Jump to content

Muka sa racunarom!


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

 Нисам знао у коју тему да ставим ово питање, па ево га овде.

Ради се о графичкој карти АТИ 9600Про, произвођача Сафир.

МБ је Абит и Процесор је Интел.

Оперативни систем је Виста Ултимејт.

Око курзора увек имам тз. Артифакте.

Када пустим филм уз помоћ Медија Плејер Класик онда је цела слика са Артифактима, са Виндоус Медија Плејром је све ОК.

Чак сам и неке �захтевније игре пробао, све ради како треба, тј. нема никаквих аномалија.

Негде сам читао да су у питању неки Графички драјвери ( специјални за Сафир ), али нисам успео да их нађем или Ја не знам који су прави.

Све од драјвера што сам могао са нета да скинем сам пробао и ништа.

Има ли на овом форуму неко ко се у такве ствари разуме.

Веома је тешко наћи у садашње време АГП графичку карту наравно половну а да је исправна!

Још једна напомена: та иста графичка у другом рачунару ради одлично нема грешака.

Ево и слика како то у ствари изгледа:post-13-12471346065587.jpg

стоН_Колд

Напомена: немам више могућности да постујем слике, испунио сам лимит!!

slika kompresovana na44kb. Stein

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam sa Safirom imao problem da nece da radi sa nijednim drugim drajverom sem svojim pa bi trebalo naci pravi cd. Na zalost to je stara kartica i ne znam da li postoji drajver za vistu. Na cd-ovima koje imam imam samo drajvere za XP64

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Напомена: немам више могућности да постујем слике, испунио сам лимит!!

Ova poslednja je 313kb. Realno, mogao si da je pretvoriš u 40kb... Ovako: IrfanView, save as, kompresija 55 i ćao.post-13-12471344298967.jpgJoš uvek možeš u svom kontrolnom panelu da doteraš stvari. Slike koje su prevelike a nisu od nekog posebnog značaja obrisati ili konvertovati ili u manju rezoluciju, ili pojačati kompresiju.Umanjio sam veličinu slike u kb, sada imaš još malo fore da kačiš slike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova poslednja je 313kb. Realno, mogao si da je pretvoriš u 40kb... Ovako: IrfanView, save as, kompresija 55 i ćao.post-13-12471344298967.jpgJoš uvek možeš u svom kontrolnom panelu da doteraš stvari. Slike koje su prevelike a nisu od nekog posebnog značaja obrisati ili konvertovati ili u manju rezoluciju, ili pojačati kompresiju.Umanjio sam veličinu slike u kb, sada imaš još malo fore da kačiš slike.

ako vec radis to - onda odes i editujes post i smanjis direktno attachment ;Деда- ne brisi nista - povecacemo limit opet Mika ce to da odradiedit:sad vidim da si odradio edit ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Значи нисам једини који има ( имао ) проблеме са том графичком.Као за ђаво нигде ни једна АГП карта више класе од 9600.Н Видију нешто не готивим.стоН_КолдМа нећу ништа да смањујем, чекам боље време да окачим слике које каквих скаламерија, стварно има тога подоста а нарочито ЗВ кутије из 70-те године.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Значи нисам једини који има ( имао ) проблеме са том графичком.Као за ђаво нигде ни једна АГП карта више класе од 9600.Н Видију нешто не готивим.стоН_КолдМа нећу ништа да смањујем, чекам боље време да окачим слике које каквих скаламерија, стварно има тога подоста а нарочито ЗВ кутије из 70-те године.

A ja sam kupio orginal Vistu i bacio je u kantu za djubre - znachi bacio je ! :cheers: Ne zalim - znaci XP ili Linux - SUSE preferiram.... :thumbup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam te artefakte takođe imao ali preko celog ekrana. Manifestovali su se samo nakon instalacije drajvera. Lupao sam glavu i čačkao svuda redom...ali se kasnije ispostavilo da je kartica neispravna pa su mi je zamenili. U pitanju je Nvidia 8600GT.Slično se pojavljuje i kada se kartica overklokuje. Pojma nemam šta je uzrok tome, ali da ti se kartica nije možda pregrejala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала на досадашњим информацијама, сачекаћу још неког са предлозима.Када уз помоћ Драјвер Клинера Обришем све драјвере за графику никаквих проблема са сликом немам али можете да замислите ту слику још на 19-ци Вајд.Ипак мислим да је Софтвер у питању.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала на досадашњим информацијама, сачекаћу још неког са предлозима.Када уз помоћ Драјвер Клинера Обришем све драјвере за графику никаквих проблема са сликом немам али можете да замислите ту слику још на 19-ци Вајд.Ипак мислим да је Софтвер у питању.стоН_Колд

