Jump to content

Koje zvucnike kupiti?


psyman

Preporučeni Komentari

...još nisu izvaljeni ...

Bice da je to...Nisu skupi - ove dvanaestice su 250$/par i deluju bas dobro. Samo kad bih imao nekog voljnog da to dotegli iz USA (troskovi slanja i meni neprihvatljiv prilog pacovskoj oligarhiji u vidu carine i poreza dupliraju cenu) a i skroz sam sumnjicav da bi to kroz sve instance proslo neosteceno... U stvari, imacu drugara koji se seli ovamo, al' tek za dve godine - jebiga, strpljen-spasen :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

samo vas citam kako ste krenuli babe i zabe .......:buehehe:

Jeste, pogresna je tema, al generalno, uvek se ista prica vrti, kroz isti corsokak - pa rek'o, ionako ista ekipa u svakoj temi, 'aj da pomenem nesto sto nije bilo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što ja vidim kod te 12-ice koju si odabrao je ...Niska masa kretnog sistema što omogućuje dobre srednje tonove...Niska rezonantna frekvencija omogućuje bolji odziv u bass opsegu...Visoka osetljivost...Što se tiče kombinacije bez supertweter-a, ja bih ipak išao SA iz prostog razloga što po ovom grafu postoji pad koji počinje na 15 KHz do 17 KHz od 5dB...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

elem - mislim da staje taman na prste dve ruke broj strucnjaka za koje sam imao prlike da se uverim kako imaju stav ......... pa ga promene ,ponekad i radikalno, posle par godina .....najpozitivnija promena stava je kad predmetni menjalac stava vise i nema neki stav ........ da parafraziram FFL-a - "jebes hifu bez 15-ke"naravno - to 15-ka shvatiti uslovno ...... ali i ne ici ispod 12" :rofl:glede Nirvane - ZFLazar je imao 10" i jedva ih se resioglede FR u modi - Zvuchniak - ti evidentno mesas loncice ili gledas u pogresnom pravcu ....... " Lowther & Fostex najzastupljeniji " ...................... a onda jos pominjes "kod nas"em nije prvo ...... em to drugo nema smisla ...... s obzirom da imas 20 ljudi u Sr koji slusaju FRnpr.samo ja imam : Sonido , RFT , Lorenz , Saba , Foster , Iskra , Riz , Grundig , Telefunken , Sanyo , EI , Philips , Cabasseznam jos nekolicinu koji imaju bar poneke od tih driverasto ce reci - generalizacija je ............. Majka svih mudrosti :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice da je to...Nisu skupi - ove dvanaestice su 250$/par i deluju bas dobro. Samo kad bih imao nekog voljnog da to dotegli iz USA (troskovi slanja i meni neprihvatljiv prilog pacovskoj oligarhiji u vidu carine i poreza dupliraju cenu) a i skroz sam sumnjicav da bi to kroz sve instance proslo neosteceno... U stvari, imacu drugara koji se seli ovamo, al' tek za dve godine - jebiga, strpljen-spasen :buehehe:

Ostvaruje se popust od 5% na 2 para kupljenih pa me imaj u vidu :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jfet Zemunac - ako te bas interesuje sound sastavljen od Main drivera i Helpera dole i gore - posaljem ti RFT 12" pa probajpremeri im parametre i smislicemo nekih 12"-15" dole da pogura stvar ....... gore najjeftiniji visoki koji ti se svidja i postize db ....... i onda prodaj te tvoje fifi kuteje i zaradi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...glede Nirvane - ZFLazar je imao 10" i jedva ih se resio ....

Pa to te pitam!Jel' ih se "jedva resio" u smislu da su skupi, ili ne valjaju, ili ... ?Cekaj, neko pomenu - ZFLazar sada slusa Sonido od 8 cola i srecan je s njima ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glede FR u modi - Zvuchniak - ti evidentno mesas loncice ili gledas u pogresnom pravcu ....... " Lowther & Fostex najzastupljeniji " ...................... a onda jos pominjes "kod nas"em nije prvo ...... em to drugo nema smisla ...... s obzirom da imas 20 ljudi u Sr koji slusaju FRnpr.samo ja imam : Sonido , RFT , Lorenz , Saba , Foster , Iskra , Riz , Grundig , Telefunken , Sanyo , EI , Philips , Cabasseznam jos nekolicinu koji imaju bar poneke od tih drivera

