Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
Mermerna kutija je ekstra za zvučnik. I ti drajveri su sasvim solidni. Imam te visokotonce, nema zamerki.Ono što je problem je ovaj nerazumno veliki razmak između drajvera a to sad ne može da se ispravlja, kako je isečen kamen to je što je. Izgleda da onaj ko je to pravio ne vlada baš materijom, pa prema tome i skretnica je verovatno loša i morala bi da se pravi nova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mermerna kutija je ekstra za zvučnik. I ti drajveri su sasvim solidni. Imam te visokotonce, nema zamerki.Ono što je problem je ovaj nerazumno veliki razmak između drajvera a to sad ne može da se ispravlja, kako je isečen kamen to je što je. Izgleda da onaj ko je to pravio ne vlada baš materijom, pa prema tome i skretnica je verovatno loša i morala bi da se pravi nova.

Ako je na zvučnicima stvarno mermer kao što je kod hrama... Prolazim često pored hrama Svetog Save. Ima mermera napolju koliko ti duša ište. Ako je samo to ono što ti stvara problem, pitaj nekog od odgovornih da ti da dve ploče, a ti za uzvrat da staviš na ikonu odgovarajuću svotu novca.Pomeni im da ćeš od toga da napraviš zvučnike za ugodni zvuk Gospodu :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma napraviću ih u obliku crkve, kao maketa, ali u sredini viri mrga :)Šalu na stranu, sigurno se zvučnik može napraviti kod kamenorezca po meri sve kako treba, ne znam koliko bi koštalo ali kapiram da bi bilo u prihvatljivim granicama. Naravno, bolje napraviti drvenu kutiju kako treba, nego držati 100+ kila mermera u kući ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam da li ste sasvim u pravu za mermer kao dobar materijal za zvucnike.... mislim da tako velike povrsine opasno zvone, te bi to bilo potrebno ozbiljno dampirati. verovatno je za ludjake napijalovog smera idealan nekakav sendvic razicitih materijala od kojih neki moze da bude i mermer, ali je sve zajebancija koja je sviranje u koznu frulu umesto fundamentalno ispravnih i jednostavnih resenja. na kraju krajeva ne znam ni kakav ce efekat imati 2 mermerna spomenika u sobi kada se zvuk bude odbijao od toga.jos malo pa ce 100 godina kako ljudi prave zvucnike i mermer nigde nije zaziveo kao materijal, mora da postoji neki razlog za to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

davno bese sjecam se jos ........ prijatelj je imao Dynaudio 2-sistemce u drvenkutijama , opasno ukrucenimdao se u trosak i napravio mermerne , sa svega par upora - reda radi jer ni on ni ja nismo imali iskustva sa timsviralo je za 2 klase bolje u celom prenosnom opsegu vel'kog driverajedino sto je morao presvuci celu prednjicu cojom i tankim sundjerom , zbog refleksija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...