Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

Elem, tu Doktor po mom negdašnjem iskustvu mislim......

 

Po izdanje iz 1968... Ploča dovoljno masivna, zapis čist, produkcija snimka osrednja, površinski šum beznačajan, muzika odlična... Mislim da ovo nema više nigde nego samo ovako, ko nađe na ploči.

 

Grozni, Postavljena slikapogledaj na prvoj fotki sam rub kod nalepnice, ono zadebljanje a potom pročitaj šta dole levo piše: "Made from master recording of RCA"  - to na (ex)Yugo pločama nikada nije pisalo... Kod naših je bilo samo važno da napišu da je javno izvođenje blablabla... Razmisli...

;)

Naravno da je sve to vazno ( kvalitet same baze za pravljenje vinila, kako je uradjen press-ing iliti otisak, a posle i sama ocuvanost ).

Licno nisam toliki "cistunac" da gledam prvo stanje LP-a, a potom naslove.

Tezina naprotiv uopste nije presudan faktor.

Recimo danas ima toliko lose zvucecih 180 gr vinila da je to porazavajuce.

Bas si i ti nasao primer koji si nam dao - spanska ekspozitura ni manje ni vise nego RCA ! ;)

Cuvaj tu plocu !

Ima vrednost ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Uz puno postovanje, ti i Crni puni krug oko opstih momenata. Dajte ljudi nesto sto se ne zna. Noru i vrapci znaju. Dobra je, al sledece ce da bude Patrisa Barber, pa Dajen Krol, ( sjajne su, obozavam ih), pa... Ajte nesto sto ne znamo, budite saobracajci. Za opsta mesta dovoljan i youtube i vikipedija. Bez svadje molim Vas, NHF, ovo treba da bude recenica saobracajac, nesto sto vodi na bolje. Ogroman pozdrav obojici i inima :oke:primera radi....Lyle Mays - Lyle Mays

post-264-0-93782400-1384979916_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz puno postovanje, ti i Crni puni krug oko opstih momenata. Dajte ljudi nesto sto se ne zna. Noru i vrapci znaju. Dobra je, al sledece ce da bude Patrisa Barber, pa Dajen Krol, ( sjajne su, obozavam ih), pa... Ajte nesto sto ne znamo, budite saobracajci. Za opsta mesta dovoljan i youtube i vikipedija. Bez svadje molim Vas, NHF, ovo treba da bude recenica saobracajac, nesto sto vodi na bolje. Ogroman pozdrav obojici i inima :oke: 

 

Evo primer ovo-http://www.groovinhighrecords.com/artists/roberta-gambarini

Vrhunjski vokal i odlican zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš ovaj flak?

Naravno da ne. Jedino mesto gde sam našao i to vinil rip je korejski sajt gde nema šanse da se registruješ ako ne umeš da čitaš njihovo pismo, naime, veoma mudro su sav vitalni tekst potreban za registraciju stavili ne kao text nego kao sličice pa ne može ni okolo-naokolo da prevedeš da bi znao gde šta da upišeš...

Mene devastira činjenica da Jose Feliciano ima jedno desetak svojih plus sijaset raznih kompilacija i ni na jednoj, ama baš ni jednoj ove pesme nema... Daklem, ko ima ovaj LP, bolje da ga dobro čuva... (izdanje Jugoton/RCA)

ima ga tu i tamo u kompresovanom formatu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da ne. Jedino mesto gde sam našao i to vinil rip je korejski sajt gde nema šanse da se registruješ ako ne umeš da čitaš njihovo pismo, naime, veoma mudro su sav vitalni tekst potreban za registraciju stavili ne kao text nego kao sličice pa ne može ni okolo-naokolo da prevedeš da bi znao gde šta da upišeš...

Mene devastira činjenica da Jose Feliciano ima jedno desetak svojih plus sijaset raznih kompilacija i ni na jednoj, ama baš ni jednoj ove pesme nema... Daklem, ko ima ovaj LP, bolje da ga dobro čuva... (izdanje Jugoton/RCA)

ima ga tu i tamo u kompresovanom formatu...

Jel moze link tog koreanskog sajta,ja znam koreanski...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...