Jump to content

U poseti Doktoru.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 14 minuta, Zen Mod reče

ako ne mozes da uzivas, onda nesto ne valja - ili sistem ili gazda

Ama ja sam se usrao od uzivancije. E sad Doktor čuje i poznaje i elemente kompozicije, dal falširaju muzičari u orkestru - koji hor bolje peva, dal je raštimovan klavir i slično -koliko kanala i koja mikseta  - što ja ne mogu da pojmim.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Ja @Doktor, ovde sitna crevca nisam procitao, neke detalje kako se to cuje u odnosu na tvoju originalnu postavku? 

Poodavno sam prelezao "decije bolesti" vezane za audio seanse. :)

Da pojasnim - Cambridge Audio CD3 je fabricka komponenta. Danas vec vintage cd plejer ( izasao u regularnu prodaju 1991 god. )

Topologija sasvim razlicita od Mikinog DAC-a, iako je u njemu takodje vintage PCM63P.

CD3 ima Coax i opticki izlaz. Mikanov DAC ima samo USB.

Sonicno - razliciti dozivljaji i utisci predavanja zvuka. Ono sto im je zajednicko je da ne "umaraju", da prepoznaju ( kao sto sam vec ranije napisao ) diskografske kuce sa snimaka, karaktere instrumenata pojedinacno, kvalitete i nivoe snimaka. 

Za ovaj put nismo preslusavali Audial The Model DAC ( iz 2009 god. ) i Shigaraki klon CD transport by @machinori jer bi nam to odnelo dodatno vreme, a zaista nismo znali sta ce nas snaci sa povezivanjem Mikinih uredjaja i koliko ce setovanje trajati.

To smo ostavili za sledeci susret. Tu bi vec mogli analizirati dva DAC-a koji imaju USB ( doduse The Model ima usb 1.1, no nema veze ). Naravno, ostao sam duzan Mikanu i Quad 33/303/ESL57 setup sto je takodje jedan poseban, drugaciji audio dozivljaj od trenutno postavljenog kod mene. :BeerMugCheers:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Doktor reče

Topologija sasvim razlicita od Mikinog DAC-a, iako je u njemu takodje vintage PCM63P.

CD3 ima Coax i opticki izlaz. Mikanov DAC ima samo USB.

Sonicno - razliciti dozivljaji i utisci predavanja zvuka. Ono sto im je zajednicko je da ne "umaraju", da prepoznaju ( kao sto sam vec ranije napisao ) diskografske kuce sa snimaka, karaktere instrumenata pojedinacno, kvalitete i nivoe snimaka. 

Tehnologija različita. Puštali smo i mnogo veće rezolucije nego što CD plejer može da izbaci.

 

pre 14 minuta, Doktor reče

m2.jpg

Astor Piazzolla - La Camorra. 88.2khz -20bit

I to se oseti kad onaj krene da skače po kontrabasu :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...