Jump to content

Pre-Amp


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

Налетох на ову шему!

Postavljena slika

Изгледа просто, једноструко напајање, мали број делова!

Све то за два канала планирам на плочици са Алпс потенциометром од 10 К Лог.

Да би што мање било.

Питање:

Јел мора баш тај транзистор с обзиром да ми је мрско да проводим време тражећи га по радњама.

Поседујем неколико комада 2СК150 и УПА68К ( двоструки у једном кућишту ) и још ко зна колико неких других једноструких.

Свака препорука добро дошла!

дискО_Сту

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stone pc je pogresno pitanje i na pogresnom mestu. Od jednostavnog preampa kada se ukljuce Sipi i Zen doci ce do sad do CCS-a, povecanog napona pa SE emiter folovera sa irf610, pa shunty i bar jos dve tri modikacije. Ili B1 bagera pre pota pa onda pojacavacki stepen posle pota.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stone pc je pogresno pitanje i na pogresnom mestu. Od jednostavnog preampa kada se ukljuce Sipi i Zen doci ce do sad do CCS-a, povecanog napona pa SE emiter folovera sa irf610, pa shunty i bar jos dve tri modikacije. Ili B1 bagera pre pota pa onda pojacavacki stepen posle pota.

Колега нисам баш схватио, јел може мало јасније!Шта је ПЦ?дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stone pc je pogresno pitanje i na pogresnom mestu. Od jednostavnog preampa kada se ukljuce Sipi i Zen doci ce do sad do CCS-a, povecanog napona pa SE emiter folovera sa irf610, pa shunty i bar jos dve tri modikacije. Ili B1 bagera pre pota pa onda pojacavacki stepen posle pota.

Impulse, pogledaj malo semu i vidi koliki je otpor u Drain-u. Neko ko zna bilo sta o bilo cemu ne bi tu semu ni postovao :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse, pogledaj malo semu i vidi koliki je otpor u Drain-u. Neko ko zna bilo sta o bilo cemu ne bi tu semu ni postovao :confused1:

Nisam uopste pogledao vrednosti. Samo sam video pojacavac sa jednim fetom sa zajednickim sorsom i dalje nista jer nije interesantna.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@impuls:koliko se onaj svedski/danski preamp razlikuje ?CCS u drainu , buffer na izlazu .sve je to isti drek - kako god ga radio - vazniji je PSU nego gain stage ; i opet na kraju ne dobijas univerzalni preamp ...... mada po svoj prilici bolje zvuceci od 90% komercijalnih slinocurećih izazivača po fifi forumima 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... al' nemoj preterivati ...

Vazi, necu. Samo mi kazi koliko swinga na izlazu mozes da ocekujes sa recimo Id=4ma na Rd=75R (tu mora da ide GR jer je napajanje 40V - znam i odakle je sema i ko je autor, pa znam i koji napon napajanja je predvidjen) ?Da ne mucim citaoce, na izlazu tog "preampa" moze se ocekivati 150mV upotrebljivog signala (sa 5-6 mV ulaznog)... What is it good for? Absolutely nothing :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ne pricam o ovoj semi - nije ni za razmatranje ni kao koncept sa svim nakrkanim kerefekama , a o vrednostima da ne raspravljam ;

pricam o tzv. jfet-BOZ konceptu - prostom jednostepenom Jfet pojacivacu

edit: a ja rekoh da cu cutati ......

dobro - cutacu o tome kako napraviti to da radi kako treba ..... :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

pricam o tzv. jfet-BOZ konceptu - prostom jednostepenom Jfet pojacivacu

I to smo prezvakali, ali da se podsetimo, za 2sk170 sa Idss oko 7,5mA i zeljenim pojacanjem oko 3 puta, da bi bilo upotrebljivo, izgledalo bi ovako (s tim sto je zbog velike Zout neophodan buffer na izlazu):

post-20-126787506509.gif

I kad na kraju stavimo u klin-corbu sve sto treba, dobije se ovo:

http://www.diyaudio.rs/topic/176-preamp-sa-bf862/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Налетох на ову шему!

Postavljena slika

Изгледа просто, једноструко напајање, мали број делова!

Све то за два канала планирам на плочици са Алпс потенциометром од 10 К Лог.

Да би што мање било.

Питање:

Јел мора баш тај транзистор с обзиром да ми је мрско да проводим време тражећи га по радњама.

Поседујем неколико комада 2СК150 и УПА68К ( двоструки у једном кућишту ) и још ко зна колико неких других једноструких.

Свака препорука добро дошла!

дискО_Сту

Ево опет да освежим причу, јер изгледа да нико није прочитао питање, а почели сте као данашњи политичари.

Јел треба да поновим питање?

дискО_Сту

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево опет да освежим причу, јер изгледа да нико није прочитао питање, а почели сте као данашњи политичари.Јел треба да поновим питање?дискО_Сту

Ма јок,него колико видим :confused1: овде мисле да се шетањем до радње анулира дејство вијагре
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vazi, necu. Samo mi kazi koliko swinga na izlazu mozes da ocekujes sa recimo Id=4ma na Rd=75R (tu mora da ide GR jer je napajanje 40V - znam i odakle je sema i ko je autor, pa znam i koji napon napajanja je predvidjen) ?Da ne mucim citaoce, na izlazu tog "preampa" moze se ocekivati 150mV upotrebljivog signala (sa 5-6 mV ulaznog)... What is it good for? Absolutely nothing :confused1:

I? ....ko je autor? :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...