Jump to content

SemiSouth power Jfets .......... FW J2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

slusni utisci za Jfetove u Ulazu i Izlazu...... :buehehe:

A što :scratch_head: ??? Ja bih baš voleo da čujem nekoga ko završi projekat do kraja šta ima da kaže o zvuku... Još bolje od nekoga ko je već imao Babelfish J :Viannen_loungelizard: pa onda može da se poredi jedno sa drugim. Babela sam slušao, pa u odnosu na njega bih mogao prihvatiti neki komentar o zvuku kao relevantan :L3000:Bez obzira što se nisam javljao u temi, pratim je od početka. Zato napisah da sam strpljiv i čekam jer meni sve ovo tek predstoji kad završim zvuje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zna se sta je Babelfish u Prirucniku za autostopere kroz galaksiju : http://en.wikipedia....laxy#Babel_fish

Babel fish

For other uses, see Babel fish (disambiguation). The Babel fish is small, yellow, leech-like, and probably the oddest thing in the universe. It feeds on brain wave energy, absorbing all unconscious frequencies and then excreting telepathically a matrix formed from the conscious frequencies and nerve signals picked up from the speech centres of the brain, the practical upshot of which is that if you stick one in your ear, you can instantly understand anything said to you in any form of language: the speech you hear decodes the brain wave matrix. It is a universal translator which simultaneously translates from one spoken language to another. It takes the brainwaves of the other body and what they are thinking then transmits the thoughts to the speech centres of the hosts brain, the speech heard by the ear decodes the brainwave matrix. When inserted into the ear, its nutrition processes convert unconscious sound waves into conscious brain waves, neatly crossing the language divide between any species.

The book points out that the Babel fish could not possibly have developed naturally, and therefore both proves and disproves the existence of God: Now it is such a bizarrely improbable coincidence that anything so mind bogglingly useful could evolve purely by chance that many thinkers have chosen to see it as a final and clinching proof of the non-existence of god. The argument runs something like this. "I refuse to prove that I exist". Says god "For proof denies faith, and without faith I am nothing". "But" says man, "The Babel fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED". "Oh dear", says god, "I hadn't thought of that", and promptly vanishes in a puff of logic. "My, that was easy", says man, and goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing. Most leading theologians claim that this argument is a load of dingo's kidneys. But this did not stop Oolon Colluphid making a small fortune when he used it as the central theme for his best selling book, "Well that about wraps it up for god". Meanwhile the poor Babel fish, by effectively removing all barriers to communication between different cultures and races, has caused more and bloodier wars than anything else in the history of creation. [1]

Arthur Dent commented only 'Eurgh!' when first inserting the fish into his ear. It enabled him to understand Vogon Poetry - not necessarily a good thing.

daklem - sve sto radim po Papinim fazonima (drugim recima - moje vidjenje nekog njegovog aktuelnog proizvoda , bez poznate detaljne seme ) uvek ima code name Babelfish

prvi je bio Babelfish J

ovo je Babelfish J2

J2 svira bolje od J ;

Sloba ce ga ovde jos napraviti ..... a napolju jos 4 coveka , jer je toliko pcbs napravljeno

nece se praviti vise , jer ne nameravam da to bude komercijalni projekat .

dakle - nemam interesa da ga hvalim ........... :sarcastic_hand: .......... a vala ni interesa da ga nosam okolo i dokazujem bilo kome kako svira

sto ce reci - ko god hoce da ga napravi - slobodan je - prvo nabavi jfets , napravi sebi pcbs ili ga sastavi ptp

ja sam dovoljno odradio ...... i veoma sam zadovoljan rezultatom brainstorminga sa mojim Fullrange prijateljem sa Rooster Hill

za njega su nabavljeni izlazni jfets medjusobnom razmenom poklona sa nasim inostranim wakoo friends ........ :Viannen_loungelizard:

sledeci u Babelfish seriji ce biti verovatno Babelfish M2 .......... ali on nece stici dalje od iverice kao kolevke ....... dakle nece se pretvoriti u pravi amp , nego ce biti samo proban koncept

a Mika ce da dobije drugi poklon - kad nabavi bolje zvucnike .....

verovatno neki Donut amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da ova shema nema veze sa Babelom ......:character13:...

