Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

vracaj Baldricka , samo me plasis s ovim bebama

Problem: BabiesSolution I: Coitus InterruptusSolution II: Abstinentio :thumbsup: Zarad vraćanja teme u kolosek... Kupio sam danas po veoma ljubaznoj ceni, 18mm iverice. Matematika kaže da bi i 12mm bilo dovoljno, ali kada sam otišao u drvaru, 12mm je 312 dinara/m2 a ovih 6 tabli su bile po 271 dinara/m2... Što kaže, manje je više...Našao u istoj drvari predivne crep-letve (3x5cm) po 36din/m dužni, to je taman 4 dinara jeftinije nego bilo gde drugde u gradu i na 120 metara uštedeo cenu prevoza :blink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

So, we ended up with a small, nice and easy sounding system which is still the main system in the living room, but I felt I need more than that, and decided to do something about it...

To be continued....no?Magura :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

In a nutshell...There's a seriously hard and rather expensive series of works going on to complete one of the most important, if not crucial parts of the future sound-system, and that is the already famous (almost notorious) listening room, AKA Audiotorium... I still have a lot to work on it but will select enough images to be able to explain the process, problems and procedures to get the solutions. Unfortunately, for these things, there's no schematics to follow and replicate, so, above money, it's good to have a lot of imagination to be able to follow the invisible line...BTW, the Baldrick was my "stupid" phase, "Babystein" is the same me, but with accent on the brighter side of me...... and there's not much use to elaborate local prices for the highly appreciated international members, the results will however be visible... Regardless of pricing 'round here...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Just a short update...Started moving upstairs. A lot of work to do, still, but tomorrow the painters come to fix the basement and I just had to move my stuff upstairs...At the bottom, B.S.B.I.T., the drivers are barely visible on the left side. Next (from left) M.N.C. subwoofer amp, then, my friend's Denon amp and on top of it my modest turntable. Then, My wife's Fostex horns, and further left, my collection of CD players. PH CD-630, 614, 104, 303, 380 and the CD-460 modified to external DAC. There's also a Denon DCD500, Marantz CD-4000 and CD-38, one Behringer CX3400 X-over and on the right, my two F5... and at the right side, my wife's Stradivari... Still have to do some work downstairs, so I'll take a five now...post-13-12498448779_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Finally, there is a bit to write about. In three separate threads, I described the process of finalizing and boxing my preamplifier (NS10 Threshold clone powered with ZMod's Shiny series parallel regulator), finishing my set of two-times two channel F5 clones (they were functional and boxed, but had some issues with the transformers humming and transferring that hum through the housing/box to the speakers) and finally, placing the speakers and equipment to the places where these should stay and be used. There is still a lot of work to be done, a lot more money to be invested, but at least I can work upstairs with music playing... To my pleasure :character13:On the image attached, the panels are moved back because I was fiddling with the itchy stuff, the left one will be almost in front of the support post and the right one moved forward accordingly. However, this is the system as it is and will most likely only be more or less like this. there's one Aleph5 clone to finish, there's a plan to build a TL with a cheap Peerless 6.5" driver accompanied with the notorious Vifa XT25 tweeter and most likely a pair of small bookshelf speakers where I will be able to use my real skills and do some decent finish with real wood and leather, and these two midgets will be probably a great match to the BSBIT... And there are other plans as well, but let's leave it as it is for now. There's a lot more work to be done...post-13-125520038616_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein izvini na offu, al' moram da te pitam : koje su ti boje one LED-ovke na pojačalima? Kod mene na monitiru boja vuče na crvenkasto i deluju mi tako sablasno da mi se na trenutak učinilo da na jednom od pojačala piše 666 Postavljena slika ... oseć'o sam ko Rodni u "Mućkama", kad se rodio mali Demijen Postavljena slika ili Gregori Pek u "Predskazanju" Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein izvini na offu, al' moram da te pitam : koje su ti boje one LED-ovke na pojačalima?

