Jump to content

Guru (InoAudio)


 krvimozak

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Nema tu šta mnogo da se komentariše - taraba. ;)

Hmmm ;) , nek je i taraba, ali pogledaj ko to jos crta p.... po tarabihttp://www.audiohard.com/phpBB3/viewtopic.php?f=2&p=14650&sid=15a019df7f51cc715d86259428a92ddc#p14650Ekipa nije za zanemarivanje, sto se mene tice, ozbiljni ljudi koji se provereno razumeju u gradivo. Znam da u onim podacima fali podatak u okviru +/- koliko dB je dat opseg, medjutim, zivi ljudi kazu da to radi veoma dobro.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm ;) , nek je i taraba, ali pogledaj ko to jos crta p.... po tarabihttp://www.audiohard.com/phpBB3/viewtopic.php?f=2&p=14650&sid=15a019df7f51cc715d86259428a92ddc#p14650Ekipa nije za zanemarivanje, sto se mene tice, ozbiljni ljudi koji se provereno razumeju u gradivo. Znam da u onim podacima fali podatak u okviru +/- koliko dB je dat opseg, medjutim, zivi ljudi kazu da to radi veoma dobro.

Ako ti kažeš da se oni razumeju u gradivo o zvučnicima, ja tu ništa ne mogu. ;) Ne sporim ocene onih koji su slušali te zvučnike da dobro zvuče.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu šta mnogo da se komentariše - taraba. ;)

Ja uzivo sluao i donjeo moje Response pa smo malo jedne pa malo druge ... poslusaj i iznenadices se ... a ako se zainteresujes uputit cu te na "ne komercijalnu" verziju istih ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti kažeš da se oni razumeju u gradivo o zvučnicima, ja tu ništa ne mogu. ;)

Ne sporim ocene onih koji su slušali te zvučnike da dobro zvuče.

Evo vecih:

Modell pi60

Baselement: 1 st 17,3 cm

Diskantelement: 1 st 2,8 cm

Impedans: 7Ω (när försedd med konjugatlänk: 10 Ω +/-1 Ω, 500–500k Hz)

Placering: Golv (Bäst nära (1-3 dm) en väldämpad vägg. En odämpad vägg renderar större avstånd.)

Kontinuerlig effekt: 100 W

Max effekt: >5 kW (över 400 Hz)

Känslighet: 88 dB-2,83 V

Tonkurva -3dB/typ. linjäritet: 25 - 22 000 Hz / ±1 dB

Rek.först.effekt: 15-300 W

Deln.fre./Branthet: 3 kHz faslinjärt och fashomogent. Kontakta

oss för närmare information

Högsta ljudtryck: 114 dB/par, 100 Hz (100 W)

Dimension(b*h*d)/Vikt: 30*94*32 (90,2/60,7 lit)/22,8 kg

Finish: Valfritt (diverse fanér & lacker)

... a evo i manjih:

Modell piP

Baselement: 1 st 10,3 cm

Diskantelement: 1 st 1,9 cm

Impedans: 5 ohm

Placering: Ca 50 cm över golv (45 - 55) mot eller strax framför (0 - 6 cm) dämpad vägg

Kontinuerlig / Max effekt: 25 W / >100 W (> 300 Hz)

Känslighet: 87 dB-2,83 V

Rek.först.eff: 10 - 50 W

Tonkurva -3dB/typ.linj: 34 - 21 000 Hz / ±2,5 dB

Deln.fre./Branthet: 4,5 kHz fashomogent. Kontakta dito oss för närmare information

Högsta ljudtryck: 108 dB/par >140 Hz (30 W), 104 dB/par >34 Hz (12,5 W)

Dimension(b*h*d)/Vikt: 16,4*33*28 (15,1/10,8 lit) / 4,5 kg

Finish: Valfritt (diverse fanér & lacker)

Ima i "s" varijanta od istih + masa drugih modela!

