Jump to content

Koje zvucnike kupiti?


psyman

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima.Hteo bih da se nadovezem na ovu temu http://www.diyaudio.rs/topic/2134-toshiba-2sa1943/.Pojacalu su zamenjeni izlazi koji su kupljeni u rk.Sve je proradilo iz prve na svu srecu :Viannen_loungelizard: .Ono sto me zanima sada jeste koje bih zvucnike za samogradnju trebao uzeti za ovo cud?Evo nekih podataka:RMS an 4 Ω, 8 Ω 4 Ω : 2 x 300 WLeistung 2 x 425 W/4 ΩAnschluss Cinch, XLRFrequenzbereich 10 - 30 000 HzAbm. (B x H x T) 483 x 88 x 260 mmGewicht 8 kgMusikleistung Verstärker 2 x 425 W Hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 Ако је то права снага појачавача, онда неки разгласни типа ФБТ или ЕВ ако хоћеш гласно да слушаш!Ако хоћеш тихо, онда ти је тај појачавач превише снажан.Eво ти шема па процени сам праву снагу: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ако је то права снага појачавача, онда неки разгласни типа ФБТ или ЕВ ако хоћеш гласно да слушаш!Ако хоћеш тихо, онда ти је тај појачавач превише снажан.Eво ти шема па процени сам праву снагу: 

Jos kada bih znao da procenim :confused1: Kolika je po tebi realna snaga?Torus je 440va i 43,5v.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od prostorije i namene se biraju zvucnicionda pojacaloto sto ti imas pojacalo - ne menja na povezanosti prostorije i namene , samo znaci da si resio drugu stvar pre prvedakle - kupuj sta hoces , sve dok pravis dovoljno zvucnog pritiskaako velicina nije problem - ne idi ispod 12" bas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos kada bih znao da procenim :confused1: Kolika je po tebi realna snaga?Torus je 440va i 43,5v.

Ма није то нека велика филозофија, да ти не кварим задовољство са тим појачавачем али у њему нема ништа!Једном речју "Празно", сам си написао да је трансформатор 440ВА а још и два јадна електролита!

ako velicina nije problem - ne idi ispod 12" bas

Наравно 12 инчни бас и то што ефикаснији, да не чвари џабе појачавач!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko para toliko muzike,staro pravilo.12-ica moze :Viannen_loungelizard: Efikasnost bese osetljivost ili nesto drugo?Gnjavim vas iskljucivo zbog toga sto smatram da ste vrsni znalci.Dali se isplati pazariti nesto ovako ili neku jeftiniju varijantu odavde posto kao sto kazete ipak nije nesto kvalitetno pojacalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što kvalitetniji zvučnik pazariš, bolje će zvučati :) Ako spojiš loše pojačalo sa lošim zvučnikom ništa se neće čuti bolje nego ako spojiš loše pojačalom sa dobrim zvučnikom, naprotiv. Nemoj da pazariš SAL. Neću ti reći da pazariš Eminence jer me ne plaćaju ništa, a ja ih hvalim :) Reći ću ti da imaju najbolji odnos cena-kvalitet. To ću govoriti dok god ne pronađem nešto što je jeftinije, a radi isto ili bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ако је то права снага појачавача, онда неки разгласни типа ФБТ или ЕВ ако хоћеш гласно да слушаш!Ако хоћеш тихо, онда ти је тај појачавач превише снажан.

Jel to znaci ako imam ferarija da ne smem da ga vozim 50 kroz grad i gledam zenske vec samo na pisti i trakackim stazama.Moji zvucnici su bili 70W a slusao sam ih i sa pojacalom od 2x250 i bolje je zvucalo sa jacim nego sa slabijim
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to znaci ako imam ferarija da ne smem da ga vozim 50 kroz grad i gledam zenske vec samo na pisti i trakackim stazama.Moji zvucnici su bili 70W a slusao sam ih i sa pojacalom od 2x250 i bolje je zvucalo sa jacim nego sa slabijim

