Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

saradnja koja je obelezila istoriju rokabilija

jedan od onih masthev albuma bez obzira na muzicko opredeljenje

Postavljena slika

bravo!

Drmala me dilema gde turiti ovo...

"Henry's Crime" je naslov filma, međutim, iako film nije loš, nije ni remek delo, niti nešto posebno vredno arhiviranja za budućnost. Glumačka ekipa relativno poznata, trenutačno prilično daleko od reflektora...

Muzika nije pisana za film pa samim tim nisam ni hteo da stavim u sekciju "filmska muzika", ali je izvanredna, i koliko god visoku (ili nisku) ocenu da film zavredi, bar dva poena od toga zavređuje odabir muzike. Nisam bio neke posebne sreće da nađem OST, čak ni lossless, ali sam bio zaintrigiran kako mjuz funkcioniše bez pokretnih slika. Na rutrackeru je dostupna nezvanična kolekcija pesama koje se vrte u filmu i to mi je bilo dovoljno da me navuče.

Odlično štivo za slušanje!

Moram da idem, inače bih se pomučio da prekucam imena izvođača i nazive pesama... :/

Neke od pesama u filmu...

Daptone Records par godina unazad uspešno jašu na talasu soul revivala i bez pomoći filma :)

http://www.daptonerecords.com/

Pored ostalog, obrati pažnju na prošlogodišnji hit album Charlesa Bredleya (eno ga na naslovnoj strani, skrol daun), a evo ga gde svira Neil Youngov klasik sa Budos Bandom:

Sharon Jones sa prethodnog albuma, I Learned The Hard Way (2010.) (poslednji je Soul Time Vol 1.)

A evo ga i među nekim drugim suvenirima iz te 2010.: http://desmond.image....jpg&res=medium

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

I dok čekam da mi pristigne live lp Andre Williamsa, nasumice se prisećam nekih dragih ploča koje na ovaj, ili onaj način koketiraju sa klasičnim r&b/soul/r'n'r/blues nasleđem:

-najpre onaj

Dirtbombs pomenut na prethodnoj strani (Ultraglide in Black), što je zapravo cover album soul klasika

-Deanne Iovan, koja se pojavljuje kao gostujući vokal na prethodno pomenutom Dirtbombs albumu je sa svojim bendom (i pod imenom) The Come Ons maestralno oživela zvuk šezdesetih, posebno na albumu Hip Check! i singlu Don't Tell Me/Grounded/Twine Time, koga krasi isti motiv sa omota albuma, ali se pesme ne ponavljaju: http://www.allmusic....p-check-r550631

-Za ljubitelje nešto lakšeg i lepršavijeg zvuka začinjenog i hamondom Diplomats of Solid Sound

Bend je između ostalog snimio i zajednički album sa Andre Williamsom, a apsolutna preporuka ide za magični Diplomats of Solid Sound featuring the Diplomettes

-Pod neosoul etiketu ide i britanski bend The Heavy, koji koketiraju sa modernijom produkcijom, posebno na sjajnom drugom albumu (objavili samo dva), istim onim koji u rukama drži David Letterman

http://www.youtube.com/watch?v=LBhtCT6iduk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bravo!

imam ja i ovaj...i njega sam postovao ali ovde moji predlozi volsebno nestaju i javljaju se

Postavljena slika

u stvar,i imam jos toga od robert gordona, ali taj period sa linkom je istorijski

kad smo vec kod uticaja, a sta reci za prokleto dobrog dave edmunds-a koji je za rokenrol bio sto i endi vorhol za alternativu

Postavljena slika

ili jos bolje na samom pocetku...

Postavljena slika

album koji sam imao i na vinilu i traci i cd, a sad ga imam samo kao flac :crying:

mladost-ludost, sta ces, poklanjalo se, menjalo se, prodavalo se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao!

Andre Williams And Green Hornet – Holland Shuffle [Live at World Famous Vera Club Groningen 2001.], Norton 2003.

Postavljena slika

Ista ova ekipa svirala je i u Bgd-u:

Da ne zaboravim, Green Hornet imaju sopstvenu karijeru i odličan So Much To Give album: http://www.greenhornet.nl/

Skoro deset godina kasnije, sa drugim pratećim bendom Andre Williams ponovo će svirati u Beogradu, Novom Sadu i Kustendorfu.

Prvi od dva koncerta u Beogradu (KC Grad) pao je baš na Williamsov rođendan, a crni kum nam je priredio nezaboravnu žurku:

Slavljenik, elegantan propisno nakinđuren, kao i uvek, van scene delovao je kao da će ga dašak vetra oduvati, ali na sceni bila je to sasvim druga priča. Dakle, rokenrol je moguć i u 74. godini - iskreno se nadam i neke druge stvari.

Drugi koncert, dva meseca nakon prvog, dogodio se u Gun Clubu i sa njega nosim nešto bleđi utisak.

http://www.youtube.com/watch?v=ysIur6vkFW8

[kopernikus ruls!]

Kako je bilo na Mokroj Gori, moraćete da pitate Stribora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan itekako aktuelan hit... (postavljeno juče)

Samo tako!Poštovani građani četvrtoga reda dozvol'te da vam predstavim čoveka novog doba,primitivnog predstavnika iskonske dobrote, nosioca ljudskih i neljudskih vrlina.Ostavite slobodno mozak svoj na pašu, ima ko će za sve što treba da se brine- jedan je od retkih koji ne laže čim zine, a poznat vam je svima - Saša mu je ime (to sam ja)!Mene za Budžu birajte!Samo tako!Najbolji je doktor od svih popova na svetu, moralni je uzor svakom poštenom detetu!"I Srbija i svet!", "Domaće - a naše!" - glavne su parole našeg precednika Saše!"Kosovo je Srbija i Evropska Unija i Kina i Rusija!", "Nikad gologuzija!""Pivo, Loto, Akcije za nove generacije!" - glas za njega to je glas za spas civilizacije!Mene za Budžu birajte!Demokratija i ljudska prava, evropski standardi - sve zabadava!Ni Svetska Banka ni MMF - imam rešenje za svaki džep:kvalitet domaći, a norme švecke, keš je kod Miška - sve je na recke!U tržnim centrima lova do krova, plazma teveji - život iz snova!Redova nema, niko ne čeka, šalter po glavi radnog čoveka!Samo tako!Ekspanzija privrede biće nam sve veća - budžet pune porodična mikropreduzeća- abadžije, ćurčije, pudari, dugmetari, kurtizane i panduri, kubikaši i sodari.Štancaćemo decu k'o na beskonačnoj traci, bar trijes' posto majki biće nam muškarci;Jeftine stanarine i besplatna škola i uz lebac, gratis, pola bureka i kola!Mene za Budžu birajte!Nema korupcije, pravna država, priliv sredstava - sve zabadava!I nema gladnih, nema ni žednih, nema jadnih, i nema bednih!Koridor 10, jednaka prava, redovna plata, svaki dan slava,prosperitet i stručni kadar, natalitet i radna mesta,široki osmesi, blistavi zubi penzionera i radnih ljudi!I vi levo, ej, bre! I ovi desno, alo! I vi u centru, ej, bre! I oni dole, alo!Svi biće gore! Sve biće bolje, mene za budžu ako samo malo....Samo malo! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...