Jump to content

Treba mi neki EQ / KEF 107 / KUBE


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

ja sam na Canon-u :D

Sacekaj, ti ces miniDSP da koristis samo kao EQ, tj. samo da dizes bas?

Imam ja kuci miniDSP negde, pa ako hoces mozes ga pozajmiti i videti da li tebi to uopste treba

Subwoofer integration with the miniDSP 2x4 HD

 

miniDSP Kits: miniDSP 2x4 HD kit

Izmenjeno od neskor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

a i ovde imas brdo informacija kako da zamenis Kube i ima FR grafik sa Kube i bez njega

AUDIOKARMA.ORG

TERRIBLE. I've treated the hell out of it with owens corning 703 and roxul, panels all over but the bass traps in the corners can't tame the LF...

 

Izmenjeno od neskor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

MiniDSP Flex

Ma da ... samo da dignem basove i to je to. Nije lose ni to sto radi Dirac al otom potom.

Hvala, svratices do mene pa cemo da vidimo sta je sta. Hvala na ponudi i na tom linku.

Ako cemo CAnon , zaostala su mi 2 iz starog sistema 100400 II i Sigma 180 macro pa razmisljaj i o tome . Cekaj zar nisi ti bio na Nikonu a ja na Canonu kad sam otisao , a sad smo se izgleda zamenili :D Jesi na MILC ili FF?. poz

Izmenjeno od SHAVIJA
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, SHAVIJA said:

Cekaj zar nisi ti bio na Nikonu a ja na Canonu kad sam otisao , a sad smo se izgleda zamenili :D Jesi na MILC ili FF?. poz

Bio, pa se prebacio pre vise godina na Canon, za sada jos uvek sam  na 5D MarkIII, a koliko slikam i mobilni telefon je i vise nego sto mi treba :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, SHAVIJA said:

...Jos jednom :) .... strimer(kompjuter,standalone sprava, DVD plejer) ubodem u miniDSP spdif i odatle posle EQinga isti spdif u DAC

Ako je komp strimer, lepo se ekvilajzerom u samom plejeru dignu basovi po želji i vozi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda ne treba da postujem ali ipak je diy forum...

Najbolju preporuku dao Neskor prodaj to, zameni sta god.

Imam ja i Kef i cube, razne aktivne, snage za deset Kefa ali djabe, nemaju dusu,

To neki zove linearan zvuk, zapravo uzas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 10 časa, grone reče

 

Imam ja i Kef i cube, razne aktivne, snage za deset Kefa ali djabe, nemaju dusu,

To neki zove linearan zvuk, zapravo uzas.

Pa ti si prvi od virtuelnih i zivih ljudi koji mi je rekao da mu se ne svidja KEF ref. 

Sta ti imas sa KUBE? i sa cime ih gonis...pa mozda dodjemo do zakljucka sto ne volis, ne znam...ali znam da najvise zavisi od toga koju muziku volis da slusas.

Neko se kune u Tannoy,neko nece ni da cuje JBL i tako...Mislim da slabo ima greske sa  105 i 107 jer su u osnovi LS3/5A sa bass jedinicom a prvi svi volu...

Izmenjeno od SHAVIJA
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kef zvucnicke jedinice su jako solidne. Kao i uvek od umeca zavisi kakav ces rezultat postici sa njima. To moze da bude bas bas dobro. Dosta bolje od fabrickih iteracija. 

Po meni imas 3 resenja:

- ako nemas potrebne vestine ili prodaj

- ili ujuri originalno resenje ako te vuce da cujes u toj izvedbi

- ili nadji nekog da ti to napravi kako bog zapoveda

Napisi koji su drajveri, tacne oznake u tim kabinetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako imas digitalni izvor i na budzetu si, najjeftinije resenje je MiniDSP NanoDIGI, nov je kostao oko 150eur/usd, treba traziti polovan jer se vise ne proizvodi. Ulazi su coax i toslink, izlazi coax 4x. Mozes da koristis 1 do 4 po potrebi posto ima u sebi i xo, dsp odlican. Dakle nema konverzija.

