Jump to content

Grci


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sve i jedan bolesnik do bolesnika. Onaj sedi što govori o pločama 60-ih i strasti posle rata ima nokte, orati bi mog'o. Meni deluje da oni više ne slušaju muziku nego frekvencije. Mislim da ne postoji interakcija različitih zvukova u njihovim glavama već ih samo razdvajaju na pojedine zvuke koji se na njihovim sistemima čuju, a na 90% drugih ne. Završe tako što ne vide šumu od drveća. Ne kažem, voleo bih da mi neko pokloni onakav sistem. Onaj lik izmenjao 49 pojačala za koliko beše...par godina ??? Sad, nije problem izmenjati toliko pojačavača ali kad pronađeš ono što ti se sviđa, staneš. On nikada neće pronaći pravo. Koja dileja. Zbog ovakvih mi se ogadio izraz audiofil. I ona kristalna kuglica koja poboljšava zvuk joooooooooj :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto mene apsolutno sprecava da vidim ista lose u tim snimcima na youtube , kao i ponasanju tih fifista/spravofila/muzikofila je par cinjenica :

ACA je jedan civilizovan klub , bar koliko sam ja upratio njihov rad , onako usput za sve ove godine ..... sto znaci da - bez obzira koliko novaca trosili u potrazi za Graalom , definitivno nisu gomila ludaka koji jedan drugog ubedjuju na ACA forumu sta je najpametnije i najprobitacnije ;

ne znam - mozda bi nas dezurni poliglota , znan pod imenima raznim - Sipi-Juma-DrugNaDrumu-DezurnoGundjalo mogao malo vise uputiti u bitnije karakteristike svjetonazora uobicajenog Grckog audiofila ...... ali ja stvarno zivim u nadi i ubedjenju da su oni brod ludaka koji ne poseduje sve valjane karakteristike hiperaktivne hipersveznajuce BivseVokalneDuelistkinjeBendaZnanogKaoTap011KojaJeSadaSolista , za razliku od onoga na sta se utvara vidljivi vrh ledenog brega , zvanog Srpsko Audiofilsko Telo .

kukala nam majka - sa ovakvim politicarima , i ovakvim audiofilima koji pamet prosipaju u javnosti .

klasicnoj prici da najveca bagra odlazi u politiku i fudbal , dodat je i najnoviji clan - shizofrenicna audiofilija .

sve se svodi na nastup G-dina 20 postova - koji je kazu dusa od coveka , ali kad je fifi u pitanju - pretvara se u Atilu Bica Bozijeg ..... ja bih rekao - manicnu BivsuVokalnuDuelistkinjuBendaZnanogKaoTap011KojaJeSadaSolista , koja je sve probala i o svemu ima misljenje ..... naravno najpametnije

nije dovoljno imati najvece i najskuplje zvucnike kod kuce ,akumulator od Prepucijuma i na autu i na ventilatoru sto ladi guzu dok se slusa muzika ......treba imati i malo kulture .

koliko ja vidim - momci matorci iz ACA imaju bas to - , prema tome skidam kapu - jer mi je drago kad vidim da ljudi uzivaju ... prvenstveno na svoj racun , a ne tudji .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram priznati da mi je Zenovo stanoviste po ovom pitanju, u najmanju ruku, veoma blisko. Pogotovo sto se tice vrednosti i vaznosti kulture (u bilo kom obliku) pojedinca i drustva.Takodje nisam primetio da su ljudi sa ACA of Greece napadni "lOOdaci" (mozda zato sto sam i ja lOOdak?) koji sve sto je drugacije ismevaju i forsiraju da sve najbolje znaju/umeju/imaju/itd.Ali ne smemo zaboraviti da smo mi Srbi (samozvani) "nebeski narod". Moguce da i iz tog verovanja/ubedjenja proisticu mnoge negativne osobine, koje su postale (stravicna) "normalna" pojava, tako karakteristicne za nas...Nedostatak kulture i lepog ponasanja se srece svaki dan i na svakom koraku... Ali to je vec prica za neki drugi forum/studiju/istrazivanje...Ovo je moje misljenje kojim, smatram, nikog ne ugrozavam i sa kojim je sasvim normalno da se ne slozite...P.S. Nadam se da ce na ovom forumu i dalje vladati kulturna i prijatna atmosfera. Svako moze sebi naci odgovarajuce mesto i ljude. Ako ne ovde, onda na nekom drugom mestu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto mene apsolutno sprecava da vidim ista lose u tim snimcima na youtube , kao i ponasanju tih fifista/spravofila/muzikofila je par cinjenica :

