Jump to content

Elektroliti


Deyan

Preporučeni Komentari

Potrebni elektroliti radi zamene u pojacalu, ili savet koje staviti da zamene originale?

22000mf 80v -- 2 kom;

16000mf 50v -- 2 kom

 

16000 mf.jpg

22000 mf.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da prostis - koje je to pojacalo?

cisto da proverimo napone, ako ima informacija

nije ni bitno koje je pojacalo, ako mozes da kazes koji su radni naponi gde su ti kondovi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ce proveravamo veceras

korisno je da zabelezis sebi i koji je max Dia moguc da se spakuje, kao i max visina

pomoci ce pri pretrazi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa visina je 100mm svi, debljina većih 50mm, a manji 35mm.Razmišljam da u postojeći prepakujem po dva manja, da dobijem iste vrednosti i da ostane originalni ozgled.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po servisnom stoji 19000mf 75v, 16000mf 45v, e sad te vrednosti se i teze nalaze izbor nikakav.Moze se teze naci Samwha, a ima i kod Tome iz krusevca nesta po narudjbini ali sa pet pina, sta je pametno uraditi :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen ti je rekao, ne da vidiš što je trenutno unutra, nego da vidiš koji maksimalan dijametar ti stane na to mjesto i koja maksimalna visina ti tamo stane. Vjerojatno je važno znati i razmak pinova, te vrstu pinova.
Trebaš znati i maksimalan napon kojeg će vidjeti. Nazivni napon na kondenzatorima koji su trenutno unutra je zasigurno dovoljan, ali postoji šansa da je Marantz imao nekoliko tona nekih kondenzatora na stanju i stavljeni su jer im se može, a ti bi mogao uzeti i neki sa npr. stepenicu nižim nazivnim naponom koji će biti jeftiniji ili za slične novce bolje kvalitete...ili većeg kapaciteta. Za ovo zadnje sačekaj da ti netko kaže što misli o povećanju kapaciteta u PSU u odnosu na struju koju povlače kod paljenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za maksimalni napon neznam, pretpostavka je da nije vise od 50v, ali ko će ga znati.Za maksimalni dijametar je to sto sam napisao,50mm i 35mm jer nema mesta.Visina moze +10mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbte, tu semu ko da je crtao Rus na privremenom radu u Japanu

ja veceras nemam glavu da se izborim sa tim, ne bih li negde u nekom cosku nasao podatak o radnim naponima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Dimenzije koliko vidim odgovaraju. Kod nas je slab izbor kondenzatora inače, tako da je daj šta daš ili gledaš Mouser i slično i snalaziš se za nabavku.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovo ima kod Tome, samo me bune ova 5 pina.Jesu li osim negativnog i pozitivnog pina ostali noseci(šasijski) ili je to dupli kondenzator? 

Snap Kondenzator lemljenje.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala "neskor" , pretpostavio sam da su lazne ali nisam bio siguran(svasta danas ima).Porucicu danas, pa kad stignu vidicemo sta i kako.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti "lažni" nepovezani pinovi učvršćuju mehanički kondenzator na PCB, inače bi se otkinula možda štampa na samo dva pina za toliki kond. Treba vodoti računa i o transportu tih sprava preko kugle zemaljske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Ti "lažni" nepovezani pinovi učvršćuju mehanički kondenzator na PCB, inače bi se otkinula možda štampa na samo dva pina za toliki kond. Treba vodoti računa i o transportu tih sprava preko kugle zemaljske.

Tako je, misle ljudi na sve.:oke:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveri dobro raspored tih pinova. Dešavalo mi se da se ne poklapaju baš tačno. Oni što sam predložio su na šraf. To se teško može tu ugraditi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Proveri dobro raspored tih pinova. Dešavalo mi se da se ne poklapaju baš tačno. Oni što sam predložio su na šraf. To se teško može tu ugraditi.

Da sa srafom nema nacina da ih ugradim.

Kojom metodom ih proveriti, unimerom?

Hvala NIXIE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U datasheet se nalaze sve dimenzije, pa i položaj tih pinova. Par puta je bilo razlike reda 1-2mm pa sam morao malo šlicovati rupe na PCB. Bitno je da nisu veća odstupanja jer se onda verovatno javlja problem sa ugradnjom. Nekad stvarno nije lako naći zamenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...