Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Ovi Soleni su baš prava prilika. Samo da se ne razgrabe dok ne prodam kuću :crazy:

U pitanju su Vitavox drajveri. Oni i polovni, starosti oko 50 god dostižu veliku cenu.

jes lep onaj bakarni al je nula naspram voxativ dizajna, i jos je i skuplji bzvzeedit: sad videh da je woofer u pitanju, ma super za te pare napravim ceo zid od woofera hehe :D

Neko gleda dizajn, neko kvalitet izrade...ne bih rekao da ih koriste kao vufere. Svira to dobar deo srednjeg opsega. Koji bolje zvuči - zavisi od koncepcije a ja bih uvek pre odabrao koncepciju baziranu na Vitavox. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi Soleni su baš prava prilika. Samo da se ne razgrabe dok ne prodam kuću :crazy:

bem ga kad kupujete glomazne stvari pa morate :skrivanje:ja sam sad krenuo da kupujem gramofonske glave :baby:fino meteš kuticu u džep :clap: , ušetaš u kuću :dance2: , niko ništa ne vidi i ne naslućuje i ljepota božija :sleep2::smesna: :smesna: :smesna:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neverovatni, fantasticni ijako retki i Vitavoxifenomelnalne membranei mozda najbolja alnico legura alcomax 3.Gde li su samo ovi iz solena nasli primerke?Medjutim izgleda da su dali fabricke fotografije...A ne fotke realnih primeraka malo me to cudi?Izuzev u slucaju da su u originalnim fabrickim kartonskim kutijama i pakovanjimasto je najverovatnije...Ipak Solen je veoma ugledna kuca koja dugo postoji.i mislim da se oni ne zezaju..I cene su niske ako su modeli tako ocuvanito su mozda najredji modeli VitavoxaA japanci verovatno nisu saznaliza ovu informaciju inace mi ovde nebismo imali prilike da pisemo na forumuposlali bi nekoga da licno donese te drivere...zbog toga st ogotovi sistemi sa tim komponentama dostizu cene oko 100K.Interesantan feomen u nasoj lokalnoj mikro sredinije da uvek kada se spomenu neke skuple komponentepokusava se na razne nacine umanjiti znacaj i kvaliteta tipicno se propagira da je nesto mnogo jeftinije i mnogo dostupnije cak isto ili bolje.A da su oni koji to znaju da cene skoro budale kao i oni koji to prodaju....Steta sto legendarna firma vec dugo ne proizvodi driverenisam siguran kada su prestali sa proizvodnjom ali cini mi se da je nekako bilo nagloVeoma zanimljive njihove koaksijalne jedinice recimo DU120se mogu naci na ebayu po prihvatljivim cenama i u solidnom stanju..Vitavox = 10+ :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod ovih novih vitavoksastoji pitanjeda li su membrane istog kvaliteta kao i one starei da li je alcomax 3 legura ista kao i ona stara?jel ako to nije slucaj onda je to posve drugi driver...mozda i bolji ali ne kao oni ranije....sto se tice alnico legure postoji verovtnoca da je ista ili boljaali sto se tice membrana, mozda jedino ako ih oni sami praveone ranije su imale neku jako finu boju tamne cokolade skoro crnei bile su fenomenalne...ove sada su malo drugacije bojeali sudeci po siromasnim podacima iz podataka proizvodjacana primer granica gornjeg opsega je jako visoka za 15in driveri ove membrane su odlicne.tako da su ove 15ice prakticno fullrange za spektar osnovnih harmonikato se postize samo sa najkvalitetnijim membranamaa siguran sam da su podaci tacni..Drugo je pitanje da li se moze uporediti sa zvucnicima iste velicine i klasena primer Supravox ima par 15in fenomenalnih alnico modelaali po manjoj ceni?ili eventualno TAD jedinice koje se mogu ukljuciti u tu klasu top driveraa da nisu stari i korisceni..Beyma svakako nije u toj klasi driveramada je njihova 15in verzija custom za BD design BD15 odlicnaali ipak nije u ovoj klasi drivera ni po cemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod ovih novih vitavoksastoji pitanjeda li su membrane istog kvaliteta kao i one starei da li je alcomax 3 legura ista kao i ona stara?jel ako to nije slucaj onda je to posve drugi driver...mozda i bolji ali ne kao oni ranije....sto se tice alnico legure postoji verovtnoca da je ista ili boljaali sto se tice membrana, mozda jedino ako ih oni sami praveone ranije su imale neku jako finu boju tamne cokolade skoro crnei bile su fenomenalne...ove sada su malo drugacije bojeali sudeci po siromasnim podacima iz podataka proizvodjacana primer granica gornjeg opsega je jako visoka za 15in driveri ove membrane su odlicne.tako da su ove 15ice prakticno fullrange za spektar osnovnih harmonikato se postize samo sa najkvalitetnijim membranamaa siguran sam da su podaci tacni..Drugo je pitanje da li se moze uporediti sa zvucnicima iste velicine i klasena primer Supravox ima par 15in fenomenalnih alnico modelaali po manjoj ceni?ili eventualno TAD jedinice koje se mogu ukljuciti u tu klasu top driveraa da nisu stari i korisceni..Beyma svakako nije u toj klasi driveramada je njihova 15in verzija custom za BD design BD15 odlicnaali ipak nije u ovoj klasi drivera ni po cemu.