Boki, tip je u klasi Len Art:a ;) ... zvucnici su napravljeni negdje oko 1978e i po malo usavrsavani do sada ... ima samo jedna caka ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja uzivo sluao i donjeo moje Response pa smo malo jedne pa malo druge ... poslusaj i iznenadices se ... a ako se zainteresujes uputit cu te na "ne komercijalnu" verziju istih ;)

Nema potrebe. Nisam komentarisao zvuk. To sam već prethodno napisao. Već sam sa "taraba" (i na tarabi piše...) komentarisao navedene specifikacije: 10 cm mid-bas eff. 87 dB i as low as 34 Hz. NE MOŽE. Kao ni onaj veći od 17 cm, 88 dB eff. na 20 Hz.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe. Nisam komentarisao zvuk. To sam već prethodno napisao. Već sam sa "taraba" (i na tarabi piše...) komentarisao navedene specifikacije: 10 cm mid-bas eff. 87 dB i as low as 34 Hz. NE MOŽE. Kao ni onaj veći od 17 cm, 88 dB eff. na 20 Hz.

Pazi, ovi manji se postavljaju 0-6cm od dempiranog zida.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, ovi manji se postavljaju 0-6cm od dempiranog zida.

Opet mislim da su specifikacije, sa sve značajnim room gain-om zbog smeštaja praktično na zid, preoptimistične. Pošto je pad prema nižim freq. kod bas-reflexa 18 dB/oct., ako uračunamo +6 dB za room gain, onda treba da je izmereno u slobodnom prostoru -3 dB na 46 Hz da bi sa room gainom bilo u stvari -3 db na 34,5 Hz koliko je deklarisano.Može da se proba da se izvede računicu gde se vidi da je praktično teško da 10,2 cm mid-bas u BR kutiji postigne prosečnu efikasnost od 87 dB/2,83V/1m. Tu je sve sa specifikacijama "nategnuto". Jedinice su u stvari 4 Ohmskesa niskim Re tako da impendanca pada i ispod 4 Ohma. Koristi se za merenje 2,83 V što je onda više od 2 W pa setako nekih 83,5-84 dB/1W/1m predstavi kao eff. 87 dB, pa se koristi room gain od 6-7 dB nabijanjem kutije sasvimna zid ili čak u ćošak. Sa svim tim "forama" trebao bih da izračunam da li to u specifikacijama može "da se nategne".Čak i ako su podaci blizu specifiranima, na kraju, dolazi se do interesantnih zaključaka oko potrebnog pojačalaza te zvučnike, veličine prostorije, i potrebne snage za odredjeni SPL, kao i mehaničkih mogućnosti samih jedinica.Za 34-35 Hz ti treba prostorija od bar 25-30 m2, a istovremeno je vrlo niska efikasnost i mid-bas jedinica pa ne možeiz svega toga da se dobije bilo šta preko srednje glasnog slušanja muzike. A to nije dovoljno. Sa 40 W za tog malog prdavca dobije se 83+16=99 dB/1m. A treba pomenuta veličina prostorije za rekreaciju niskih freq.Ako se sedi na 3,5 m od zvučnika to je pad SPL-a od 10 dB, pa je max. SPL na mestu slušanja 89 dB.To što nekoga impresioniraju time koliko su male kutije a koliko duboko sviraju je super, sve dok se ne shvati da to može samo na nižim nivoima glasnoće.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, sve to stoji ali ih on i ne prodaje tako niti nabija te cifre. Kaze, ako hoces bas, moras imati "bas-dodatke" a njih, u obliku pasivnih bas jednica u nekim ogromnim kutijama, sto vise komada to bolje. Covjek je neobican ali korektan.

Ovdje imate slike raznih varijatni kod korisnika u kucama.

Evo ga jedan bas-dodatak:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan dodatak, da ne ispadne kako ih ja prodajem. da bi uzeli nesto od njega (InoAudio a ne Guru), on trazi da se licno prica sa njim (telefonom ili oko u oko ;-)), znaci nista preko e-maila ... dalje, pre nego sto se naruci, trazi da se dodje kod njega licno i slusa u njegovoj "sobici" sa skroz standardnim komponentama (on koristi neki Denon 5.1 ili slicno) ... Tek onda, citiram, imate "licensu da kupite"! Posle toga narudzbina sa nekom kaparom, ostatak pri isporuci, moras sam doci po njih, nema slanja ... cekanje dugooooooooo, za ove male malo krace, a ako ces sam da ih sastavis onda moze odmah (obicno)!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...