Jump to content

VB Shunt Supply


viktor1986

Preporučeni Komentari

Brisite ovaj post gore evo linkova, Walt Jung:

http://waltjung.org/...rces_101_P1.pdf

http://waltjung.org/...rces_101_P2.pdf

Sto se tice simulacije preporucujem da kupis MicroCap ;)

Što se tiče simulacije, predlažem da ipak kupiš osciloskop Postavljena slika ... bilo koji, iole funkcionalan osciloskop, će u krugovima da trči oko MicroCap-a, ili bilo kod drugog programa za simulaciju . Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kol'ko se sećam, Viktor se nedavno interesovao za kupovinu nekog osciloskopa ... ovim sam samo hteo da mu pružim podršku i da ga ohrabrim u tom nastojanju; a upravo sam mu zbog toga što je student i predložio nabavku osciloskopa, jer će tako mnogo više naučuti no uz bilo koji simulator Postavljena slika

... a ni nama u Hondurasu nije lako, jer - " Sve je otišlo u Honduras"- što bi rek'o Đole ; pa čak i Srbija Postavljena slika ... tako da i ja jako dobro znam - kako nam je ... Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brisite ovaj post gore evo linkova, Walt Jung:http://waltjung.org/PDFs/Sources_101_P1.pdfhttp://waltjung.org/PDFs/Sources_101_P2.pdfSto se tice simulacije preporucujem da kupis MicroCap ;)

Znam za ovo, stampao sam sebi pre nekoliko meseci ovo. Negde ocigledno gresim jer je malo verovatno da simulator negde gresi. Dakle, kao sto u pdf-ovima stoji nacrtano, na red sa napajanjem je postavljen naizmenicni signal od 1V RMS a zatim se ide do CCS-a. To sam uradio u u mojoj simulaciji.Jedino ne znam tacno sta mu dodje onaj " swept", jer izgleda da taj 1V AC RMS treba da ide od 20Hz-200kHz. Koliko sam video Circuit nema mogucnost " swept" signala, mada mozda i gresim, moracu detaljnije da gledam i da probam. Videcu da kupim taj MicroCap, nadam se samo da cu ga preko neta kupiti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MicroCap je jeftiniji, Viktor je student i zivi u Srbiji, lako je tebi uz Hondurasa da dajes savete. :sarcastic_hand:

Viktor je apsolvent, ovog meseca izlazi na diplomski ispit i dobija diplomu.Tacno je Beli da sam se interesovao za osciloskop, udomio sam polu zavrseno pojacalo i od tog novca sam hteo da kupim osciloskop, prvo sam gledao neki novi jednokanalni, privukla me cena ali sam ipak odustao jer ima mali ekran, jedan kanal i od 10Mhz je bio. 300-320evra je kostao novi dvokanalni 2*20Mhz ali nisam imao kintu za to. Trazio sam polovne ali nisam nasao ono sto mi treba, ili su ga preterali sa cenama ili je bio neki mali scope, gledao sam i PC osciloskope ali...Novac je potrosen na generanu popravku motocikla tako da u ovom trenutku nemam dovoljno para za neki pristojan osciloskop. Bice i osciloskopa uskoro a do tada cu morati da simuliram. Znam i sam da bi mi bilo vrlo korisno da imam osciloskop ali takva je situacija...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sta kazu simulacije:O MicroCapu, sutra, procitaj malo help do tada. VoZdra!

Pogledao sam ovu tvoju simulaciju pa sam onda malo gledao kod mene, dirao neke vrednsoti i dosao do rezultata. Zelena linija je Ikoflexer CCS a crvena je CC2(sa slike gde su data tri CCS-a).

post-188-037122800 1283519394_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I koji je boljshi?

Prema simulaciji je Ikoflexer bolji, jedino ne znam da li je Ok sto na 20Hz ima recimo -130dB i od tog trenutka krene da pada i to nekako linearno pada dok su ostali CCS-ovi ravni do nekih 100Khz i tek onda opadaju performanse...Ubacio sam LT1085, kod njega je situacija ista kao kod Iko. CCS-a, krene od nekih -105dB i na 100kHz stigne do mozda -40dB,ko da sam povukao dve paralelne linije sa iko. ccs-om, tako pada.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prema simulaciji je Ikoflexer bolji, jedino ne znam da li je Ok sto na 20Hz ima recimo -130dB i od tog trenutka krene da pada i to nekako linearno pada dok su ostali CCS-ovi ravni do nekih 100Khz i tek onda opadaju performanse...

Zamisli da stavis taj Ikoflexer kao load na anodu ili kolektor nekog pojacavackog stepena na sta bi to licilo...??Inace moguce je i da modeli mosfetova nisu dobri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamisli da stavis taj Ikoflexer kao load na anodu ili kolektor nekog pojacavackog stepena na sta bi to licilo...??Inace moguce je i da modeli mosfetova nisu dobri.

Ne bi valjalo, to hoces da kazes zato sto nije linearan? Ma otkud znam, nisam naknadno ubacivao modele, to je bilo vec u njemu kada sam ga kupio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koju bi semu vi radili, gornju ili donju?Koliko je pametno sto sam ubacio TL431 u CCS-u? Na prvi pogled bi to trebalo da bude stabilnije(promena struje) od tranzistora i led diode koliko mi se cini, jedino je pitanje u pogledu suma i mozda jos necega...Moram napomenuti da je izlazni napon na gornjoj semi vrlo stabilan bez obzira na temperaturu, promene temperature se odrazavaju na drugu ili trecu decimalu dok je kod ove donje seme izlazni napon vrlo varira sa promenom temperature, za 10 stepeni celzijusa izlazni napon pada za 1V, za 20 stepeni 2V...Kada se uporedi pssr, donja sema je bolja. Storm, ti si radio ovu donju semu, kako se kod tebe to ponasa u radu?

post-188-027302100 1283759471_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...