Druga sprava koju mogu da preporucim je Behringer Ultracurve Pro DEQ2496, takodje radi u digitalnom domenu (i analognom, ali losije). Ja sam koristio toslink za IN-OUT. 

Prilicno dugo sam na aktivi, dsp-u, multi sub-u, moja preporuka je i obavezno merenje akustike sobe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na misljenjima, vec duze vreme jurim bas ove kutije tako da ih necu prodavati. Sto se tice pravilne izvedbe rekao sam da ih je doradio AcaRibon . Cela sustina izbora istih je KEF zvuk koji mi se svidja koji je modernizovan sa Raalom i ima resenje kutije koje nema problema sa smestanjem u coskove sto je bio najveci problem u izboru zvucnika u mom slucaju. Promenio sam dosta toga sto je moglo da radi u vecim prostorijama i sto je kostalo x puta vise i fabricko i DIY. 

Sto se tice toga "daj to nekom da odradi ko to zna"postujem ja nasu DIY scenu ali isto toliko znam koliko samouverenih likova ima cak i onih sa razradjenim Audio biznisima tako da ima puno slepih ulica a koja ce biti prava nemam vremena da se kockam.

Svakako cu meriti akustiku sobe i pozabaviti se akustickim tretmanima, sto je, sad znam bio najveci propust u pravljenju mojih prethodnih sistema.

B110 SP1029  + Raal 70-10D

B250 SP1215 x 2

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, SHAVIJA said:

Hvala na misljenjima, vec duze vreme jurim bas ove kutije tako da ih necu prodavati. Sto se tice pravilne izvedbe rekao sam da ih je doradio AcaRibon . Cela sustina izbora istih je KEF zvuk koji mi se svidja koji je modernizovan sa Raalom i ima resenje kutije koje nema problema sa smestanjem u coskove sto je bio najveci problem u izboru zvucnika u mom slucaju. Promenio sam dosta toga sto je moglo da radi u vecim prostorijama i sto je kostalo x puta vise i fabricko i DIY. 

Sto se tice toga "daj to nekom da odradi ko to zna"postujem ja nasu DIY scenu ali isto toliko znam koliko samouverenih likova ima cak i onih sa razradjenim Audio biznisima tako da ima puno slepih ulica a koja ce biti prava nemam vremena da se kockam.

Svakako cu meriti akustiku sobe i pozabaviti se akustickim tretmanima, sto je, sad znam bio najveci propust u pravljenju mojih prethodnih sistema.

B110 SP1029  + Raal 70-10D

B250 SP1215 x 2

 

Taj Cube je običan ekvilajzer koji izdiže basove. Kontam da bi moglo i nekim komercijalnim a ne skupim rešenjem da se reši dok ne naleti original.

Ili kao što rekoh ranije, ekvilajzer u samom plejeru na računaru i pesma dok se čeka original.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice EQ, Nelson Pass je na forumu najavio ekvilajzer za bass, koji uzdize 20-50Hz, a namenjen je za Open Baffle ili zvucnike zatvorenog tipa, kojima treba malo "pomoci" u basu. 

Kontam da ce ga ubrzo objaviti. Trebalo bi da bude prosta sema sa par jfetova. Eto bez digitalije i/ili opampova...

To bi super leglo, verovatno jos bolje nego Cube...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

To bi bilo sjajno.

Jel u A klasi ? :D 

Jel pricamo o necemu slicnom ovome: 

WWW.LINKWITZLAB.COM

Mislim da ovi nisu previse konfigurabilni i prave se za samo im pripadajuce zvucnike ili gresim ?


Edit: Sry Nixie tek sad videh linak al to je nesto staro

 

Izmenjeno od SHAVIJA
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...