Mislio sam na audiofile, a ne na živalj ovde... Ta nekolicina koju poznaješ vrlo lako može biti veliki deo onih koji imaju nešto sem Fosteksa i Lautera... Ja znam dvojicu fullrangera van foruma i obojica imaju Fosteks. Sa fifi ih ima desetak sigurno i to je ono što sam pokupio uz put jer me ta tema nije preterano zanimala.Govorilo se o drajverima koji kod nas imaju status hej-end zvučnika... Sad ti ili ne razumeš šta sam hteo napisati ili nećeš da razumeš :scratch_head: . U svakom slučaju ako te baš interesuje, mogu da pokrenem temu na fifi tipa "svi koji imaju fullrangere ovde" pa da vidimo koliko će da bude saba, philipsa i ostalih kanti a koliko Fosteksa i LauteraEto toliko :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma moram malo da vas zekim - krenete mi pausalne price ....... koje su sve samo ne proverljive , jerbo se proverljivost svodi na fifi forume na koje normalan svet i ne zalazi elem - ........ ma mrzi me da kucam ......FLazar ima 8"+15" - klik na moj blog , ko nije video - a iz Zemuna je ZLazar ima 8" Lowthere - koji syu trenutno na putu od Su do Zr ( slucajno zastali u Batsch-u , cuce u kutijama i cekaju nastavak puta) , koje hoce da p[roda jerbo ....... ma i ne znam da li hoce da proda , ali je trenutno u fazi uredjenja zivotnog prostora i uzivanja ..... a kad ce zvucnici ....... kad mu klikne verovatno .......Nirvane je prodao jer nisu bile ono sto je on ocekivao da jednom skratimo pricu oko FR - onajko hoce da zlusa magiju koju FR pruza , on zna da nema extenziju dole i gore ko hoce extenziju gore i dole - on ne slusa FRa- ko je pametan - taj uzme FR i dogradi extenziju gore i dolesvi ostali nisu pametni .tacka ZM spoke :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da jednom skratimo pricu oko FR - onajko hoce da zlusa magiju koju FR pruza , on zna da nema extenziju dole i gore ko hoce extenziju gore i dole - on ne slusa FRa- ko je pametan - taj uzme FR i dogradi extenziju gore i dolesvi ostali nisu pametni .tacka ZM spoke :buehehe:

I tu se ja u velikoj meri zaista slažem sa tobom :good2: To bi bio neki ultimate sistem kojim bi se mogao pozabaviti jednog lepog dana kada/ako budem imao svoj krov nad glavom :rolleyes:

iznenadio bi se direktnim poredjenjem kanti i fosteks i lowthera .......

Nisam rekao kante jer mislim da ne valjaju već da ne nabrajam koliko si brendova navukao kući :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... onajko hoce da zlusa magiju koju FR pruza , on zna da nema extenziju dole i gore ...

E to s "magijom" sam primetio - al' nikako da skontam kako covek mirno moze da se odrekne pola zvuka... :unknw:

a- ko je pametan - taj uzme FR i dogradi extenziju gore i dole

Znaci, full range trosistemac - jebiga, to vec imam...

svi ostali nisu pametni .

Normalno, ja kad nisam pametan, pitam ! Jos kad bi se ZFL javio sta je mana kod ovih nirvana (vidim da mu je svasta proslo kroz ruke, sigurno ima valjan razlog...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yup - i onda kad krenem da rasprodajem zlato za sitne pare - zarad toga da ne stoji - onda nikoga ne zanima :rofl:

E kad samo kukaš onda ovako... Sve što bi prodao, a niko neće da kupi, ti odvoji na stranu i napiši na to "Za Mladena" (samo nemoj na membranu). Čim se skućim, kupim :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, groblje slonova u kuci ... :rolleyes:

ajd - zarad ozbiljnosti diskusije i foruma generalno ( sto je inace davno otislo u vetar :rofl: ) - daj linak za te tvoje zvucnjake ...... odnosno tacne tipe , pa cu sam orcam po netu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad vec zajebavas - idi gledaj neke trke! :buehehe:

ne zajebavam - Bose su u cerkinom sistemu - Philips CD , komp , Hafler preampC1 su meni oko puteradaj tip zvuchnjaka , please ...... 'bli te JfetBOZi na big diya :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...