Jump to content

Tannoy ARDEN...


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Boki - kakav si sa simulacijama/konstrukcijama Onkena , TL i ML TQWT ?

Nikakav. Posebno u praksi.Sorry. :P Najvise sam se zabavljao sa BR, kompresija i band-bass.Pomalo sam anti- : full-range, high efficiency, no x-over stuff. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm... gde je to popalio? :P Koliko znam već prilično godina Focal ne prodaje svoje jedinice u slobodnoj prodaji, a pogotovo ne Audiom seriju basova.

Bas je Seas a nemam ni njega ni visoki jer su oba ispala davno iz proizvodnje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sto nisam moderator al`bih brisao postove sa FR u tekstu.Doneo mi prijatelj danas cd plejer da poslusam kako ima analogan zvuk. Pola tonova nema ali moze da se slusa ceo dan. To je kao kad ti neko da knjigu da procitas a u njoj samo naslovi. Onaj ostatak su bila sitna slova pa ih obrisao da se ne zamaraju oci. Mozes ceo dan da citas nece te zaboleti oci. :P Slusao ja Tsuyoshi Yamamoto Trio na full range. Lep zvuk. Svira Yamamoto klavir a ona dvojica sa kontrabasa i cinela otisli kuci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sto nisam moderator al`bih brisao postove sa FR u tekstu.

Doneo mi prijatelj danas cd plejer da poslusam kako ima analogan zvuk. Pola tonova nema ali moze da se slusa ceo dan. To je kao kad ti neko da knjigu da procitas a u njoj samo naslovi. Onaj ostatak su bila sitna slova pa ih obrisao da se ne zamaraju oci. Mozes ceo dan da citas nece te zaboleti oci.

Slusao ja Tsuyoshi Yamamoto Trio na full range. Lep zvuk. Svira Yamamoto klavir a ona dvojica sa kontrabasa i cinela otisli kuci

Impuls, da ti brišem post? :P

Ovim putem predlažem da se ovde proizvedu bar tri podforuma...

Full Range/Single driver podforum (striktno dinamički širokopojasni zvučnici koji se koriste samostalno)

Multidriver Dynamic Speakers podforum (striktno višepojasni sistemi bez obzira na konkretnu izvedbu kutije)

Alternative, Exotic**, Open Baffle/Dipole & Other Speakers (** Planar/polyplanar, Ribbon, Magnetostatic, Electrostatic, Heil, Plasma, Walsh, Orthodynamic, Ionic, etc) podforum... (ili samo "Ostalo/Other")

I onda smo svi uglavnom namireni. Hibridi idu u "ostalo", FR sa subwooferima i tweeter helperima gde god hoćete, sve zavisi jel vam stalo da nervirate Impulsa ili ne... :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Koliko puta vam se desilo da sednete u svoju omiljenu fotelju i bash onako iskreno uživate u muzici koju vaš sistem proizvodi ?Ja, od kad sam bio u poseti kod beatsgoeson-a i čuo tannoje, nisam uključivao sistem (dobro, možda par puta <_< ). Juče reko ae malo da poslušam štogodj, čisto da skinem prašinu sa plejera.Seo, pustio, uživao...čak mi i suza skoro krenula kako je to lepo sviralo :moil: . Neverovatno mi je bilo da imam sistem koji tako dobro svira (ruku na srce, tannoji su liga iznad). Prosto mi je bilo neobično drago da sam ja sa toliko malo ulaganja i sklepavanja napravio sistem sa kojim sam skroz zadovoljan. Najbolje od svega je sto prostora za poboljšanje ima poprilično. Jbg. možda će zvučati malo poltronski i fegetski, ali osetio sam potrebu da se još jednom zahvalim svima onima koji su mi pomogli da imam sistem sa kojim ću biti zadovoljan... :idea:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbgsamo uzmi u obzir koliko je para ulozeno u bilo sta sto si cuo da realno zvira muziku bolje od onoga sto ti imas kuci ......... pa se lupi nogom u dupe i sedi opet da slusas <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbgsamo uzmi u obzir koliko je para ulozeno u bilo sta sto si cuo da realno zvira muziku bolje od onoga sto ti imas kuci ......... pa se lupi nogom u dupe i sedi opet da slusas :moil:

Vreme je da Chakija sedne na bicigli i dopedala do mene. A ondak ću tiho da mu sapnem kolko kosta ono moje... <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vreme je da Chakija sedne na bicigli i dopedala do mene. A ondak ću tiho da mu sapnem kolko kosta ono moje... :moil:

Chakija nije zajedno na cd , pojacalo i sve zvucnijke potrosio koliko ti samo za peerlese .diplomirace , zaposlice se ........ <_<:idea:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema i verovatno je nece biti u skorije vreme...Ne osecam potrebu za njom jerbo mi pionirche cjera sasvim zadovoljavajuce ova 2 komat <_<

ded otvaraj thread o putesestviju ....... tj. bar trenutnom stanju :moil: ja sam se - iskreno - pogubio .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da cera neki bi-amping , sas to Pionirche na basu, koliko se secam... E moram da odem sutra na stari buvljak u Panchevu, mozda se i ja spotaknem o ... neki AER ,jevtino, kod cige...ili neki vintage alnico Sonido, daj sta das , ne pravim pitanje... <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...