Ja gledam zenske i bez ferarija :buehehe: A zvucnici, Visaton? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto Sal ne dolazi u obzir ?nije mi jasno sto svi pljuju po njemu - ima i mnogo gorih zvucnika.Eminence na primer, ima seriju 12-ica & 15-ica, koje kad stegnes malo jace srafove iskrivi se korpa.kao sto je rekao moj kolega i komsija: EV bi bio 100% pogodak.ali sve zavisi od mogucnosti.pitanje za kraj: kako pojacalo sa tolikom snagom trafoa ima toliku snagu?nesto ne pije vodu. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto Sal ne dolazi u obzir ?nije mi jasno sto svi pljuju po njemu - ima i mnogo gorih zvucnika.Eminence na primer, ima seriju 12-ica & 15-ica, koje kad stegnes malo jace srafove iskrivi se korpa.kao sto je rekao moj kolega i komsija: EV bi bio 100% pogodak.ali sve zavisi od mogucnosti.pitanje za kraj: kako pojacalo sa tolikom snagom trafoa ima toliku snagu?nesto ne pije vodu. :cheers:

U pravu ste komšija. Nisam bio precizan. Eminence sa PRO prefiksom ili Nd serije. One imaju aluminijumsku korpu :ok: Pozdrav :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....

pitanje za kraj: kako pojacalo sa tolikom snagom trafoa ima toliku snagu?

nesto ne pije vodu.

:cheers:

Sale, po datoj semi (napajanje +/-60V i dva para c5200/a1943 po kanalu, za trafo nema podataka o snazi ali recimo da je bar 800VA) taj amp ce dati snagu kako navedeno u postu 1 ali mereno kao peak vrednost, nikako RMS (dakle, pola od navedenog).

Pitanje je da li moze i toliko, obzirom na malecku filtraciju (samo 2 x 15.000uF za oba kanala) - kada amp povuce iole vecu struju napon napajanja ce da se saplete i padne do +/-50V. Sam amp je sirotinjski tuzno projektovan, ali uz dobru zastitu i hladjenje, moze zadovoljavajuce da "gruva" po kafanama, svadbama, zurkama i slicnim mestima gde raspolozenjem gostiju dominira alkohol/extasy/... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A wharfedale 15-ice?Kakvi su u odnosu na gore pomenute Eminance?Nasao sam ih u oglasima povoljno.

Pronađi i neke TS parametre za njih pa ćemo da vidimo... U najgorem slučaju možeš vlasnika da pitaš da ti prosledi koju sliku kutija u kojima su bile. Onda bi već znali nešto više. Model kutije, a samim tim bi valjda negde na internetu pronašli i mere i ako imamo sreće, neku sličicu unutrašnjosti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sale, po datoj semi (napajanje +/-60V i dva para c5200/a1943 po kanalu, za trafo nema podataka o snazi ali recimo da je bar 800VA) taj amp ce dati snagu kako navedeno u postu 1 ali mereno kao peak vrednost, nikako RMS (dakle, pola od navedenog).

Pitanje je da li moze i toliko, obzirom na malecku filtraciju (samo 2 x 15.000uF za oba kanala) - kada amp povuce iole vecu struju napon napajanja ce da se saplete i padne do +/-50V. Sam amp je sirotinjski tuzno projektovan, ali uz dobru zastitu i hladjenje, moze zadovoljavajuce da "gruva" po kafanama, svadbama, zurkama i slicnim mestima gde raspolozenjem gostiju dominira alkohol/extasy/... ;)

Сипи потпуно се слажем са тобом, а за остале погледајте само како изгледа комплетна плочица оба канала!

Само мала напомена: Два кондезатора у напајању 2 х 6800 Микро Фарада

Обратите пажњу на величину!!!

Postavljena slika

Мада смо се удаљили од теме, ал нека се зна!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novci su 130 evara za sada. Video sam ja te zvučnike i merkao ali nisam smeo da se upustim u to. U W70 su 10", a u W90 su 12" zvučnici. Kada bi se našla neka specifikacija za te 15-ice mogao bi da ideš neko nisko rezanje (300-400 Hz) pošto ne znaš dokle može da ide linearno i onda da nabaciš neki srednjetonac i visokotonac. Sa specifikacije kutije bi se mogla pročitati osetljivost i uzeti litraža za 15-icu i na osnovu toga da se traže srednji i visoki. Evo slika i cene..http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=19454

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao što reče, treba proveriti. EWG neće da radi sa 15 inča kako treba. Tačnije hoće ali se neće poklapati disperzije midbasa i WG na preporučenoj frekvenciji ukrštanja. Naravno ovo je zasnovano na Zilch-ovom merenju. Nije da sam slušao EWG ni sa jednim midbasom ili tako nešto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...