Jump to content

Grci


zerowaf

Preporučeni Komentari

1. "The electricity is 50 percent of the sound. Believe me."2. "The rack is 20 percent of the sound. Believe me."pa sta ovaj slusa onda ako mu saberemo procente? slusa trafo koji je na racku? PS.slika govori sve. moram da je okacim a sa ovog je snimka

On sluša 1000% muzike :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ACA je jedan civilizovan klub , bar koliko sam ja upratio njihov rad , onako usput za sve ove godine ..... sto znaci da - bez obzira koliko novaca trosili u potrazi za Graalom , definitivno nisu gomila ludaka koji jedan drugog ubedjuju na ACA forumu sta je najpametnije i najprobitacnije ;

upravo takoveoma ozbiljni ljudi sa dobrim polozajem u drustvu i ozbiljnim bankovnim racunima sto se moze videti i po enterijeru kuca u kome zive. i svako moze videti da niko u porodici i okruzenju ne trpi zbog njihovog hobija, a ni oni sami. a to je najvaznije. to je razlika izmedju manijaka i zaljubljenika u hifi.grci su inace poznati kao hedonisti i da se ne libe potrositi kintu ako je to u funkciji njihovog zadovoljstvanista se clanovi tog kluba ne razlikuju od nas, samo sto svi mi to radimo u okviru svojih mogucnostiza nekog ko pokusava da izdrzava porodicu sa 200e, ja sigurno nisam normalanzanimljivo je da se ova tema nasla na svim hifi forumima u zemlji i okruzenju i da su reakcije uvek istei ako cemo iskreno, ovi grci su obicni gusteri za "naseg" gernera
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad mi bastard i gramofon budu gotovi, biću valjda spreman da sve ostalo batalim i prepustim se uživanju u slušanju muzike... Pa makar jednom neko mene usnimi za jutub... i posle neko kaže da sam lood... :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podrazumevaš posedovanje i uživanje? :coffee:(posedovanje i uživanje nekih stvari spada u krivična dela...) :beach:

Gledajući neke cijene hife dodao bih da je preprodaja pravo krivično djelo! :rofl: Ovdje ne vrijedi stara narodna uzrečica: "Bolje od seksa i jeftinije od heroina!"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaauu, Mlađo!! Šta uradi!? :coffee: Pa taj film bi zapravo trebao biti galerija sistema... I to, vjerujem, dobrih sistema! Slažem se da su svote sumanute, ali nemojmo reagirati po onom obrascu: "Ja koji vozim Zastavu/Golfa/Kadetta/odaberitesami nikada ne bih htjeo voziti McLaren F1/PaganiZondu/EvoX/750i/odaberitesami i svi koji to voze zapravo pojma nemaju o vožnji!".Čitajući Zenov komentar nisam ni na trenutak pomislio da govori o stanju na ovom forumu. Kao čitatelj ponekad odem i na druge forume u RS i na onaj u HR i mislim da sam razumio o kojem načinu razmišljanja piše.Aerotehnika? Mislim da je bar jedan od njih pilot, pa otuda i čovjekova usporedba.

Ja napisah već da se ne bih bunio da mi neko pokloni jedan takav sistem :beach: Znači stvarno nije kiselo grožđe, jer mi se sviđa sve to što vidim. Ja i dalje stvarno mislim da je 200 000 previše za sistem pa koliko god se novca imalo. Daleko od toga da ne znaju šta je dobar zvuk pored onakvih monstruma. Stanje na ovom forumu je za sada super, dok je na FiFi situacija o kojoj je pisao Zen...

i ja imam upravo takav osecaj - ogadjenosti izrazom audiofil .....sve se svodi na nastup G-dina 20 postova - koji je kazu dusa od coveka , ali kad je fifi u pitanju - pretvara se u Atilu Bica Bozijeg ..... ja bih rekao - manicnu BivsuVokalnuDuelistkinjuBendaZnanogKaoTap011KojaJeSadaSolista , koja je sve probala i o svemu ima misljenje ..... naravno najpametnijenije dovoljno imati najvece i najskuplje zvucnike kod kuce ,akumulator od Prepucijuma i na autu i na ventilatoru sto ladi guzu dok se slusa muzika ......treba imati i malo kulture .

Pa videvši njih na klipu, navreše mi emocije. Nemam ja čak problem ni sa gosn. 20 postova, nego više sa rastrčanim pulenčićima koji laju i za koje pravila ne važe. Neki "audiofil" je pre par meseci vodio raspravu i to na par strana kako njegov NAD tristadvajespee/šest blleeee svira bolje nego Marantz PM 84MK II. Javio se neki momak kako hoće da kupi kvalitetno pojačalo za svoje zvučnike i on mu predlaže NAD samo zato što ga on ima, da slučajno neko ne preskoči neki nepotreban stepenik audiofilije i pređe odmah na nešto ozbiljnije. "Ako sam se ja ovakav pametan 10 puta prevario, ti moraš 100 puta da bi ušao u klub" stav je koji mi se gadi. I sijaset takvih malodušnih komentara, saveta i ismevanja... Neću da prestanem da čitam nijedan forum, samo je na onom sve više tih miševa na "ignore" funkciji.Nisam hejter, samo s vremena na vreme moram da pustim ventil, a obično tada strada neko nevin. U ovom slučaju Grčki audiofili :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi smo primjetili izjave o postocima utjecaja na zvuk i o cijenama sistema, ali težište filma/priloga su ipak oni dijelovi u kojima objašnjavaju šta muzika ćini njihovim dušama i snimke tokom samog slušanja.To je poanta audiofilije - senzibilitet slušatelja na zvukovni podražaj!Naravno da to ne znači da vlasnik skupljeg ili boljeg sistema nužno ima jače izražen takav senzibilitet od (ne zamjerite mi ako kažem) nas ostalih iako mora postojati JAK poticaj da bi se uložila ta količina vremena i novca.Ne obraćam se nikom poimenice, nego uopćeno govorim o svom viđenju ne samo ovog filma nego "audiofilije".P.S. Jedino što sam očekivao su zidovi prekriveni policama sa pločama i CD-ima, ali to još uvijek ne znači ništa jer su im sobe savršeno uredne, pa me ne bi čudilo da imaju "dedicated" sobu za medije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S. Jedino što sam očekivao su zidovi prekriveni policama sa pločama i CD-ima, ali to još uvijek ne znači ništa jer su im sobe savršeno uredne, pa me ne bi čudilo da imaju "dedicated" sobu za medije.

evo, ovde mozes videti to sto te interesuje. covek je predsednik kluba i zove se hristos skaloumbakas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuveni Nestorovic Lab zvučnici na slici :coffee: O njima sam samo priče čuo.http://www.savantaudio.com/nes12u.htmlhttp://www.savantaudio.com/nes5asrx.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad sam malo procunjao po sajtu i video sam da jedan audiofil ima elektroniku i zvucnike nekog mileta nestorovica. ko je to?

http://www.diyaudio.rs/topic/388-efe-1-amplifier-by-mioljub-mile-nestorovic/page__view__findpost__p__10879__hl__nestorovic__fromsearch__1legenda za zivota ;radio u McIntoshu po odlasku u USA , nekoliko patenata ..... naravno da su Ameri imali srecu da on radi za njih , a ne obratno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...