Jump to content

Koje zvucnike kupiti?


psyman

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

yup - i onda kad krenem da rasprodajem zlato za sitne pare - zarad toga da ne stoji - onda nikoga ne zanima :rofl:

Zaboravih da napomenem da su mi nuđeni neki Fosteks 125 "nešto" model u zamenu za Seas CA18RNX G za G. Naravno, ništa od toga. Toliko mi je zanimljiva marka kao marka.

Jeste, groblje slonova u kuci ... :rolleyes:

He he ... Koliko se razlikuje osećaj za lepotu. Ja ne vidim dva siva kovčega nego dve Altec 15-ice :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne kukam ja na moje kutije - samo mi je privlacna ideja o pravom FR, pa sam mislio ta nirvana... :(

Nemoj da se demorališeš. Dok ih ti ne čuješ, može desetoro njih da kaže da im se ne sviđa. Činjenica je da je uvek najbolji review od nekoga ko je nešto imao pa prodao :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman kakva Nirvana USA based venture , proizvodnja u Kini ..... talasanje na neopopularnosti ER i FR drivera .....pa se karaj nabavkamaa oko tebe vrvi zvucnicima koji su kvalitetniji od 65% nove proizvodnje .......no - ako si zapeo - gledi ovde (sunce ti belosveCko , ja oci da ti otvaram ) :http://www.spectrumaudio.de/index.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi ti je kao moj Guru - oko svastika .......samo laje , a kad mlada kaze "ajde" , on kaze ...... ma ne bih ja sad , imam nesto da obavim ....... oce ER/FR , a nece RFT ........... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EPOS postujem - zna se za sta sluze Canton :

Übergangsbereiche: 450 / 3.100 HzMitteltöner: 1x 120 mm

sto ce reci - ni na nebu , ni na zemljidaklem - EPOS - zna se za sta sluze i sigurno su OKa sto se tice Canton-a ......... ajd sto nije my cup of tea ( imao sam razne varijante tog koncepta ) , nego to ne pije vode sa pricom koja ide sa pojacalima A klaseuzmi neki driver od 6,5' navise - kao glavni driver ........ zadrzi bas i visoki , prilagodi skretnicu glavnom driveru ...... i to ce biti sasvim drugaciji zvuk - daleko veca doza dinamicnosti i zivotnostine kazem da ti to treba da uradis - tvoje usi , tvoj zvucnik , tvoje uzivanje ......... no samo iznosim moje vidjenje koncepta u kontextu price simpaticne nam amplifikacije :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne fali tu ni dinamika ni life-like feeling, jedino sto mutavi ampovi tu nemaju prolaz (4 oma i relativno kompleksna skretnica). Nerado se vatam za testeru i ne gotivim piljevinu, tesko da bi me nesto motivisalo da se uvatim stolarskog alata... Te su kutije takve kakve jesu i dobre su - al' voleo bih da imam jedan par kutija i za mutave ampove...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mislim ja da ti testeras Cantone , no pricah o promeni u konceptumain driver sa helperima , koji moze i dovoljno nisko i dovoljno visoko , a potpomognut je tamo gde mu vec opada i SPL i zavrce fazu ........ to znaci da u najvecem delu spektra imas kontinuum koji je jednostavno nemoguce emulirati kad to pokusavas uraditi sa 2 ili 3 drivera u sukcesiji znas onu amersku o kubnim inchima ...... a znas i za onu srpsku - moj ima najvise centimetara ..... 'bes srednjak/glavni bez bar 15 cm ....... i to pod uslovom da ga ne naterujes da gura i basove ono , sine , batali ..... previse si ti imzenjer da se sad bas lako opustis i priFatis principa starostavnih ....... :Viannen_loungelizard::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma principi - ovak'i,onak'i, sio mi ga Djura... Nema nista od tvrdoglavosti, nego stvarno ne bih hteo nov trosistemac - mozda ako povoljno naletim na nesto znacajno bolje od ovih koje imam. Al' dobar, pravi FR, bez skretnice, sa 90+ dB osetljivosti i sa impedansom koja ne pada ispod 8 oma - e, to bih voleo, da mogu da se igram sa silnim sitnim SE i slicnim ampovima koji mi sada svi ispustaju dusu cim vide 4 oma zvucnik... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a stanedostaje Slobinim malcima ?zamisli to - samo vece i effortlessnije :rofl:SFR200 ili SWR200a treba uskoro i ovale da imaju , kao i 10 ili 12" ER

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sta nedostaje Slobinim malcima ?