Ima Miko - topoloska osnova je identicna - diferencijalni pojacavac na ulazu pogoni direktno donji Enhanced JFET u spoju sa zajednickim Sourceom. Gornji EJFET koristi signal sa izlaza donjeg, malo radi kao CCS, malo kao pojacavac (u isto vreme) - kao mju follower, ali ne bas jer je Ri mnogo manji nego kod cevi, tako da je amp vise SE nego push-pull, sto ga u isto vreme cini i slicnim i razlicitim u odnosu na Babel/Aleph.Sve to nije narocito vazno, vec to sto je N.P. bas nasiroko testirao ove EJFETove i preneo svoja saznanja o prednostima njihovog koriscenja, te se s pravom ocekuje da kao bolje komponente u odnosu na uobicajene IRFP daju bolje rezultate, sto je do sada i potvrdjeno pozitivnim iskustvima drugih graditelja. Bilo bi interesantno dalje ispitati ove komponente jer grafovi iz datasheeta nisu pravljeni za ono sto nas interesuje...Edit: vec ste me pretekli...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..... Babela sam slušao, pa u odnosu na njega bih mogao prihvatiti neki komentar o zvuku kao relevantan :L3000:.......

ako budete dobri :sarcastic_hand: , kad bude gotov za par meseci - nosite ga kod Sinketa pa uporedjujte ;ja ni J nisam nesto hvalio , nego sam pustao da zainteresovani koriste svoje usi . tako da mi se javlja i blagozevanje po pitanju potrebe da i ovoga hvalim ..... jer nije da moje usi nisu merodavne za druge , no meni nije stalo da budu merodavne .elem - da se setim price o J - svaki put kad je neko pitao sa kakvim delovima da ga pravi - uvek sam rekao - obicni mf otpori su overkill ( sto ce reci Dale je bacanje para) , samo jedan kond je bitan ( onaj kroz koji ide modulacija Aleph CCS , kao i njegov bypass ) , te je - naravno - bitno kakve kondove stavljas u PSU filter ...... izmedu ostalog zato sam i zagovornik motorkonda kao bypass-a za tegle i teglice sve jedan drugi kond na samoj pcb mozes i Jamicon da stavis - ne cuje se ; ko kaze drugacije laze sebe , a mene ne moze :rofl:u J2 i nema kondova na pcb koji su bitni - po pitanju proizvodjaca ;prica za PSU kondove ostaje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad sam vec krenuo da pominjem J - da se obsetim i jedne stvari koja je jos kad sam ga napravio intrigirala i SuperFi-ja i mene , pa smo i probali ;elem - sta se desava kad se eliminise i taj jedan kond u modulaciji Aleph CCS-a ......... tj. kad se kao radno opterecenje za donji aktivni mosfet umesto Aleph CCS koristi pure CCS ( bez modulacije ) , te sam Babel J radi kao pure SEja sam ocekivao da ce biti bolje samo na zvucnicima koji su striktno benigni kao opterecenje .... no - nisam bio u pravu ;ni njemu ni meni se uopste nije svidelo - ni na jednim zvucnicima :rofl:jednostavno - izoblicenja koja se dobiju prelazom na pure SE su prevelika ; da se umesto IRFP stavi neki Lateralac , to bi mozda i islo , ali ja nisam probao ;niti hocu ; za pure SE jos uvek imam ceve :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pomislio da će i ovo biti komercijalni projekat poput prvog Babelfisha ... Moja greška što sam pretpostavljao umesto da te lepo pitam. Svakako je bilo (i ostaće) zanimljivo pratiti uspehe, rad i utiske onih koji ga budu pravili/napravili. Inače, zaista bih voleo da čujem tvoje novo čedo (čitaj biću dobar) bez obzira na to da li se ja upustio u gradnju ili ne :D:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

So this shows the mod I made to stop the short from happening. Other channel was fine. Sorry for the bad modified pic.The track looks plenty far away, so not sure what happened.Anyways, Q8 gets full voltage over it now, and things are looking good. :Viannen_loungelizard: The 2SJ's are still getting only 10.5v, should I add another LED on to add some voltage? Will it make a huge difference sonically? Maybe I should find out myself.Current over 4.7r's is 23.5mv and R9 is 9.4v.Next step is to add the R100's back in and see if I can get the offset reasonable. :crazyrocker: :crazyrocker: I can't decide what to start on for gate resistors. I have 33R. 47R and 180R's, no 100R's like Generg used.

post-217-065229600 1287449457_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

So this shows the mod I made to stop the short from happening. Other channel was fine. Sorry for the bad modified pic.The track looks plenty far away, so not sure what happened......

:confused1: I can't see how's that possible ; probably some gremlin in pcb factory

Anyways, Q8 gets full voltage over it now, and things are looking good. :Viannen_loungelizard: The 2SJ's are still getting only 10.5v, should I add another LED on to add some voltage? Will it make a huge difference sonically? Maybe I should find out myself.Current over 4.7r's is 23.5mv and R9 is 9.4v.

current is good , same as voltage ( current) at jfetsregading jfet/cascode voltage - either add another led or find regular ones ; maybe it's best - when you have working amps to listen , then change and hear what's difference in few volts difference :rolleyes:

.....Next step is to add the R100's back in and see if I can get the offset reasonable. :crazyrocker: :crazyrocker: I can't decide what to start on for gate resistors. I have 33R. 47R and 180R's, no 100R's like Generg used.

don't forget to disconnect speaker output from gnd :sarcastic_hand:gate resistors - try with 47 for start , then try 68 and 100 ; let your ears decide
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...