Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

da, zanimljivo...

Zanimljivo je i to da je Brankova skalamerija kod mene. Nek je zdravlje, ako sve bude u redu i po planu, donosim ti u ponedeljak ili utorak.Ah, da. Ja stvarno NE ZNAM CENU :confused1: skalamerije. Ako se oni radoznali krpelji slucajno nakace na forume, neka me zaobidju.P.S. Nismo je probali i ne znam sta ima unutra. Ako ste zapakovali nesto belo... :confused1::confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off topic :

.... Ako se oni radoznali krpelji slucajno nakace na forume, neka me zaobidju........

krpelji ili ne krpelji - ovde bi se ponasali

onakva rasprava bi se ovde zavrsila sa prvim ili drugim postom

ne mislim naravno na sadrzaj ( borbu miisljenja ) nego na formu prvenstveno

end Off Topic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo je i to da je Brankova skalamerija kod mene. Nek je zdravlje, ako sve bude u redu i po planu, donosim ti u ponedeljak ili utorak.Ah, da. Ja stvarno NE ZNAM CENU :confused1: skalamerije. Ako se oni radoznali krpelji slucajno nakace na forume, neka me zaobidju.P.S. Nismo je probali i ne znam sta ima unutra. Ako ste zapakovali nesto belo... :confused1::confused1:

Nema cene. Privatno. Nosi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije = ogroman open-loop gain, tranzistorima u CCS-u fale otpori u bazi (bar jedan da ima 1k u bazi jer tranz. nisu isti pa ce jedan da povuce sve a drugi da se susi), strujno ogledalo na dif. paru bih izostavio.... To je neko nacrtao a nije ga napravio - pozdrav Grahamu Maynard-u :confused1: Sve u svemu svaki pristojan OpAmp ce da zvuci bolje od toga

Nisam bas razumeo sve. Mozes li da pojasnis. Voleo bih da izanaliziramo ovo kolo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam bas razumeo sve. Mozes li da pojasnis. Voleo bih da izanaliziramo ovo kolo.

Da bih bolje objasnio potrebno je da nacrtam slicno kolo koje radi bolje od toga i taksativno izanaliziram razlike. Za to mi treba 3 sata rada koja nemam. Veruj mi na rec, cak i NE5532 je tata za ovu kerefeku koja ocigledno nije napravljena vec samo istripovana u simulatoru (u kome su svi tranzistori iste oznake savrseno jednaki) i plod je zaludnosti navedenog konstruktora (inace "kontraverzna licnost, upadljivo mrsav i debeo", sto bi rek'o Radovan III). Ako ti se bas tol'ko svidja, napravi ga pa otkrivaj do mile volje zasto ne radi :confused1: Bar mernih uredjaja imas k'o krivih drva :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bih bolje objasnio potrebno je da nacrtam slicno kolo koje radi bolje od toga i taksativno izanaliziram razlike. Za to mi treba 3 sata rada koja nemam. Veruj mi na rec, cak i NE5532 je tata za ovu kerefeku koja ocigledno nije napravljena vec samo istripovana u simulatoru (u kome su svi tranzistori iste oznake savrseno jednaki) i plod je zaludnosti navedenog konstruktora (inace "kontraverzna licnost, upadljivo mrsav i debeo", sto bi rek'o Radovan III). Ako ti se bas tol'ko svidja, napravi ga pa otkrivaj do mile volje zasto ne radi :confused1: Bar mernih uredjaja imas k'o krivih drva :confused1:

recimo da je cascodno vezana dva LTP-a , pa jos jedan i po stepen pojacanja ....... uzasno veliki OLGnapravljeno je da bude pojacanje CLG 60db , verovatno sa razlogom , a to bi bio krs i lom od zvuka da se svede na 20db
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bar mernih uredjaja imas k'o krivih drva :confused1:

E ovo je postalo offtopic par excellence... Ponekad pomislim da bi idealno pojačalo (za neke stručne osobe sa foruma) trebale da izgledaju priblizno...

...ovako...?

Postavljena slika

i naravno, smajli... :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovo je postalo offtopic par excellence.........

kakav crni off topic ?ko je ovde kukao za plocicama za preamp ........ a da se setimo prethodnog kukanja za semom preampa ?te necu s ovim , te necu s onim , te ocu bez onoga ......... :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakav crni off topic ?ko je ovde kukao za plocicama za preamp ........ a da se setimo prethodnog kukanja za semom preampa ?te necu s ovim , te necu s onim , te ocu bez onoga ......... :confused1:

Pa sve je postalo offtopic... :confused1: Al dobro je to, treba... treba ponekad olabaviti... :confused1: Prepustam ovu temu momcima koji jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...da ne zavrsimo gluvi i slepi, specijalni pozdrav za kolegu poznatijeg kao Guja... on to voli ovako...post-13-1243109544_thumb.jpg Onda, za ljubitelje detalja, parče konektora koji sam odabrao da mi spaja uređaje...post-13-1243109611_thumb.jpgi očigledan dokaz da mi treba sirokougaoni objektiv.... bukvalno sam morao da aparat naslonim na suprotni zid da zahvatim skoro pa sve...post-13-1243109850_thumb.jpgA sad vi kazite nesto...Komsija koji ima solidne zvučnike i neku opremicu svratio danas malo... Posto nije preterano vičan opisima koje bi koristio neki Fi-Fi stručnjak, onda je objasnio opisom svejednosti polozaja gde se zatekao (toliko o "sweet spotu") da je sve bilo kristalno razgovetno čak i kada je glasno a da ga ne smeta... A basovi su jako lepi. Razgovetni. Volim kada mi osoba koja voli a ne filozofira i glumata kaze narodski...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A lep je i frizider nema sta jel tu ladno pivce dok se slusa muzika :confused1:

Heh, nije to za pivo, to je napunjeno cedejima... Da uvek ostanu svezi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...