Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ziko

Skinuo sam ovaj sjajan Jazz album sa :gusar: bay-a , u rezoluciji je 320kb/s , produkcija ovog albuma jeste izvanredna , pogotovu je neverovatna dubina zvuka basa !!! , i ujedno je neverovatan visok kvalitet snimka za daleku 1955 -tu !

Milt Jackson rulles !!!

:BeerMugCheers:

http://www.youtube.com/watch?v=iOOgusgf-lw

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko

Skinuo sam ovaj sjajan Jazz album sa :gusar: bay-a , u rezoluciji je 320kb/s , produkcija ovog albuma jeste izvanredna , pogotovu je neverovatna dubina zvuka basa !!! , i ujedno je neverovatan visok kvalitet snimka za daleku 1955 -tu !

Milt Jackson rulles !!!

:BeerMugCheers:

Postavljena slika

Zaista dobar CD...

http ://www.youtube.com/ watch?v=tiYqygXAORY&feature=results_main&playnext=1&list=PL03A1E6BD437FCAEE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZikoSkinuo sam ovaj sjajan Jazz album sa :gusar: bay-a , u rezoluciji je 320kb/s , produkcija ovog albuma jeste izvanredna , pogotovu je neverovatna dubina zvuka basa !!! , i ujedno je neverovatan visok kvalitet snimka za daleku 1955 -tu !Milt Jackson rulles !!! :BeerMugCheers: http://www.youtube.com/watch?v=iOOgusgf-lw

A što samo Žikode gurni na PM taj link sa :gusar: bay-a
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što samo Žiko

de gurni na PM taj link sa :gusar: bay-a

Učiteljice, on...

Tužibaba Jeca ulovila zeca...

Žika je (sâm) našao FLAC...

Ništa iko meni nije slao. Samo me je BANAT podsetio na lepote starih vremena. Kad se samo setim moje Pablo collection koja čeka...

Evo, uzvraćam, malo svežije:

Postavljena slika

Revox-e poslato je !

Isto odlican album : Milt Jackson & Ray Charles , Soul Meeting

:cheers:

Odlična godina... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Učiteljice, on... Tužibaba Jeca ulovila zeca...

Žika je (sâm) našao FLAC...

Ništa iko meni nije slao. Samo me je BANAT podsetio na lepote starih vremena. Kad se samo setim moje Pablo collection koja čeka...

Evo, uzvraćam, malo svežije:

Odlična godina... ;)

Kako god dalo je rezultata pa sad jel sam ulovio zeca ili nisam će da vidimo

I nemoj se vraćat na gluposti iz mladosti uradio si što si uradio

I ja takođe

Basisti Miku Aleksiću koji je radio-svirao u Holandiji sa bendom WONDERLAND, i koji je jedini znao što kupuje, krajem osamdestih početkom devesetih prodah kolekciju od 70-80 originala jazz-a.

weather report, jaco pastorius, stenly clark, lenny white, chick corea, John McLaughlin, John Abercrombie, Dave Holland, Herbie Hancock, Ron Carter, Billy Cobham, Jean-Luc Ponty, Miles Davis ........... bem ga da ne nabrajam

I dan danas me duša boli za tim pločama

Em prva izdanja em originali em svirka do jaja

zato sad skidam što se sknut može

i da ne kukaš eto i tebi surprise-surprise

možda nešto ubodeš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god dalo je rezultata pa sad jel sam ulovio zeca ili nisam će da vidimo

I nemoj se vraćat na gluposti iz mladosti uradio si što si uradio

I ja takođe

Basisti Miku Aleksiću koji je radio-svirao u Holandiji sa bendom WONDERLAND, i koji je jedini znao što kupuje, krajem osamdestih početkom devesetih prodah kolekciju od 70-80 originala jazz-a.

weather report, jaco pastorius, stenly clark, lenny white, chick corea, John McLaughlin, John Abercrombie, Dave Holland, Herbie Hancock, Ron Carter, Billy Cobham, Jean-Luc Ponty, Miles Davis ........... bem ga da ne nabrajam

I dan danas me duša boli za tim pločama

Em prva izdanja em originali em svirka do jaja

zato sad skidam što se sknut može

i da ne kukaš eto i tebi surprise-surprise

možda nešto ubodeš

Ko kuka? Mene ploče čekaju (na korak od mene) k'o što su i uvek to činile. Nigde nisu otišle, nadam se, nisam ih davno gled'o...

I danas se sa smeškom na licu sećam kada sam to naručivao u pošti u bloku 70... Pa čekanje poštara... Pa sa papirom u poštu po paket...

A tek oni dani kada smo imali i VISA-card i živeli k'o ljudi... Neposredno pred ratove. E, tada se kupovalo... Dakle, od kunknjave (kod mene) ni „k“ nema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko kuka? Mene ploče čekaju (na korak od mene) k'o što su i uvek to činile. Nigde nisu otišle, nadam se, nisam ih davno gled'o...I danas se sa smeškom na licu sećam kada sam to naručivao u pošti u bloku 70... Pa čekanje poštara... Pa sa papirom u poštu po paket...A tek oni dani kada smo imali i VISA-card i živeli k'o ljudi... Neposredno pred ratove. E, tada se kupovalo... Dakle, od kunknjave (kod mene) ni „k“ nema...

Ja kukamCOB Records ili ..... ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari nisam ja bas neki specijalan ljubitelj Jazz-a ! ,

Ali kada mi se sva druga muzika koju slusam smuci onda pustim ove stare Jazz albume i sve je OK !!!

Dobar Vibe ovih starih Jazz-era me bas uvek Mnogo Dobro Radi i Vozi !!! :beach:

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Drugari nisam ja bas neki specijalan ljubitelj Jazz-a ! ,

Ali kada mi se sva druga muzika koju slusam smuci onda pustim ove stare Jazz albume i sve je OK !!!

Lepota music-e je u glavi slušaoca... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre neki dan odgledah film "Šešir profesora Koste Vujića". Inače ne ludujem za sladunjavim filmovima niti serijama koji predstavljaju taj period toliko romantično (a to zapravo nije bilo tako) ali to je već neka druga priča. Devojka je htela da gleda film, a ja inače ne odbijam bionju i kesu vrućih kokica ni u snu tako da ....Elem, pojaviše se u filmu mnogi naši velikani i prvaci, a između ostalih i Stevan Stojanović Mokranjac što me podseti na njegovih 15 rukoveti. Setih se da smo izvodili neke, kada sam pevao u horu, i tada mi se to mnogo svidelo. Valja ih poslušati čisto da se vidi kako je dobro utkao neke od narodnih melodija u njih i koliko to pitko zvuči. Preporučljivo je slušati uz pisani tekst ispred sebe da se može što kvalitetnije ispratiti.Može se desiti da neko, sasvim slučajno, i uživa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...