Jump to content

Mission m32i upgrade


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moja namera u ovoj temi nije bila velicanje m32i zvucnika koje i dalje smatram odlicnim u ovoj klasi vec da dokumentujem sta se dobija za taj novac, dakle unutrasnjost. Zaprepastio sam se danas kada sam video kakva je jadna skretnica od mission m792 modela koji spada u srednje-visu klasu. Ja uzivam u slusanju mojih 32-ki ali nikad necu saznati koliko su oni dobri ili losi dok ne cujem nesto drugo. To drugo moze da bude i 3 puta skuplje ,a da mi se ne svidi. Upravo je to ono sto je najveca zagonetka i problematika kod ovog hobija. Zato ni saveti od iskusnih majstora kao sto je g. impuls nisu nazalost univerzalni jer su to ipak subjektivna misljenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milose, mogu dati jedan predlog za zvucnik koji se nadje na oglasima i povoljno a mislim da zvucno daleko nadmasuje taj M32. jedina mana je sto je zvuk daleko otvoreniji od Missiona a znam kakav zvuk zelite iz sistema. Radi se o Audax drajverima koje je sklapala beogradska firma BM AP17 se na forumu prodavao i ispod 200 evra i mislim da vredi sve pare. Ima ga Pera451 sa hifi foruma pa da ga kontaktiras da ti opise zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i kad prilaziš devojci, valjda prvo kažeš zdravo il' dobro veče , a ne odma : mala 'oću da te CENZORED Postavljena slika

Poznati fudbaler prilazi plavusi, pruza ruku i kaze: "Hristo Stoickov"

Ona ga pogleda, pruzi mu ruku i kaze: "Vaistinu Stoickov"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio jedan čiča u obližnjem koji je bio čuven po tome što se jedared prošet'o plažom sa punom kofom vode okačenom o gore pomenutog Stojičkova, držeći pri tom sve vreme ruke na glavi Postavljena slika; i to mu nije smetalo da se pri susretu sa nekom gospođicom(ili gospođom) nakloni,Postavljena slikai pozdravi je sa : ljubim ruke .Postavljena slika

Jel' treba da kažem da su mu sve žene iz sela bila na sa'rani.Postavljena slika

Eto, nije baš tako teško biti fin; i ništa ne boli ... čak je i lepo .Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milose, mogu dati jedan predlog za zvucnik koji se nadje na oglasima i povoljno a mislim da zvucno daleko nadmasuje taj M32. jedina mana je sto je zvuk daleko otvoreniji od Missiona a znam kakav zvuk zelite iz sistema. Radi se o Audax drajverima koje je sklapala beogradska firma BM AP17 se na forumu prodavao i ispod 200 evra i mislim da vredi sve pare. Ima ga Pera451 sa hifi foruma pa da ga kontaktiras da ti opise zvuk.

Da, dobre kutije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio jedan čiča u obližnjem koji je bio čuven po tome što se jedared prošet'o plažom sa punom kofom vode okačenom o gore pomenutog Stojičkova, držeći pri tom sve vreme ruke na glavi Postavljena slika; i to mu nije smetalo da se pri susretu sa nekom gospođicom(ili gospođom) nakloni,Postavljena slikai pozdravi je sa : ljubim ruke .Postavljena slika

Jel' treba da kažem da su mu sve žene iz sela bila na sa'rani.Postavljena slika

Eto, nije baš tako teško biti fin; i ništa ne boli ... čak je i lepo .Postavljena slika

Postavljena slika

Gosn. Weiss, naravno da treba biti fin. Ono sto sam napisao je samo iskarikirano poredjenje. ne treba sve bukvalno shvatiti. A mislio sam na ovog Stoickova http://www.expertfootball.com/players/stoichkov/

