglabanje na tu temu...a ko nije cuo Corale pa se mozda pita kakav je zvuk, recu samo jednu rec: emocija :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikakvo ulubljivanje alu capa ne dolazi u obzir

zbog toga sto je odmah ispod njega na par milimetara voice coil

i alu cap ustvari obezbedjuje da je voice coil uvek kruznog oblika i da se ne deformise.

takodje i odlepljivanje je problematicno jer rastvarc moze debalsirati nosac coila?

.

a uludljivanje ce ga sigurno blago potisnuti u elipsu...

.

takodje ni secenje nozem do ivice fikus- sistem nije u redu

to je sve totalno nakaradno

.

Alu kap se moze dampirati recimo filterima od cigarete sa kojih je skinut papir, samo ona kao vunica u formi valjka

onda se podeli po duzini i pricvrsti delom trake sirine oko 5 mm

samo zalepljenim tankom lepljivom trakom. moze i ona papirno lepliva?

.

ili

osetljivo ga iseci ALI osteviti oko 5-6 mm po rubovima.

da ipak postoji prsten koji drzi coil

tako da sitni opiljci ne upadnu u donji prostor... najbolje je da pri tom driver stoji naopako

a da se sece odozdo.

tu nikakvo silovanje ne pomaze mora se uraditi osetljivo i polako jako ostrim skalpelom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka ne bi nista modifikovao secenjem, jer onda bi zvuk vec bio savrsen i sta sam uradio?! onda mogu sve druge zvucnike da bacim :laugh1tooht:evo jedne beta 6ice u bukvalno mint stanju jer je membrana jos zelenahttp://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

nema već se prodalo -.-nego, šta se razacujete tim ibej oglasima kad ionako ne možemo odatle da kupujemo? ili možda mogu neki od vas/nas?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu ja, al za uplatu moras da se snadjes

ima jedan nemac sto sam od njega kupio Flat 6C jos jedan par, al nisu u nekom vizuelnom stanju, dao bi mi ih za 130 Evra inkl. Versand, mislio sam i te da uzmem al nemam kinte sad, jedino ako nesto naprasno prodam od carhifi opreme, al sta znam, ako neko oce da ih kupi mogu organizujem :)

http://cgi.ebay.de/w...em=270957282002

a ove sam ja uzo

http://cgi.ebay.de/w...E:X:RTQ:DE:1123

jes da sam se malo izbekeljio ali za te pare nema ja mislim da se kupe bolji a ni lepsi sirokopojasni :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam ja veze sa USA, samo sa Njemackoma pitanje je kolko bi te kostao shipping dovde pa onda jos carina kad opalamudi, pa onda jos ako se desi neka fabricka greska(jer TB nije bas pouzdan proizvodjac), nemam pojma jel se isplatimogu nabavim te TB ali iz ovog shopa:http://oaudio.de/Loudspeaker-chassis/Tang-Band/High-end-Wide-range:::127_25_738.htmli jeftinije da bude nego u shopu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e-bay ili oglasi u EvropiGuja oficijelni dobavljacverujem da kad bi neko napisao da ga interesuje Tannoy , ukljucili bi se ljudi sa informacijama ......... i to bi sigurno bilo povoljnijesvakako si u pravu - 800 i 1K nisu istoprvo je nekako vredno razmatranja , a drugo nikakomada , ja licno razmisljam da nijedan kabinet od Tannoya nije ni vredan razmatranja , tako da bilo sta sto ukljucuje original box ispada preskupo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li to ukljucuje i Westminster? :)

e-bay ili oglasi u EvropiGuja oficijelni dobavljacverujem da kad bi neko napisao da ga interesuje Tannoy , ukljucili bi se ljudi sa informacijama ......... i to bi sigurno bilo povoljnijesvakako si u pravu - 800 i 1K nisu istoprvo je nekako vredno razmatranja , a drugo nikakomada , ja licno razmisljam da nijedan kabinet od Tannoya nije ni vredan razmatranja , tako da bilo sta sto ukljucuje original box ispada preskupo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...