Jump to content

Kutija za gramofon


ZZZ

Preporučeni Komentari

Ovo mozda moze da ide i u vintage gear?Ali nema veze...Evo i ja nesto radim :to_become_senile: da ne ispadne da samo nesto Knjm po forumu. :crazyrocker: .rupu za uredjaj sam uradio prema nacrtima iz PDFa, ali ipak treba koji milimetr da se zaoble uglovi posto ne ulazi... :character13: mislim da jos napravim poklopac od klirita?i nogice

post-96-061113100 1281869994_thumb.jpg

post-96-048151400 1281870006_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel ti znaš da je danas veliki svetac(Velika Gospa iliti Gospojina), a ti me po drugi put navodiš na greh(ove)? ... sva sreća što sam, kad sam biJo mali, bio vernik dok su ovi sadašnji(najvećim delom) bili bezbožnici, pa računam da sam u to vreme skupio dosta kredita da sad mogu da i ja budem malčice ateista ... pa da mogu ponekad da pustim da me obuzmu grešne misli, k'o sad, dok gledam ove sličice ... Postavljena slika

ZZZ, molim te nemoj više Postavljena slika ... ostavi malo i za drugi put ... Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj gramofon mi je donela tetka iz Nemacke :Viannen_loungelizard: salim se nekad davno kada se mladjani nam ZenMod zvao Chokymenjali smo se:Choky meni ovaj komad sa originalnom riaa-om, a ja za uzvrat par LC1 sa sve kabinetima...U medjuvremenu ja nabaviojos jedan par LC1 :angel0: . :dirol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvucke mislis...dosli iz istog doba(doma) mladosti? :buehehe:

Mislim, mislim :) Nema te Zenovače koja će da mi napravi crnu rupu tamo gde ovaj gramovon treba da bude :buehehe:

Ovaj gramofon mi je donela tetka iz Nemacke :Viannen_loungelizard: salim se nekad davno kada se mladjani nam ZenMod zvao Chokymenjali smo se:Choky meni ovaj komad sa originalnom riaa-om, a ja za uzvrat par LC1 sa sve kabinetima...U medjuvremenu ja nabaviojos jedan par LC1 :angel0: . :dirol:

I on ima još jedan komad tog gramovona pa ste sada kvita :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U redakciji za gradske vesti, još uvek ima dva savršeno funkcionalna. Nisam siguran koriste li ih još. Do pre koju godinu, "želje čestitke itd" je sve išlo sa LP-ja a za srednje talase, imali su mono glave, ništa stereo... Za stereo, išli Techniksi a posle ništa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam za to metalno kuciste imaju i nacrti za toa ima da se poruci i gotovo...mene je nerviralo sto se vidi ta skalamerija unutra pa sam zato zatvorio to svea i kod tog metalnog se vidi unutrasnjost...samo ispalo je previse monolitno mozda?..i pored toga sto sam napravio najmanjemoguce a da nijedan deogramofona ne viri....u principu je OK ali sve druge komponente deluju kao igracke u odnosu na ovo...sto kazu bode oci.pre par meseci mi je drug napravio novu gumu na tockic koji pokrece tanjir pa sam sada skorozavrsio gramofon...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada je otvoren ima previse nepotrebnihvizuelnih informacija koje odvlace paznjui skupljaju prasinu...takodje rucka jednim delom izlazi van okvira na zadnjoj stranii velika je verovatnoca da ce se jednom ostetiti(ja sam pustio zadnji kraj da bude u svakom polozaju stariji od rucice, a da moze da se postavi vi poklopac po zelji?)Sve to me je nerviralo pa sam se zbog toga odlucio za ovo...A i u originalu se sva ta skalamerija se ne vidi posto gm ide u stolza materijal sam izabrao drvo jer vec ima dovoljno mase metala u samom kucistu koje je livenoi ne vidim razlog da ga opterecujem dodatnom masom koja nista ne menjapa je sto se tice vibracija po mom misljenju to bolje resenje nego metalbez obzira sto postoje gumeni izolatori na uglovima?.Evo tip za nogice... i to za svaki uredjajsiporex ili kamen za struganje petakontaktne povrsine mogu da se presvuku tanjom plutom da se ne kruni...to jako dobro radiILIgrafit.... :dirol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video sam masu zidnih nosacaisvi zvoneda bi zidni nosac bio neutralan mora da bude stvarno robija od velicinea i ia veliku manu ne pomera se lako i materijal zida mora biti jako dobar da bi ankeri dobro legliinace je stalno prisutna neka nesigurnostbio sam prisutan kada je poceo da pousta zidni nosackatasrofa jedva smo ga zadrzali :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...