I mene interesuje ko im pravi membrane, tj koji papir se koristi i ko ga proizvodi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne ide to na taj nacin...ne pravi se od vec gotovog papira nego se na kalup slazu tanki slojeviu nekim slucajevima od 7 do 15 slojeva...to se kod nekih membrana koje nisu ugradjene i vidi na krajevimatacno se razlikuju veoma tanki slojevi po ivicama vesanja ili na kraju membrane...recimo goodmans je imao neprevazidjene membrane...A takodje i italijanski stari driveri imaju jako dobre membranestare americke rca su izvanredne takodjeitd....sta i kako dalje nisam siguranverovatno presovanje i susenje?sta koriste kao vezivno sredstvo za papir i da li uopste koriste nesto,ili se slojevi povezuju samo vlaknima nisam siguran?.skoro je nemoguce iz jednog komada uraditi membrane koje nisu konusnog oblika.uglavnom su exponencijalno-hyperbolicnog oblika...to sam proveravao i svi fizicki parametri se poklapaju..medjutim ima drivera koji imaju ravne konusne membranekao na primer lowther ili feastrexi njihove membrane se prave od ravnog prethodno napravljenog papira...feastrex koristi tradicionalno rucno pravljeni washi papir od vlakana od kore divlje kupinena primer ali naknadno presovanslicno je i sa lowtherom.i kod lowthera i kod feastrexa se pod velikim pritiscima presuje membranaa otuda i suvi pecatblaga ispupcenja koja jacaju membranu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne ide to na taj nacin...ne pravi se od vec gotovog papira nego se na kalup slazu tanki slojeviu nekim slucajevima od 7 do 15 slojeva...

Odakle ti ova informacija? Prema mojim saznanjima papirne membrane se uglavnom proizvode presovanjem papirne pulpe...nema slaganja nikakvih slojeva papira. ...naravno osim izuzetaka koje si i sam naveo: feastrex lowther.... i ostali ludi japanci ali da ne idemo dalje u offtopic možda nije loše pokrenuti jednu temu samo o tome...mene to godinama već jako interesuje pa da se iznesu konkretna saznanja i dokumenti
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odakle ti ova informacija? Prema mojim saznanjima papirne membrane se uglavnom proizvode presovanjem papirne pulpe...nema slaganja nikakvih slojeva papira. ...naravno osim izuzetaka koje si i sam naveo: feastrex lowther.... i ostali ludi japanci ali da ne idemo dalje u offtopic možda nije loše pokrenuti jednu temu samo o tome...mene to godinama već jako interesuje pa da se iznesu konkretna saznanja i dokumenti