Moze to da se slusa 'nako, neobavezno - nije neprijatno. Al' je laznjak sound - i u klaviru, i u vokalima, a bas je omasio temu skroz (ima ga, al' to nisu ti instrumenti). Kompleksnu svirku (orkestar) zaboravi. Visoki se relativno dobro drze, na malim nivoima SPL. Za nekriticko, dnevno, usputno slusanje iz off-a - sasvim OK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedaj se Juma! :clapping:

tako je :Viannen_loungelizard:al' se isto tako od Audio Nirvane ne nadaj necem vecem odustajem ...... da ne postanem k'o Linuxas na krstaskom pohodu medj javom i medj snom i Svinjdovzom :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...al' se isto tako od Audio Nirvane ne nadaj necem vecem ...

Ma probacu ja njih kad-tad - pa makar ih se posle jedva otarasio ;)'Aj sad da se spava - veceras fino za'ladilo, nije vrucina k'o proslih dana...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citao sam svojevremeno o audio nirvanama....ponajvise me zanimala 12"...sve to jako lici na Paudio fabriku sto znaci da izrada tesko da manjka. Imaju tvrdo vesanje ko moje beyme...bukvalno im treba vecnost da to prosvira...od nemanja tela u basu do kolorizacije srednjih.Ovo oko zvuka klavira...imam nizu muzicku na klaviru, rodjena sestra je celo skolovanje zavrsila na njemu i zivi od njega...imamo dva u kuci...jako je tesko realno snimiti klavir pogotovo u akustici. Dovoljno je da u spektru negde samo da se brljaju harmonici i eto nerealnosti.A prof bassivus je najkopetentniji da svedoci o realnom zvuku nekog klasicnog instrumenta...josh nismo culi sistem da sve zvuci realno na njemu i sve da stima kako treba.Fun factor je na kraju taj koji je najbitniji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citao sam svojevremeno o audio nirvanama....ponajvise me zanimala 12"...sve to jako lici na Paudio fabriku sto znaci da izrada tesko da manjka. Imaju tvrdo vesanje ko moje beyme...bukvalno im treba vecnost da to prosvira...od nemanja tela u basu do kolorizacije srednjih.

Znaci slus'o si ih - e to je to sto se ne vidi na grafu, a zavisi i od kutije. Izgleda da ni tu trava nije bog-zna-kako zelena...

Ovo oko zvuka klavira...imam nizu muzicku na klaviru, rodjena sestra je celo skolovanje zavrsila na njemu i zivi od njega...imamo dva u kuci...jako je tesko realno snimiti klavir pogotovo u akustici. Dovoljno je da u spektru negde samo da se brljaju harmonici i eto nerealnosti.

Jeste, i meni je to referentan instrument (svir'o ga pa batalio) i slazem s tim sto kazes. Al' ima dovoljno zaista dobrih snimaka (sa par metara udaljenosti i dignutim krilom) gde je sacuvano bogatstvo zvuka - ono ugodno isviravanje celog instrumenta - ne samo zice, i to kad cujem odmah ga prepoznam, bez obzira sto i razliciti klaviri imaju svoje karakteristicne razlike u tonu, dinamicnosti udara i sl. Al' opet sve je to krajnje subjektivno - svako od nas trazi ono sto je njemu vazno, kriterijumi se razlikuju pa se tesko usaglasava dozivljaj reprodukcije...

...josh nismo culi sistem da sve zvuci realno na njemu i sve da stima kako treba.

Pa to znamo da nema - samo donekle i samo ponesto ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam slusao Nirvane :D samo citao o njima jureci kompanjona za hornicu ovu...svedocenja ljudi su se poklopila sa mojim iskustvom sa beymama. Beyme mi sviraju od proslog leta a tek pre koji mesec su pocele realno donji srednji opseg da sviraju a imaju prelep odziv u pdf-u :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam slusao Nirvane :....

Dakle, ipak corak :D Nema veze, doci ce one na kanal kad-tad, a onda cemo da vidimo o cemu se stvarno radi. Nekako ne mogu da verujem stvarima koje pisu na netu nepoznati ljudi a ticu se siroko reklamiranih komercijalnih proizvoda - uvek tu ima brojnih (nekad i medjusobno suprotstavljenih) interesa koji teze da iskrive realnost prikaza...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi,A da probas Visatone? Bas im onako klavir lezi, pitaj Baltazara :sarcastic_hand: Kaze da se sve cuje!Samo se nemojte previse raspisati o vintage drajverima. Da im ne podignete cenu kao oni Sansuiljupci :buehehe: PS Sreca moja da sam gluv pa mi ne treba nista pored SFR200 i 2a3 :good2: PSS Mislim treba, al zato su tu i Primare a32 i Beyma 12'' B) Eto toliko o doslednosti :dirol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...