Milose dobro dosao na foruma i nadam se da ces naci mnogo dobrih saveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno , pozivam sve forumase DIY ovce da otvore svoje komercijalne zvucnike i pokazu od cega je satkana njihova bizuterija. Ovaj B&M je kao i Dayens i mnogo drugih manufakturnih proizvoda izuzetak jer se svaki evro koji platis ulozi u zvucnike a ne u marketing i administraciju velikih kompanija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio jedan čiča u obližnjem koji je bio čuven po tome što se jedared prošet'o plažom sa punom kofom vode okačenom o gore pomenutog Stojičkova, držeći pri tom sve vreme ruke na glavi Postavljena slika; i to mu nije smetalo da se pri susretu sa nekom gospođicom(ili gospođom) nakloni,Postavljena slikai pozdravi je sa : ljubim ruke .Postavljena slika

Jel' treba da kažem da su mu sve žene iz sela bila na sa'rani.Postavljena slika

Eto, nije baš tako teško biti fin; i ništa ne boli ... čak je i lepo .Postavljena slika

Postavljena slika

Nije ni cudo sto su mu bili na sa'rani kad su znale da kod njega uvek mogu da se napoje...iz kofe...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gosn. Weiss, naravno da treba biti fin. Ono sto sam napisao je samo iskarikirano poredjenje. ne treba sve bukvalno shvatiti.

Ma znam ja da si ti OK i da imaš dobre namere; cenim tvoje mišljenje i angažman po forumima, al' ono što sam pokušao da ti kažem je da treba biti malo strpljiviji sa onima koji manje znaju, mogu i, na kraju krajeva, žele.

A mislio sam na ovog Stoickova http://www.expertfoo...yers/stoichkov/

Da, da ... a ja sam mala deca :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje od ovih ? :character13:

Postavljena slika

B&M se zaista trudio da napravi dobre kutije. Znam da su im basovi imali lagane papirne membrane i da su njihove kutije imale sve skupa visoke osetljivosti, te da im je namera bila da se uparuju sa Tube amp-ovima. Jedno vreme (pre 10-ak godina) sam razmisljao o B&M kutijama, ali nisam imao prilike da ih posedujem. Slusao ih jesam i to je bila korektna prezentacija.

Da 'l su bolje ...ostacu bez komentara, nije mi namera da ubijam thread (posedovao sam na pocetku Mission 701, i to je sviralo za sve pare :buehehe:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam nov na forumu al svakako ne u ovom hobiju. Slušao sam ja mnogo sistema, bio na mnogo hi fi sajmova, obišao mnogo prodavnica ovde i u inostranstvu, nebitno nije da se ne razumem u tematiku. Pored ovih kutija imam i Yamahine koje su bile skuplje od missiona, podnostojeće su a sviraju lošije. poslušao sam na mojoj opremi i mnogo skuplje zvučnike , svoje zvučnike na drugoj opremi i tako redom. Znam i za kutije koje si naveo i superiornije su od mojih. Volim dobru opremu, do odredjene granice kad ljudi prestaju da slušaju muziku i počinju da primećuju razlike izmedju kabla od 50 i 150 E. Bolje za te pare da odu na koncert.Nego ovako uksoro se premeštam u prostoriju od nekih 90 kvadrata, znam da će ovo što imam skroz da se pogubi na tolikom prostoru. Sve se to lepo čuje na sadašnjih 20 kvadrata. Pošto imam AV receiver ( Yamaha rxv450 opet će te reći da je krš al dobro :character13: ) mislio sam napred da kupim neke floorstandere a ove male missione da postavim pozadi. Interesuje me vaše mišljenje o sledećim:1. Jbl northridge E1002. Monitor Audio RS63. Mission M35i4. Kef IQ75. Vi predložite Poslušao sam sve osim monitor audiauzmite u obzir veličinu prostorijeI naravno Podržavam DIY i ubedjen sam da za se za iste novce dobije mnogo više al nisam baš spretan i ne bi se upuštao u samogradnju zvučnika. Smotan sam za to iskreno, samo napred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd otvori poseban thread za to pitanje , pa da cakulamo .....sem toga - malo sam ti lenj za googlanje (puno posla) - pa ubaci i linkove za te zvucnjake :character13:

http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_4/jbl-northridge-e-speakers-11-2004.htmlhttp://www.stereophile.com/floorloudspeakers/306monitor/http://www.hometheaterhifi.com/volume_13_3/kef-iq-speakers-7-2006-part-1.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...