ACA je jedan civilizovan klub , bar koliko sam ja upratio njihov rad , onako usput za sve ove godine ..... sto znaci da - bez obzira koliko novaca trosili u potrazi za Graalom , definitivno nisu gomila ludaka koji jedan drugog ubedjuju na ACA forumu sta je najpametnije i najprobitacnije ;

ne znam - mozda bi nas dezurni poliglota , znan pod imenima raznim - Sipi-Juma-DrugNaDrumu-DezurnoGundjalo mogao malo vise uputiti u bitnije karakteristike svjetonazora uobicajenog Grckog audiofila ...... ali ja stvarno zivim u nadi i ubedjenju da su oni brod ludaka koji ne poseduje sve valjane karakteristike hiperaktivne hipersveznajuce BivseVokalneDuelistkinjeBendaZnanogKaoTap011KojaJeSadaSolista , za razliku od onoga na sta se utvara vidljivi vrh ledenog brega , zvanog Srpsko Audiofilsko Telo .

kukala nam majka - sa ovakvim politicarima , i ovakvim audiofilima koji pamet prosipaju u javnosti .

klasicnoj prici da najveca bagra odlazi u politiku i fudbal , dodat je i najnoviji clan - shizofrenicna audiofilija .

sve se svodi na nastup G-dina 20 postova - koji je kazu dusa od coveka , ali kad je fifi u pitanju - pretvara se u Atilu Bica Bozijeg ..... ja bih rekao - manicnu BivsuVokalnuDuelistkinjuBendaZnanogKaoTap011KojaJeSadaSolista , koja je sve probala i o svemu ima misljenje ..... naravno najpametnije

nije dovoljno imati najvece i najskuplje zvucnike kod kuce ,akumulator od Prepucijuma i na autu i na ventilatoru sto ladi guzu dok se slusa muzika ......treba imati i malo kulture .

koliko ja vidim - momci matorci iz ACA imaju bas to - , prema tome skidam kapu - jer mi je drago kad vidim da ljudi uzivaju ... prvenstveno na svoj racun , a ne tudji .

Jel to znaci da smo svi mi nekulturna bagra od koje treba bezati? Isto pitanje postavljam i Hifish-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to znaci da smo svi mi nekulturna bagra od koje treba bezati? Isto pitanje postavljam i Hifish-u.

da ti odgovorim pitanjima :

1. da li se ti prepoznajes kao takav?

2.ako pretpostavimo da vodjenje brige o forumu zahteva odredjen trud , mislis li da sam bas toliko sulud da zarad bagre ulazem isti ?

no - da se manemo pitanja - sad konstatacije : citaj malo pazljivije i ne skaci na prvu ; ja kad budem mislio/smatrao da je neko bagra , ja cu mu to reci u lice , deklarisano imenom .

do tada - obrati fundamentalno paznju - nisam cak ni quotovao nikoga , tako da nemoj da si Stanislav kad nema potrebe :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam nikakav problem sa njihovom kulturom, neka rade šta hoće, samo mi smeta to što su spremni da izmisle i razvijaju neke svoje sulude (onaj pomenu aerodinamiku aviona?) teorije da objasne fizičke procese i sole pamet umesto da sedne i lepo pročita knjigu-dve i vidi kako šta radi.

Izmenjeno od BlueSkyNIS
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to znaci da smo svi mi nekulturna bagra od koje treba bezati? Isto pitanje postavljam i Hifish-u.

Impuls-e,

nije mi jasno na koga mislis kada kazes "mi"? Ali moje neznanje je sasvim normalno jer nisam od onih "najbolje sveznajucih"...

Nikoga ovde na forumu ne smatram "nekulturnom bagrom".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Zbog ovakvih mi se ogadio izraz audiofil.......

moj post je bio iniciran ovim gore ; niko od nas ovde nije nesto gadno rekao za grke ( s obzirom na malo slobodniji recnik gajen ovde - nista strasno) ali i ja imam upravo takav osecaj - ogadjenosti izrazom audiofil .....

sto htedoh reci - meni domaci neznamkakokreaturedanazoovem ogadise izraz audiofil , jer se upravo za takve prodaju .

nemam ja nista ni protiv spravofila ( u manjoj meri sam bas to ) ni protiv audiofila :beach: , a kamoli protiv muzikofila ;

jednostavno - sto sam stariji - imam manje zivaca za nevaspitane i umobolne ; nije bitna tema komunikacije ; bitna je kultura i nedostatak osecaja da me neko siluje

jednostavno zar ne ?

:coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јел то  неко хоће  да каже да "Деде" не умеју да уживају?  :coffee:кајзеР_Созе

vidi :1. imaju velike zvucnike2.imaju gramofone3.ne maltretiraju nikoga ....... ti jos samo ovo pod 3. da naucis ....... :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....mozda bi nas dezurni poliglota , znan pod imenima raznim - Sipi-Juma-DrugNaDrumu-DezurnoGundjalo mogao malo vise uputiti u bitnije karakteristike svjetonazora uobicajenog Grckog audiofila ......

