Jump to content

Cambridge Audio DacMagic Zen Transformation


Zen Mod

Preporučeni Komentari

elem

vdeki je bio hrabar da ga na nevidjeno posalje u Ancient Batsch :buehehe:

djuntica je simpaticna - stock ima dosta korektan zvuk , ali sa svim manama uredjaja koji je uradjen na malom prostoru i kojem je analogni deo posle DAC-a uradjen by the book

najzanimljivije je - sam DAC je sastavljen od dva komada WM8740 - dakle po kanalu imamo dual differential mode , naponski izlaz .

prepravka se svela na pasivno sumiranje (interpolaciju) dual differential izlaza u differential izlaz , zatim 1:1 Beyerdynamic trafo , zatim komplementarni Jfet buffer sa cap multiplier-ima u napajanju;

1 buffer po fazi - ukupno 4 za stereo

zadrzana je funkcionalnost obe vrste izlaza - sto ce reci rade i XLR i RCA izlazi kako treba ( da ziv covek ne poveruje :buehehe: )

s obzirom da su se momci odlucili da naprave +/-15Vdc i +5V od 12Vac , u planu je bilo i spajanje externog kulturnog simetricnog napajanja , ali je mali toroid doziveo nezgodu gubljenja primarnog izvoda , pri padu sa stola .

bice drugi :Viannen_loungelizard:

naravno - zaboravio sam da ga slikam dok je bio stock varijanta , zato umecem slike sa neta

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

usput - najveci problem je bio mali prostor na raspolaganju ;zarad toga i pcbs u kucnoj radinosti , jer sve buffersko sto imam na raspolaganju je jednostavno preveliko a da bi stalo glavna dilema je bila prskanje copper strane pcb sa plastik sprejem .... ili potinolizacija ( mlogo sladak termin :Viannen_loungelizard: )kolegijum je zasedao i odlucio se za potinolizaciju :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel dajes garanciju na tu skalameriju?Sad videh...Kondovi? Tebe i Impulsa treba spariti :drinks: ti modifikujes topologiju a on delove. Nesto kao CTC builders. Fali vam treci al on je pokojni pa bolje da vas je samo dvojica. Kad mi se neko zameri predlozicu i njega :diablo: He he, jedva cekam da cujem to malo cudo. :L3000:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta kondovi ?nema ih nigde :Viannen_loungelizard:jos kad budem stavljao posteno napajanje - pocupacu i one u filtraciji :rofl:najzalije mi je sto sam morao pcbs i trafoe da pricvrscavam sa hot glue ...... al' valjda bih neku Nokiu lakse frizirao .... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bayeri su nazivno 600:600 .......... sto nije bitno -koliko je bitno da im je Lpry ~ 5H

slusao sam ovako

treba da posaljem to vdekiju vec jednom ( nacekao se - zarad moje standardne multitasking pastoralno idilicne zivotne razudjenosti , kao i skorasnjeg zaludnog sedenja kuci uzrokovanog smehotresnom povredom noge ) ........ a trafo ce da bude cim bude

zvuk je - apsolutno neatraktivan - sve je ravnopravno :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... uzrokovanog smehotresnom povredom noge ) ....

Sta je sad bilo - taman prodjose ledja, kad eto noge! Jel' to neka moda sada da se skace u saht iz cista mira (kao Beat) ili si pod stare dane resio da ponovo preskaces tarabe? ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Sta ce to biti da si sa trafoima ravnodusan... :scratch_head:

neatraktivan u fifi smislu ....... sto ce reci - ja navik'o na dobar zvuk , pa se ne iznenadjujem :sarcastic_hand:

Sta je sad bilo - taman prodjose ledja, kad eto noge! Jel' to neka moda sada da se skace u saht iz cista mira (kao Beat) ili si pod stare dane resio da ponovo preskaces tarabe? ;)

zatvorio krilo gvozdene kapije preko palca noge ......... razbucan palac i na njemu nokat bezveze - cak nije ni bolelo ....... al' 5 dana nisam micao od kuce ni peske ni pedale ni kvacilo - oma krenem ostavljati trag k'o zaklano krme :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само би ти испустио трафо на ногу-мало ли је :Viannen_loungelizard:

Ma ne bi, znas kako on cuva svoje trafojcice i sta sve izbacuje iz kuce da bi napravio mesta za njih... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema coupling kondova nigde - sve je DC ;sta god od kondova vidis - ili je iskopcano ili je filtracija

OK, bunio me malo datasheet za DAC, koliko sam video ima nesimetrično napajanje, pa pretpostavljam i ofset od Vcc/2 na izlazu, a u datasheetu daju minimalni otpor opterećenja DAC-a samo kada je AC coupled ili prema midrailu.Svojevremeno sam razmišljao kako da rešim taj problem na svojoj zvučnoj karti (EMU 0202 USB, DAC CS4392) i nisam smislio ništa pametno da postane DC povezana. Jel otpori ispred trafoa pomažu po tom pitanju, tj. da se izlaz DAC-a ne preoptereti zbog DC ofseta?Ako nije poslovna tajna, kolika je vrednost otpora ispred trafoa? Pretpostavljam da je veza DAC out-novi otpori-trafo na red (onako ugrubo rečeno, jasno je da ima dva DAC-a, sabiranje signala i tako to...) i masa trafoa i buffera vezana u zajedničku tačku na masi napajanja.   :confused1:EDIT: Tupson sam, primar vezan izmeđi out+ i out- DAC, nema masu, masu/centralnu tačku imaju samo sekundar trafoa? Odo da spavam, krečana slabo već radi! Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poenta je u tome da se oslobodis razmisljanja o groundu - bar kad koristis balansirani nacin rada

stvar je u tome da postoje DAC-ovi koji rade u diferencijalnom rezimu i oni koji mogu da rade samo u simetricnom rezimu ;

diferencijalni = protivtaktni

simetricni = diferencijalni , ali koji je simetrican u odnosu na neki fiksirani potencijal , najcesce ground

kod ovog chipa - pravo da ti kazem - nisamni merio naponski potencijal u odnosu na masu , nego sam samo proverio da nema offseta izmedju izlaza DAC-a

naravno - nema

svaki WM chip ovde ima dva para balansiranih izlaza

s obzirom da su spojeni u hardware-skom modu kao mono protivfazni balansirani , onda imas R+ , R- , L+ , L- .....gde su oni uslovno dobili oznake R i L

u fazi su R+ i L- , te R- i L+

na svaki od izlaza sam stavio 10R otpor , te sumirao pomenute : R+ sa L- , odnosno R- sa L+ , pa sam dobio + i - fazu ....... sve to bez direktne galvanske veze sa groundom

onda sam te faze + i - spojio na primar trafoa - koji nema nikakve veze sa groundom

ako treba jos pisanija - samo reci .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno. Šta ti je energetičar, ne može da ne uzemlji sve živo pa to ti je... Način razmišljanja je čudo.Sad samo da nađem trafo sa impedansom primara 6kOhm a da ne moram da rasturim lampaško pojačalo  :sarcastic_hand: Kanda će moja zvučna ostati AC coupled.   :headphone:Hvala, ipak smo dosta toga razjasnili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...