Jump to content

passsivne componente


obrad

Preporučeni Komentari

Tako nešto ima ovaj moj drugar što pati zbog svake sitnice (u sistemu koji je ugrubo Unison CD i pojačalo + Sonus Faber zvučnici) i preformulacija iz licnastog u plosnati kabel ga koštala oko 500€ za tričavih par metara, ali je dotični izgleda zadovoljan kablovima tj lisnatim trakama koji mu od pojačala vode do zvučnika... Meni je to malo puno para dati za cca 3m (2x1.5m) kabela...

Šta da radim ja kome treba 2x5m...?Je l' moj NAUK dovoljno tanak...? :) Mislim na njegove licne, naravno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 43
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

sta ce ti 5qmm ?kolika je impedansa onih Cabassova ?ne racuna se tankoca licni , nego celog provodnika u jednoj dimenziji

Impédance nominale 8Ohm...Imaš neki predlog?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dacu ti resenje kad se setim da povijam one folije u rolniima tema o tome , ali ja jednostavno zaboravljam

Je l' to onaj thread koji je trebalo nazvati „Svastike i ostalo...“ Moja greška, mislio sam da ako ga nazovem pravim imenom ima nade...Dobro, posle tog (moje) thread-a i pitanja ovde, treći pokušaj će mi, nadam se, biti srećan... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to - uzmi bakarnu foliju dovoljne duzine - za svaki vod po jednu - debljine 0,1mm/sirine da zadovolji potreban presek , terminiraj po volji i razvuci izmeddju ampa i kutija vodeci racuna da ne napravis kratak spojsto su dalje jedan vod od drugog , to bolje ako si zadovoljan rezul;tatima testa - mozemo popricati o dressingu , da to na nestio lici i da je daleko komfornije razmestiti u prostoru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Vredi li ovaj izvor?

Cena mi nije poznata.

http://www.edin.se/p.../copperfoil.htm

.

perfektno

to bi bilo bas ono sto treba

ako je cena OK - mogu se praviti i kablovi i chokes

jedino sad naci neke Svedjanke da to nabavljamo preko njih ...... placanje u naturi, naravno Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to - uzmi bakarnu foliju dovoljne duzine - za svaki vod po jednu - debljine 0,1mm/sirine da zadovolji potreban presek , terminiraj po volji i razvuci izmeddju ampa i kutija vodeci racuna da ne napravis kratak spojsto su dalje jedan vod od drugog , to bolje ako si zadovoljan rezul;tatima testa - mozemo popricati o dressingu , da to na nestio lici i da je daleko komfornije razmestiti u prostoru

E, sad, naravno, kako se računa „potreban presek“...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. Do cca 3m po kanalu, može da se prođe sa 2.5mm2. Svodi se na gubitke po jedinici dužine.

Dužina je ~5m/channel...Ako dobro računam, trebala bi mi traka širine 40mm tj. oko 4cm za moju dužinu... Da kažemo 2x5cm po channel... Nije to lako nit' naći nit' izvesti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

perfektno

to bi bilo bas ono sto treba

ako je cena OK - mogu se praviti i kablovi i chokes

jedino sad naci neke Svedjanke da to nabavljamo preko njih ...... placanje u naturi, naravno Postavljena slika

Imamo i švedjanke, doduše naturalizovane, poreklom iz Zemuna.

Pokušaću da dogovorim nešto.

U naturi hmmm ... jedino mogu ponuditi čist otpad od aluminijuma. :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imamo i švedjanke, doduše naturalizovane, poreklom iz Zemuna.

Pokušaću da dogovorim nešto.

U naturi hmmm ... jedino mogu ponuditi čist otpad od aluminijuma. :dubbio:

ajd samo kako saznati cijenu .........

ja bi majlo , al' tek veceras ...... ako mi opet mozak ne zabludi Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd samo kako saznati cijenu .........

Firma koju je Leo linkovao ima distributere u madžarsku, ali pretraga na gugletu nije dala korisnih rezultata, bar ne u prvih desetak strana... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podatak:cable areau linku koji je dao LeoEdit: sad vidim da je Stein vec odgovorio

I jeste i nije. No, nije važno... Ispada da presek ove trake nije dovoljan... Zar ne...?Tražim, čim stignem, neku ili table ili formula...Naravno, kad me zagolicate, skočim i tražim, ostali poslovi trpe...Bojim se da presek koji trenutno imam, nije, uopšte, overkill... Dapače...E, sad, postići taj presek sa .1mm debljine je, zaista, zadatak vredan pažnje... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad smo eksperimentisali sa aluminijskom folijom koju je tadašnji "Medoprodukt" koristio za poklopce malih pakovanja meda. Traka je bila taman nekih 5-6mm uža od onog širokog selotejpa za pakete, međutim, previše posla, ništa ćara... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...