Mogu malo posto znam ljude (ziveo sam 4 godine u Atini) a kao i svuda i tamo je audiofilska scena uska. I tamo, kao i ovde, ima raznih ljudi sa raznim idejama i obicno su za najekstremnije ideje potrebni manjak znanja/racionalnosti i visak strasti - a u ovoj ekipi ima mnogo ostrascenijih ljudi nego sto mozete i da zamislite - na pr. tu je i covek koji je potrosio jaku sestocifrenu sumu evara na sistem (ukljucujuci i posebnu izvedbu el. instalacije u kuci) a i dalje tvrdi da je elektricni kabl 50% zvuka i sl. A ima i sjajnih likova, konstruktora i ljubitelja muzike - ma sve u svemu sareno, ali generalno su mnogo ostrasceniji (ali i mnogo manje zlonamerni, jednostavno su dobrocudne galamdzije) nego sto smo mi navikli da ocekujemo u ovom hobiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj post je bio iniciran ovim gore ; niko od nas ovde nije nesto gadno rekao za grke ( s obzirom na malo slobodniji recnik gajen ovde - nista strasno) ali i ja imam upravo takav osecaj - ogadjenosti izrazom audiofil .....

sto htedoh reci - meni domaci neznamkakokreaturedanazoovem ogadise izraz audiofil , jer se upravo za takve prodaju .

nemam ja nista ni protiv spravofila ( u manjoj meri sam bas to ) ni protiv audiofila :beach: , a kamoli protiv muzikofila ;

jednostavno - sto sam stariji - imam manje zivaca za nevaspitane i umobolne ; nije bitna tema komunikacije ; bitna je kultura i nedostatak osecaja da me neko siluje

jednostavno zar ne ?

:coffee:

Ovo je poenta koju sam možda nespretno pokušao da prikažem. Mislim da kad bi i kod naših nazovišatroaudiofila došao neko da snima kamerom sistem, ponašanje bilo slično kao i kod Grka. Ne smatram ja da ovi naši ne znaju za red i kulturu, već samo da je ne praktikuju u svakodnevnom online niti privatnom životu koji vode ČAST IZUZECIMA. Nijednog od naših domaćih audiofila ne smatram neinteligentnim, sasvim naprotiv. Sujeta i ego su ti koji kvare njhovu pojavu na javnim internet mestima na kom se prepuštaju verbalnom onanisanju nad onima koji imaju manji broj postova od njih, a da ne pominjem sisteme ispod par hiljada evra vrednosti (što da budemo načisto MENE uopšte ne pogađa jer ne jurim titulu za najhififorumaša godine). Tamo ima jako mnogo dobrih ljudi ali onih desetak propalica proždiru forum postovima. Da ne bude zabune, moje je mišljenje da to ne rade oni, bili bi neki drugi oni. I dalje ne odustajem da je 200000 evra za sistem čista dekadencija bez obzira na to koliko se ima novca. Trebalo bi nekako opet uspostaviti sistem vrednosti u njihovim glavama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaauu, Mlađo!! Šta uradi!? :coffee: Pa taj film bi zapravo trebao biti galerija sistema... I to, vjerujem, dobrih sistema! Slažem se da su svote sumanute, ali nemojmo reagirati po onom obrascu: "Ja koji vozim Zastavu/Golfa/Kadetta/odaberitesami nikada ne bih htjeo voziti McLaren F1/PaganiZondu/EvoX/750i/odaberitesami i svi koji to voze zapravo pojma nemaju o vožnji!".Čitajući Zenov komentar nisam ni na trenutak pomislio da govori o stanju na ovom forumu. Kao čitatelj ponekad odem i na druge forume u RS i na onaj u HR i mislim da sam razumio o kojem načinu razmišljanja piše.Aerotehnika? Mislim da je bar jedan od njih pilot, pa otuda i čovjekova usporedba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. "The electricity is 50 percent of the sound. Believe me."2. "The rack is 20 percent of the sound. Believe me."pa sta ovaj slusa onda ako mu saberemo procente? slusa trafo koji je na racku? PS.slika govori sve. moram da je okacim a sa ovog je snimka

post-102-126579343293_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. "The electricity is 50 percent of the sound. Believe me."2. "The rack is 20 percent of the sound. Believe me."pa sta ovaj slusa onda ako mu saberemo procente? slusa trafo koji je na racku? PS.slika govori sve. moram da je okacim a sa ovog je snimka

Заборавио је да напише да "Уши" и оно даље исто утиче на слушање    :coffee:  :beach:.дЕ_Да
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...