Jump to content

Ultimate Studio Home Theatre - Total Professional Concept


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

e ovo je dobro i za one komarce sto lete ko rode Postavljena slika

http://www.raalribbon.com/

Dear Aleksander, after years of designing and installing monitors and other equipment in state-of-the-art recording studios, your 140-15D true ribbon transducers will change the way I design Speakers. I just installed a system with the 140-15's in passive 2.5 way mid field monitors using 2 x Volt BM220.08’s. All I can say is WOW! Up until now I have only been able to use TAD or Scan Speak tweeters in studio installs. These ribbons share the better qualities of the best dynamic/horn systems with out the power compression or throat resonance. These things have NO coloration and are the most transparent drivers I have ever heard, plus none of the sizzle/distortion that folded ribbons and planar-magnetics are plagued with. I must say, I can not believe the clean SPL these things put out. They easily keep up with the Volts being driven full power with a 500 watt amp! Truly amazing!

Norman Druce

Owner

Norman Druce Audio

Owosso, MI, USA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta će taj Fountek tu, kad ništa ne radi? U stvari, čemu uopšte služe s-tviteri, koji u sistemu sviraju od 20 kHz?

pa - ako je secen sa6db/oct na 20K , onda je ( ugrubo ) -9db na 10 Ksamo ime kaze - super tweetermoji visoki na RCA su OK do nekih 13-14K , onda ovaj preuzimaa s obzirom da ja cujem do nekih 16K - i ne radi puno :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa - ako je secen sa6db/oct na 20K , onda je ( ugrubo ) -9db na 10 Ksamo ime kaze - super tweetermoji visoki na RCA su OK do nekih 13-14K , onda ovaj preuzimaa s obzirom da ja cujem do nekih 16K - i ne radi puno :rofl:

OK, znam ja šta znači s-tviter, nego što to nije sečeno ranije i strmije :rofl: ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, znam ja šta znači s-tviter, nego što to nije sečeno ranije i strmije :rofl: ?

pa sve sam ti napisao , bas u tome sto si quote-ovaonema potrebe ni ranije ni strmije - ovako se dobro blenduje sa visokim ispod njegakoristio sam i kompresivni driver ( selenium , titanium dome , 2" ) kao supertweet - al' ovaj daje vise "vazduha" , naravno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas ti taj link na sajtu ........ http://www.usht.ru/pages/links/sr

Jeste, ali nešto nisam siguran da je on u stanju da isprati velika prostranstva i dinamiku. Možda sa hornom. Mislim da je, recimo Beyma, bolji kandidat od Raal-a u tom smislu. Koliko dB pravi Raal u piku?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad se vec svodi na akademske rasprave ........u stvari - odavno smo stali na tome :rofl:sednes u auto , odes kod Ace i cujes ako ces celokupni horn system - onda ce Acin ribbon da bude dobar i za to , ali malo vise gore ako ces specijalni driver - napravice ti on i topitanje je samo da li jje to tvoj cup of tea ili nije . to samo ti mozes da kazes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, ali nešto nisam siguran da je on u stanju da isprati velika prostranstva i dinamiku. Možda sa hornom. Mislim da je, recimo Beyma, bolji kandidat od Raal-a u tom smislu. Koliko dB pravi Raal u piku?

Ako ja mogu da se umesam jednim pitanjem, o kojoj Beyma jedinici je rec ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi jasno samo 1 kod ovog Beyma drivera cemu sluzi vertikalni otklon na horni kad je opste poznatoda je upravoto to mana ribona ( vertikalna disperzija). Aca je to donekle resio sundjerima .Druga stvar ne vidim podatak koja je maksimalna buka koju moze da stvori. Sa 102 db/w na 80w (Maximalna AES snaga po DS-u je 80w) je oko ~125db. Malo mi je to cudno za jedinicu te velicine. Mislim da bi jako brzo sam ribbon poceo da svetli na toj snazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi jasno samo 1 kod ovog Beyma drivera cemu sluzi vertikalni otklon na horni kad je opste poznatoda je upravoto to mana ribona ( vertikalna disperzija). Aca je to donekle resio sundjerima .Druga stvar ne vidim podatak koja je maksimalna buka koju moze da stvori. Sa 102 db/w na 80w (Maximalna AES snaga po DS-u je 80w) je oko ~125db. Malo mi je to cudno za jedinicu te velicine. Mislim da bi jako brzo sam ribbon poceo da svetli na toj snazi.

Hm... Ali, pomoću tih sunđera vertikalnu disperziju je moguće samo još više smanjiti. A šta onda reći za vertikalnu dispersiju u ovom slučaju, koja je još veća http://www.alconsaudio.com/site/products/vr8.html? A sam drajver je veoma sličan po svemu ovom beyminom i on je izgleda u stanju da napravi tih 125 dB.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jel moze nesto ovako... Ribbon 1.7m + 12" ...

Ja bik rekao da ne moze, pogotovu i zaradi toga sto se boje ne slazu. Ama bas nikako.Da posaljes ti to u moje rezidencije na doradjivanje, da reknem, oplemenjivanje sirovine.Pa ce nesto mozda i da ispadne od toga. Ete, tako' mislim. :rofl: :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jel moze nesto ovako Ribbon 1.7m + 12" . Masa ribbona ispod 1 grama.

Ima jednu manu - sto kaze Djole, ne slazu se boje :rofl:Al' cenim da ce, nakon farbanja mebrana basa u narandzasto, i hromatska skala biti ispostovana :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...