Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mogu ti reci da bih naucio i goblene da vezem da me zanima, ..........................................No ima dosta i bagova jer su preterali sa zastitom - no ko ga ebe,......................................................................................Meni nista nije jasno ovde vezano za : "lokalni feedback" , "source degeneracija" , "koeficijent povratne sprege""Aleph CCS" ali vam verujem na rec da je High End i znam da ste genijalci...

Polako Miko sa ti gobleni,ne ide to vise ko nekad....A sto se lemilice tice,samo ti lemi a ostalo ce doci samo....Te sprege i degeneracije i ostali izrazi zvuce samo tako opasno a ustvari su neki dim,samo sto ne moze sve odjednom da se ukapira."Nahrani svinje i ne diraj nista".To sto si ti odradio je i previse dobro za pocetak,obzirom da si se uhvatio u kolo sa "zaludjenicima",pravices ti jos nesto i jos puno necega,jer smo skoro svi ukleti i uvek nam se cini da moze bolje. :thumbup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao li je neko sata kablove kroz pojacalo - mislim kako zvuce :thumbup: Taman imam 4 komada pristojne duzine da se odradi posao sa njima.

imas neku makro slikicu , da vidim provodnike i izolaciju ;nemam nijedan za rastur ( imam i manjka )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas neku makro slikicu , da vidim provodnike i izolaciju ;

nemam nijedan za rastur ( imam i manjka )

post-1-12468240993965_thumb.jpg

Lici mi spolja na telefonsku zicu stim sto je kruca zica pod rukom a tanja- 0,4 je - verovatno je kalajisana

ili posrebrena na oko- ovako x 2 imam od jednog rasturenog SATA kabla:

post-1-12468248417403_thumb.jpg

Spolja na plastu pise AWG Wire....

WHAT IS SATA?

SATA uses a 7 wire interface. Three of the wires are ground signals. The other 4 are two pairs of differential signals - one pair in each direction. SATA is using the transceiver technology used by Fiber (Fibre) Channel. Today's hardware runs at 1.5GHz and should be at 3GHz soon. ATA commands, status and data are transmitted in packets on this interface. This is done such that the traditional ATA command protocols are basically unchanged (more about this below).

How fast is SATA? Well... There are claims that it can transfer data up to 150Mbytes/second. Remember this is a burst data rate, not an average data rate. Parallel ATA using UltraDMA mode 6 (UltraDMA 133) claims it can transfer data up to 133Mbytes/second. Again this is a burst data rate and not an average data rate. Average data rates are probably less than 1/2 of these numbers, perhaps even as low as 1/3. Yes, SATA is in theory "faster" - but not by much.

SATA-1+ and SATA-2 (neither are part of ATA/ATAPI-7 at this time) include new data transfer and tagged command queuing schemes. It is unclear if these things will ever appear in future ATA/ATAPI-x standards. They may only appear in the SATA-2/SAS documents.

SATA supports a single device per SATA cable. A SATA cable can be longer than a parallel ATA cable (limited to 1.5 feet), perhaps up to 2 or 3 feet long.

Ove zicke treba da sviraju na 150Mbytes/second [1.5GHz] ...

Rezime:

The cable uses two shielded pairs to carry data. The wire is 26 AWG solid copper wire.

Daklem kabl je definitivno 26 AWG

Specifikacija:

post-1-12468271405157_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo josh podataka:

http://www.patentstorm.us/patents/6843674/description.html

Dakle evo ga i ovaj podatatak za SATA - kabl : 42 pf/M

ovo je bolje od bilo kog interkonekta na metar zar ne ????

Vredi probati - nadam se da nece hvatati brum od trafoa ???

koliko god bilo - kapacitivnost izmedju dva twisted vodica ne treba da te brine ;

a sto se tice bruma , nece

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he....uspeo sam da izvadim sredinu iz ICE BLUE kabla koji ima gust posrebren srim + teflonskuizolaciju (a da se nista ne pomeri) - i da kroz njega proguram oba kabla iz SATA - sad cu i za drugi kanal :thumbup: Fakticki sam dobio novu vrstu kabla....Kako sad ovo povezati sve???? A da nema brum :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi samo jasno kad smo probali danas PSU da izlazi 22.0 V iz nj. kad je trafo od 15 V :thumbup:

verovatno trafo ima po volta vise neopterecen , a PSU je takodje bio neopterecen ...... ne boj se - pasce to dole kad mu aknes 2A mirne struje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...