Ako je starija karta - promeni sve elektrolite na njoj - ali sve !!!Bar tebi to nije problem :thumbup: Da iskljucimo tu mogucnost :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да сам и скидао са њиховог сајта, али покушаћу поново!Хвала.стоН_Колд

Hvala sto pises naslov topika Latinicno :thumbup: Inace kad transformisu na UTF-8 - IPB kao sto su obecali negde u 3.0.3 verziji mogu onda i cirilicni naslovi :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да сам и скидао са њиховог сајта, али покушаћу поново!Хвала.стоН_Колд

Nema na cemu, samo da nadjes resenje.Evo jos jednog linka (pise da radi i na Visti i Win7 ?) pa pokusaj i to kad vec moras da isprobavas.Srecno i pozdrav! ATI Catalyst 9.6 Software Suite Vista/7 32-bit
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stoN_Kold:Ne mogu pomoci u vezi drajvera, ali imam jedan predlog. Ako kao opcija resenja problema moze da bude druga AGP grafika, preporucio bih Leadtek nVidia 6600GT/6800GT. Kartice su super, bile su veoma popularne (kao igracke kartice sezone 2004/2005), a izuzetne su. Moja 6600 GT radi kao satic i dan - danas, a stara je cca. 5 godinica. Da napomenem da su te kartice posedovale DDR3 video ram, kao i DVI izlaz, sto je u ono vreme krasilo samo serije kartica visokih performansi.Mislim da takva kartica moze da se nadje za relativno malo novaca, samo treba biti uporan. "Gutaju" sve vrste nVidijinih forceware-a. ATI je poznat po velikim i problematicnijim drajverima, a to gejmeri najbolje znaju. Davne 2004. godine, odlucio sam se za tu kartu upravo zbog performansi - tada je Radeon 9600 XT ViVo otpao kao slabija karta. Ne verujem da je i Pro verzija brza od 6600/6800 GT.Da si se javio pre jedno mesec - dva, nasla bi se jedna Leadtek 6600 GT. Sada imam samo svoju 6600 GT, koju ne nameravam da prodajem.P.S. Da li si probao: "Format C: pa dizanje Winblows-a"? Da nije neka DirectX brlja? Mozda probati i najsveziju verziju DX-a, za svaki slucaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti ustvari imas problem sa overlay podsistemom , nisi rekao koji ti je chipset, problem je nastao na relaciji driver za plocu i grafiku, resenje: probaj drugu kombinaciju drivera za plocu i grafiku, a ako nece onda ti reinstall sistema ne ginesrecno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti ustvari imas problem sa overlay podsistemom , nisi rekao koji ti je chipset, problem je nastao na relaciji driver za plocu i grafiku, resenje: probaj drugu kombinaciju drivera za plocu i grafiku, a ako nece onda ti reinstall sistema ne ginesrecno

Систем је реинсталиран, ОС је Виста!Давно један пријатељ је имао исти проблем и једва је нашао драјвере за графику, али је напрасно зборавио.Видећу, хвала.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojava artefaga je cesta pojava kod overkloka jer poznato je da time dizemo temperaturu gpu-a i same memorije graficke. kada se desi neka anomalija najcesce se desilo da se nesto pregrejalo i da je kriticna tacka dostignuta. naime, programom to mozes da proveris: ATI tool. on postepeno dize frekvence memorije i GPU-a i u jednom trenutku ce slika poceti da izbacuje neke cudne tacke. ako je tebi grafika iole crkla ili ima neku muku proces ti nece trajati dugo odnosno artefazi ce krenuti da iskacu pri normalnom radnom kloku.nadam se da sam iole pomogao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojava artefaga je cesta pojava kod overkloka jer poznato je da time dizemo temperaturu gpu-a i same memorije graficke. kada se desi neka anomalija najcesce se desilo da se nesto pregrejalo i da je kriticna tacka dostignuta. naime, programom to mozes da proveris: ATI tool. on postepeno dize frekvence memorije i GPU-a i u jednom trenutku ce slika poceti da izbacuje neke cudne tacke. ako je tebi grafika iole crkla ili ima neku muku proces ti nece trajati dugo odnosno artefazi ce krenuti da iskacu pri normalnom radnom kloku.nadam se da sam iole pomogao

Nisi pomogao nego si odmogao! Upravo si rekao čoveku da mu je kartica rikavela :rolleyes:;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...