Jump to content

Koje zvucnike kupiti?


psyman

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nova Skojevska, kod crkve Svetog Luke.

Па што не написа Нова Скојевска, каква црна Раковица ( Жута ).

ne pustaj ga u kucu Ozna je to :rofl:

Што да ме не пусти у кућу, па нећу да га хапсим, има мање крша од мене сигурно!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па што не написа Нова Скојевска, каква црна Раковица ( Жута ).Што да ме не пусти у кућу, па нећу да га хапсим, има мање крша од мене сигурно!!!

Moja supruga misli da sam poludeo i da sam dovukao sav moguci krs koji postoji. :) Mozda je pogodila :crazy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bitnije je da ne zna sta je on dao ...... :sarcastic_hand:

Mudro zbori Zen :Viannen_loungelizard:

Elem sa obzirom na muku oko nabavke Alteca moja preporuka su zvucnicke jedinice Greatplainsaudio i to 416-8B Alnico ili 416-8C Ferit, kao i 515 . Za gornji opseg GPA 802-8G ili 902-8G. Ko bas ima puno para za sredinu GPA288. Problem ostaju horne ali na zalost to se vise ne pravi pa ostaje ili neka polovna 811 (moze se naci) ili waveguide. Prava stvar je multicell 1005 ili slicna samo cene su uzas :( Naravno za nas siromahe odlican je Selenium 220Ti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem sa obzirom na muku oko nabavke Alteca moja preporuka su zvucnicke jedinice Greatplainsaudio i to 416-8B Alnico ili 416-8C Ferit, kao i 515 . Za gornji opseg GPA 802-8G ili 902-8G. Ko bas ima puno para za sredinu GPA288. Problem ostaju horne ali na zalost to se vise ne pravi pa ostaje ili neka polovna 811 (moze se naci) ili waveguide. Prava stvar je multicell 1005 ili slicna samo cene su uzas :( Naravno za nas siromahe odlican je Selenium 220Ti.

Него, комшо, да случајно ти ниси тако нешто и склопио, па да се чује? :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Него, комшо, да случајно ти ниси тако нешто и склопио, па да се чује? :connie_nutzo:

Radi se na tome. Zen i ja smisljamo najboju kombinaciju. Trenutno se lomim da li da idem na varijantu GPA 416-8C u MLTL sa Selenium +811 ili na trosistemsku varijantu gde bi se ubacio Altec 420 biflexu OB na sredini ali je problem kako to fizicki smestiti u normalne dimenzije. Ima i jos nekih kombinacija umesto 420 da se stavi neki Ferrivox Alnico ili Pioneer PW-20F.Kada bude gotovo zovem na slusanje :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi se na tome. Zen i ja smisljamo najboju kombinaciju. Trenutno se lomim da li da idem na varijantu GPA 416-8C u MLTL sa Selenium +811 ili na trosistemsku varijantu gde bi se ubacio Altec 420 biflexu OB na sredini ali je problem kako to fizicki smestiti u normalne dimenzije. Ima i jos nekih kombinacija umesto 420 da se stavi neki Ferrivox Alnico ili Pioneer PW-20F.Kada bude gotovo zovem na slusanje :)

Рачунамо на Вас. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cimajte Igora iz audiotehnike... Dobar je dečko i hoće da razgovara.Ko se seća onog klipa bas horna sa youtube. Ono što pravi Napijalo. To su bas horne koje se prave po ugledu na Altecove bas horne. Koliko znam, on će uzeti za srednjevisoki koaksijalni drajver firme BMS. U pitanju je ring radiator koji ima mogućnost da krene od 300Hz, a on će ga rezati sa 400Hz (zbog bezbednosnih razloga), koji u sebi ima još jedan manji ring radiator koji "čita" visoke frekvencije. Obzirom na to da je bas u horni i da su u pitanju ring radiatori, osetljivost celog sistema će biti bolesna :)

Trebalo bi da je to ovo...http://bmsspeakers.com/cone-speaker-compression-driver/neodymium-compression-drivers/bms-2-inch-compression-driver/bms-4592nd-compression-driver/4592nd-coaxial-introduction/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BMS ring radiator koristi i Bert u svojim konstrukcijama. Imao ih Anubis. Ipak, Romy the Cat ima JAKO lose misljenje o istima (drajverima). Mislio sam da su RR cedo Vife (prvi put sam cuo za njih (XT300) tamo negde 2000-e...kad ono, ispade da su u profesionali poznati bar 40 godina :confused1: - ako ne gresim JBL ih je pravio 60ih godina...Bas nijedan nema sanse da stigne te BMS-e po osetljivosti. U Orisima je bio aktivno teran da bi stigao mid-high driver.Mali OT: ima li negde link na klon Bastanis Prometheus? El cheapo Eminence uz malo cone treatmenta tip prodaje za 400E/kom :connie_nutzo: a ''gemini'' drajver za 400!!! takodje :girl_devil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ceo svet to radi ;ne gledam ja samo u svom dvoristu :sarcastic_hand:ako ti treba - ti radi ....... ako ti ne treba - nemojja necu sigurno - nego jedan amp jednim kabelom na jednu kuteju/tablu/whatever

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak, Romy the Cat ima JAKO lose misljenje o istima (drajverima). Bas nijedan nema sanse da stigne te BMS-e po osetljivosti. U Orisima je bio aktivno teran da bi stigao mid-high driver.

Nikada ne mogu imati svi dobro mišljenje o nekom zvučniku. Ima par slučajeva (ono Econowave teme koliko sam ja uspeo pročitati) gde se pojavi i poneki slušalac istih koji bude potpuno razočaran. Ne tražimo svi iste stvari u zvučnicima pa to objašnjavam time. Nisam ih slušao ali se nadam da hoću kada Igor završi sistem :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...