Amber, neki je zovu i narandžastom, ali nije narandžasta, samo liči. Dakle, amber... ...jedna izbliže... da ne kvariš oči... :character13:post-13-125520188399_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amber, neki je zovu i narandžastom, ali nije narandžasta, samo liči. Dakle, amber...

Imao sam jednu kolicinu tih amber LED (sa crknutog mreznog switch-a), i boja je mogla da im se podesi kolicinom struje koja tece kroz njih - sa nekoliko mA su skoro zute, dodam malo struje - narandzato, jos malo struje - crveno, jos malo struje - crkose :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam jednu kolicinu tih amber LED (sa crknutog mreznog switch-a), i boja je mogla da im se podesi kolicinom struje koja tece kroz njih - sa nekoliko mA su skoro zute, dodam malo struje - narandzato, jos malo struje - crveno, jos malo struje - crkose :character13:

Kako ti ono reče? "... da se mlada za zelen bor ufatim... i taj bi cvrcn'o..."? :buehehe: :rofl:BTW, i ja sam dve spržio dok sam ukapirao da nisu žilave kao klasične žute ili crvene... I to na običnu 1,2V aku-bateriju pa dve pa ... crk!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ti ono reče? "... da se mlada za zelen bor ufatim... i taj bi cvrcn'o..."? :character13::buehehe:

Pa mora nesto i da se spali na zrtveniku Elektricnog Boga - bitno je da zrtvu cinis svesno, zarad spoznaje, a ne da sagorevas delove levo i desno dok nesto slucajno ne proradi :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mora nesto i da se spali na zrtveniku Elektricnog Boga - bitno je da zrtvu cinis svesno, zarad spoznaje, a ne da sagorevas delove levo i desno dok nesto slucajno ne proradi :character13:

Ih, k'o da nisi znao da sve cvrkne ako mu rokneš više nego što može da podnese... :buehehe:Jaka spoznaja... jaka...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Finally, there is a bit to write about. In three separate threads, I described the process of finalizing and boxing my preamplifier (NS10 Threshold clone powered with ZMod's Shiny series parallel regulator), finishing my set of two-times two channel F5 clones (they were functional and boxed, but had some issues with the transformers humming and transferring that hum through the housing/box to the speakers) and finally, placing the speakers and equipment to the places where these should stay and be used. There is still a lot of work to be done, a lot more money to be invested, but at least I can work upstairs with music playing... To my pleasure :)On the image attached, the panels are moved back because I was fiddling with the itchy stuff, the left one will be almost in front of the support post and the right one moved forward accordingly. However, this is the system as it is and will most likely only be more or less like this. there's one Aleph5 clone to finish, there's a plan to build a TL with a cheap Peerless 6.5" driver accompanied with the notorious Vifa XT25 tweeter and most likely a pair of small bookshelf speakers where I will be able to use my real skills and do some decent finish with real wood and leather, and these two midgets will be probably a great match to the BSBIT... And there are other plans as well, but let's leave it as it is for now. There's a lot more work to be done...post-13-125520038616_thumb.jpg

Super, Stein!Vec se vidi da ce biti Extra prostor po tome sa koliko paznje i volje ga "sklapas"...:)Pozdrav!:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od sveg zla koje ovaj ludi vetar donosi (zahlađenje, zahlađenje, zahlađenje) ima i dobra stvar. Toplota koja se letos akumulirala u potkrovlju, nepovratno odlazi kroz rupe... Nije baš neki razlog za slavlje, ali se slabe tačke veoma lako i brzo otkrivaju. Stavi se ruka bliže mesta na koje se sumnja i odmah se oseti hladno strujanje vazduha gde nije zaptiveno kako treba. Danaske sam pazario 100 kvadrata najlona i krećemo u zakucavanje na krov, sa unutrašnje strane. Prvo, pozaptivanje rupa dodavanjem staklene vune gde duva, potom sloj najlona i nema više promaje. Druga dobit od najlona je što se prašina iz izolacije neće otresati na pod nego ostaje tamo gde joj je i mesto. Na proleće ide još 5 centimetara vune i potom gips-karton ploče i onda recimo da je gotovo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Molim jedan gromki aplauz za Morona godine! (Moron nije pripadnik verske sekte!)

