Jump to content

Kuda posle Vincenta SV-236?


zdrawcke

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

odradi "tools" - "auto"daj mail da ti posaljem pdf thread-aoko 8MB

Ma jok, ne treba, hvala. BTW, u podesavanjima mi stoji da email nije sakriven. Tools>auto mi ne radi, light verzija... Ali zato radi ratsnest :aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne reche mi koje zvucnike da pravim za Alepha? Postavljena slika

Pitanje 2: ima li neko originalni PCB layout za Aleph J?

imas par ideja od juce-prekjuce u temi Babelfish J

original PCB nema - imas pdf u temi Babelfish na big diya

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

original PCB nema - imas pdf u temi Babelfish na big diya

Mislio sam na neki PCB koji koristi IRFP240 u liniji, kao kod Nelsona. Posto sam ovladao tehnikom dvostranih PCB-Ja, sad mi samo treba neki .brd da ga prepravim da sto vise lici na originalni. To bi mi omogucilo bolju raspodelu disipacije po hladnjacima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

s obzirom da imas fifi2000 kuciste - mozes slobodno da postupis po slikama u threadu babel za hifisha - nema razlike u funkcionalnosti u odnosu na razvucenu plocicunema nacrta za origigi FW Aleph J pcbmozes da poskidas sve pdf-ove sa FW site-a , pa ces naci neke od plocica u njima - koje mogu da ti posluze kao inspiracijanema prednosti u kopristenju 4kom 240 vs. 2 kom 150 , bas obratno - jer nema potrebe za uparivanjem , a po svim relevantnim parametrima ( xconductance , W , A ) ne gubis nego si i u prednosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo obecanih slikica:

Zdravke, tako se prave elektricarski razvodni ormani i telefonske reglete a ne pojacala. Veruj mi da ne zelis duplo vise zice nego sto je zaista potrebno - puno gubis da bi postigao bezvredan efekat vizuelne atraktivnosti pod pravim uglom pedantno postavljenih zica.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... puno gubis da bi postigao bezvredan efekat vizuelne atraktivnosti pod pravim uglom pedantno postavljenih zica.

Puno? E sad cu da pustim jezik Postavljena slika

Da li zaista ima neko ko veruje da moze da cuje razliku izmedju par cm duzih 1.5mm2 zica za napajanje u pojacalu? Nije li ovakav raspored zica u stvari blizi PCB logici, gde sve mora da bude u ravni naustrb duzine vodova u poredjenu sa point-to-point, pa ipak skoro niko od poznatih konstruktora ne pribegava p2p konstrukciji. Nije li bolje imati kontrolisano simetricne kanale po ceni 0.01ohm resistivnog povecanja, nego masu parazitnih, varljabilnih i slucajnih C i L usled zamrsenih zica postavljenih po vazdusnoj liniji?

Ne znam za ostatak populacije, ali ja sam za te "razlike" nagluv, pa mogu da se igram dizajnom Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ugrubo da - ali me mrzi sad da gledam sta bi sve trebalo menjati - zarad zadrzavanja radnih tacakabas ako se upustis u to - nabavis potrebne delove - onda cu i ja da se upustam u gledanje :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Da li zaista ima neko ko veruje da moze da cuje razliku izmedju par cm duzih 1.5mm2 zica za napajanje u pojacalu?

Nije u pitanju par cm - kad bi to lepo uradio, ostao bi ti metar zice viska, pa i ako ne mozes da cujes razliku (a cuces je iz drugih razloga, objasnicu u daljem textu) u najmanju ruku je neracionalno....

Nije li ovakav raspored zica u stvari blizi PCB logici, gde sve mora da bude u ravni naustrb duzine vodova u poredjenu sa point-to-point, pa ipak skoro niko od poznatih konstruktora ne pribegava p2p konstrukciji.

