Jump to content

Lampaško predpojačalo iz Kine


sinisav

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
RSD21,072.79  6%OFF | Xiangsheng 768 Remote Control 6J1 / 6C1 Tube Balanced Preamplifier PCM5102A Decoding ALPS
https://a.aliexpress.com/_EQWDNKr

 

Prvo pozdrav svima od novog člana.

Kako se vama čini ovo? Izašlo bi sa carinom oko 300 eur

Bilo bi upareno sa Acoustics Invader snagašem icepower 1200as2 dok se nađe nešto bolje. 

Voleo bih da iskombinujem lampe i D klasu ali može i neki drugi predlog, pa i ponuda za uvaliti laiku svoj krš😊

Poželjno je da je balansirano a daljinski je ipak must have 

Izmenjeno od sinisav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi koje pojačalo D klase, ovo ne zvuči grubo uopšte. 

Ne zvuče ni svi lampaši mekano, a i u A klasi ima krševa. 

 

U svakom slučaju me zanima da li ovaj Kinez vredi 300 kinti i kakve su mu mogućnosti za upgrade, možda neko ima iskustva sa sličnima... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna odluka da se tim ice powerima stave lampe na ulaz. Pisah u vise navrata da je to kombinacija koja mi je jedino slusljiva sa ice powerima. E sad, sto zen kaze valjalo bi da se vidi shema, ovako je macka u dzaku sto se tice kvaliteta zvuka. Po slikama je lepo skockano, pedantno. 

E sad, ono sto vidim ovde je da ima i dac neki u sebi. Koliko si oran da pravis neko diy resenje? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Brijac reče

E sad, ono sto vidim ovde je da ima i dac neki u sebi.

To i mene zbunjuje, u opisu piše PCM5102A, ali nigde ne vidim digitalni ulaz niti na pločici gde je DAC.

Izgleda da su kinezi nešto pobrkali ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, sinisav said:

Zavisi koje pojačalo D klase, ovo ne zvuči grubo uopšte. 

Ne zvuče ni svi lampaši mekano, a i u A klasi ima krševa. 

 

U svakom slučaju me zanima da li ovaj Kinez vredi 300 kinti i kakve su mu mogućnosti za upgrade, možda neko ima iskustva sa sličnima... 

 

Nisam se izrazio da je grubo. Brijac ti odgovorio. 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ništa o lampama, ono što mi u trenutnom nedovršenom sistemu nedostaje u zvuku (bez preampa, smsl su10 dac direktno na Icepower power amp) je malo mesa i toplote koju verujem da bih mogao da dobijem sa njima. 

Ovaj kinez ne izgleda loše za svoju cenu pa me zanima ako bih ga kupio koje bi vi lampe savetovali da stavim za tu svrhu? 

Vidim može da se poruči sa dve verzije lampi 6J1 i 6C1, koju da izaberem za početak? 

Šta bi još eventualno moglo da se promeni/unapredi na njemu?

 

Da li je ipak bolje da potražim nešto made in Serbia što cirkuliše na KP? Možda neko od vas pravi i prodaje? 

 

Izvinjavam se ako je previše pitanja 😊

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sinisav said:

malo mesa i toplote

To ti je ice power. Pride neslusljivost posle 1h aktivnog slusanja, usi malkice bride 😁 Nije dzaba to ~300e nespakovano, i onda ga neko upakuje i rebrandira po mnogo vecoj ceni. Narod kupi jbg. 

Vidi, ako ces iskreno. Prodaj to. I ovako si platio fakticki 300e za pojacalo, a ostatak kuciste u kome je (pozamasna cifra za kucistebogomi). Ukoliko si i dalje za klasu D, onda uzmi Purifi pojacalo zeljene snage. Tu ces dobiti i meso i relaksiranost A klase, a vid cuda u 400W, iiii moci ces da slusas ceo dan da te ne boli glava. Ne treba ti nikakva lampa ispred, osim da mu nabijas zeljene/ne zeljene harmonike. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja još čuo kako to zvuči jer slušati direktno sa dac-a je bezveze.

Možda si ti u pravu, a možda su i ovi drugi što ga hvale, kao i za sve ostalo.

Ne bih da sudim dok ne probam neki kršteni preamp sa njim, a koji bi svakako trebalo da bude relaksiranijeg karaktera.

Dinamike, brzine, definicije, detalja, toga ima, separacija vrhunska, ali za sada nekako više obećava nego što dobro zvuči pa mi stari Hegel h80 dođe kao melem za uši kada ga prikačim za promenu 😂

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ne znam odakle ti ideja da je lose direktno sa daca. Dovoljno je da imas krsten pasivan atenuator (pod uslovom da je ulaz baferovan, ili jednostavno jos bafer). Danasnji dacovi imaju vise nego dovoljno struje na izlazu. 

Da ne ulazim u polemiku oko toga, ovi sto obicno preporucuju to AI pojacalo, su braca prijatelji kumovi, ili oni koji ne mogu prezaliti pare koje su dali na kuciste ;)

Jednostavno ice poweri su poplocali put klasama D za otvoreno trziste, ali su davno pregazeni. Prepeglani su vecinski problemi koji su ih mucili. 

Svakako, podrzavam igranje, ali videces na kraju dana...

 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Brijac said:

Ne znam odakle ti ideja da je lose direktno sa daca. Dovoljno je da imas krsten pasivan atenuator (pod uslovom da je ulaz baferovan, ili jednostavno jos bafer). Danasnji dacovi imaju vise nego dovoljno struje na izlazu. 

Upravo ovo. A i taj atenuator pitanje da li treba, odavno je rešena atenuacija u digitalnom domenu kod iole savremenijeg DAC-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...