Od svih prijavljenih kandidata, ubedljivo najveću glupost je pokazao vaš uvaženi Dr House (ne pravi, pravi ima redovan gramofon a ja samo RIZov Turandot i to sve bez RIAA korektora... za sada)

Elem... Odkako su mi majstori došli u kuću, ovde haos. Nekoliko meseci kasnije, može se malo sesti i slušati muzika. Krov je skinut, sagrađen novi, zadaščano, postavljena mineralna vuna, preko vune stavljen najlon da se vuna ne osipa. Pod je nivelisan na otprilike 65% površine, postavljeno 5 santima mineralne vune i sagrađen najveći subwoofer u gradu i okolini... Postavljeno je neko privremeno polično rešenje i isprobani su CD plejeri koji su u međuvremenu došli u kuću. Tokom isprobavanja subwoofera i podešavanja pozicija opreme, malo sam dodatno razvlačio instalaciju po prostoriji da ne trpam u seriju po nekoliko produžnih kablova i mogu konačno da kažem da je sve skoro namešteno. Konačni odabir opreme se sveo na sledeće:

Izvori:

Philips CD-303

Philips CD-630

Marantz CD-38 (mod)

Marantz CD-4000

SSDAC/ PH-CD460 (TDA1541) by Siroma Digital Acoustic Laboratories (SDAL) + Acer Extensa 5220 + Fujitsu Siemens 500G ext HDD

Amplifikacija:

Pretpojačalo: Threshold NS10 klon + Shiny PSU by ZM

Pojačala snage: F5 klonovi, dva puta dual mono

Aktivna skretnica: Behringer CX3400, rez na 120Hz, 24dB/oct

Emiteri

Soltanus Audio Elektrostatici 120Hz-20KHz

Peerless Open Baffle subwooferi 45-120Hz (merenja još slede)

Kablovi

Zasebno ožičenje od brojila sa 5x6mm2 do kutije sa osiguračima, automatskim, 16A. Od osigurača, tri utičnice sa 4mm2 žicom.

Interkonekti su razni, jedino je ljubičasti Neotech kobajagi nešto malo kao neki poseban kabel. Uglavnom mikrofonski kablovi za balansirane signale. Konektori solidni. RCA su kopije Monster, XLR su tako-tako, deluju ozbiljno, ali nisu markirani...

Do elektrostatika ide pleteni Jamo Silver, 3x2x1.5mm2 (što mu dođe na 4,5mm2)a za open bafle još lomatam šta će biti finalna varijanta, imam nekoliko kandidata...

Pretpostavljam da se sada već nervirate zašto ne spominjem suštinu dodele nagrade za morona godine?

He, he, he... malo strpljenja molim...

I tako, sve navedeno ja poslagao, nabockao pozicije zvučnika, našao poziciju za sedenje, slušam muziku, isprobavam BSBIT, i u onoj temi spomenuh da mi se čudno ponaša kada okrenem fazu na jednom od OB basova. Proverio ja sve i vizualno, sve je kako treba. Opet, okrenem fazu, zvuči bolje... Na kraju, a to beše pre par sati, gledam elektrostatike sa zadnje strane i napravljeni su kao identični par a ne simetrični. Zapitah se, što bi onda Zolika sve stavio da bude isto a samo konektore za zvučničke kablove da budu u ogledalu? Hm... Uzmem ja i probam, kad vidi čuda, matica na konektorima se može skroz skinuti! Zamenim polaritet kablova i gle čuda! Ovo svira kako treba. I bolje! Moron! Još od sredine avgusta meseca meni stoje konektori pogrešno obeleženi... Od tada baš i nisam imao mnogo prilike da slušam muziku pa mi biće bilo svejedno, ali sada mi je već počelo biti važno da odsedim bar po jedan ili dva albuma i stalno ne valja, pa ne valja... Moron...

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...