Svi koji se dovoljno ozbiljno bave ovom pricom znaju da je, kako kazes, "PCB logika" inferiorna. Jedina njena prednost je pojeftinjenje procesa proizvodnje u industrijskim uslovima. A mnogi ozbiljni proizvodjaci (cak i audio opreme) koriste iskljucivo p2p. U nekim kolima visoke frekvencije stvari cak nije moguce napraviti na PCB - mora p2p da bi radilo.

Nije li bolje imati kontrolisano simetricne kanale po ceni 0.01ohm resistivnog povecanja, nego masu parazitnih, varljabilnih i slucajnih C i L usled zamrsenih zica postavljenih po vazdusnoj liniji?

Upravo to - gomilu parazitnih reaktansi imas sada - kutija ti je na potencijalu mase pa ovako kako si sada postavio zicu prema izlaznom terminalu, imas oko 200pF okacenih paralelno sa zvucnikom - mozda tu razliku ne cujes, ali mozes lako to da izbegnes i to bez da zamrsis zice.Kako god zelis, naravno, to je tvoj amp, pravis ga kako ti hoces, ja sam samo stekao utisak da zelis da ga napravis sto bolje moze a ne po standardima jeftinih konfekcijskih proizvodjaca.Ako ti smetaju primedbe, reci: "Ne zelim bolje, ne zelim drugacije, hocu ovako pa makar i naopako" i stvar u redu... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije u pitanju par cm - kad bi to lepo uradio, ostao bi ti metar zice viska, pa i ako ne mozes da cujes razliku (a cuces je iz drugih razloga, objasnicu u daljem textu) u najmanju ruku je neracionalno....

Ajd da se nadjemo na max 10 do 15 cm, provereno. Zaista ne mislim da u ovom freq opsegu to ima bilo kakav uticaj na bilo sta cujno bilo kakvim usima, na bilo kom sistemu.

Svi koji se dovoljno ozbiljno bave ovom pricom znaju da je, kako kazes, "PCB logika" inferiorna. Jedina njena prednost je pojeftinjenje procesa proizvodnje u industrijskim uslovima. A mnogi ozbiljni proizvodjaci (cak i audio opreme) koriste iskljucivo p2p. U nekim kolima visoke frekvencije stvari cak nije moguce napraviti na PCB - mora p2p da bi radilo.

Da repetiram, ne radi se ovde o kolima visoke frekvencije. Ne sumnjam da bi i NP radio p2p kad bi to imalo smisla, a tesko da spada u neozbiljne. Da se vratimo na polemiku u audio opsegu? Postavljena slika

Upravo to - gomilu parazitnih reaktansi imas sada - kutija ti je na potencijalu mase pa ovako kako si sada postavio zicu prema izlaznom terminalu, imas oko 200pF okacenih paralelno sa zvucnikom - mozda tu razliku ne cujes, ali mozes lako to da izbegnes i to bez da zamrsis zice.

Ali kutija nije na potencijalu mase - uzemljena je i nema kontakt sa PGND niti SGND - mozda tu gresim? U protivnom bih da zakljucim da otpada i tih 200pF? Ali 'ajd, recimo da ima. To je manje od 1% tolerancije bilo kog kapaciteta u svakom (mom) zvucniku, a u kombinaciji sa bilo kojim vidljivim R ili L, daleko od cujnog f opsega. Mozda gresim, ali bih voleo da mi se to onda objasni argumentovano Postavljena slika

Kako god zelis, naravno, to je tvoj amp, pravis ga kako ti hoces, ja sam samo stekao utisak da zelis da ga napravis sto bolje moze a ne po standardima jeftinih konfekcijskih proizvodjaca.

Ma samo raspali, ali nemoj da ocekujes da se slozim bas sa svim, jos uvek se secam poneceg sa Cajinih i Prokinih predavanjaPostavljena slika

Ako ti smetaju primedbe, reci: "Ne zelim bolje, ne zelim drugacije, hocu ovako pa makar i naopako" i stvar u redu... ;)

Ma ne, ja sam upravo ovde zbog primedbi, ali ne da bih usvajao sve redom i apriori.Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...