.sve papirne membrane se proizvode od pulpe.Nije ni svaka pulpa istarecimo osnovna razlika u matrijalima od kojih kasnije nastaju papirije duzina vlakana, i njihove fizicke osobine.u principu pulpa od materijala sa dugim vlaknima je boljazbog toga sto se vlakna bolje medjusobno uvezujujedan od parametara je i koliko pulpa dozvaljavada list papira bide tanak...od kvalitetne pulpe se moze dobiti jako tanakprozracan papir skoro kao paucinaa da je pri tom solidan i cvrst i sa minimumom ili cak i bez veziznog sredstva uopste..primerigrubog debelog papira su pakovanje za jaja i razne modle ambajaze za uredjajejedan sloj, kratka vlakna, los materijal... To je za tu namenu zadovoljavajuceAli ne i za nesto sto treba da proizvodi zvuk.... membrane koje se prave iz jednog debljeg sloja narocito za zvucnike veceg diametra su loseili prosecne. i u principu su to kratka vlakna, brza izrada, veca masa membranei te membrane jako dampiraju vibraciju. Eventualno su ok za bas zvucnikepa i to je pitaje..Kazem, lepo se vidi to sa tanjim slojevima kod starijih membranapogotovo ako membrana nije ugradjivana i ima neobradjene ivice...a ponekad se moze videti i na poledjini membrane zavrsni sloj..drugo pulpa se stalno krece, i bitno je da je ta dinamika sto je moguce slicnija pri svakom izvlacenjua da se i potrosena pulpa nadoknadjuje..Ja sam rucno pravio papir za probu i da bi u praksi isprobao tehnoloski proces.nisam neki strucnjak u tome.Ipak napravio sam nekoliko papira, vlakna od Banane, Abake,a najtanji i nekako najbolji su bili od kore bagremakoja ima najduza vlakna i lepo se vidi sta to ustvari znaci..Kazem nisam toliko strucan u toj oblasti samo sam naveo ocigledne primerei one primere sa kojim sam se susreo.Ali to je opsezna tema i sigurno je sve jos slozenjije.U svakom slucajumembrane za kvalitetnije drivere se ne izradjuju na isti nacin kao industrijskaambalaza i ambalaza za prehrambene proizvodecheers
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Feastrex i lowther i ostali sa tim tipom membranaNE slazu slojeve vec koriste prethodno napravljen papiruglavnom je to papir za rucno stampanje grafikekoji naknadno tretiraju a potom presujuseku u sablon, savijaju u konus u dodaju vesanje centrator i voice coilspoj se jasno vidi kao i suvi zig vodjica za ucvrscivanje....JVC recimoslicno radi od furniravrlo lep OTO

post-96-0-85492500-1343807509_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
Izgleda da je to kasnija verzija (bas-reflex) i to nisam slusao, a da je u pitanju starija varijanta (kompresiona kutija) rek'o bih ti - nema razmisljanja, za tu lovu uzimaj odma', pogotovu sto su u odlicnom stanju.Ovako, najbolje da poslusas kako svira (ako si u prilici).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Sipi. Ali na zalost nisam u prilici da poslusam ( Ja u nisu a prodavac u Bg). Delovalo mi je primamljivo zato pitam vas sta mislite. Inace nesto slabo stojim sa zvucnicima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da je to kasnija verzija (bas-reflex) i to nisam slusao, a da je u pitanju starija varijanta (kompresiona kutija) rek'o bih ti - nema razmisljanja, za tu lovu uzimaj odma', pogotovu sto su u odlicnom stanju.Ovako, najbolje da poslusas kako svira (ako si u prilici).

+1 za kompresione kutije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...