Jump to content

Monitor Audio ASW100 SUB refresh


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Gotovo osvežavanje, novi elektroliti, termo pasta, sve sumnjivo pregledano i zalemljeno ponovo.

Morao sam malo da šlicujem otvore na PCB i prebacim grec na drugu stranu kako bih uglavio veće kondenzatore od 10000uF 63V. Malo sam ih i zalepio Sintelanom međusobno i na PCB zbog jakih vibracija u bas kutiji.

150uF bipolarne elektrolite sam uklonio i kratko premostio plus konektore - buksne 4mm. Oni su bili vezani između prikjučaka za pojačalo i izlaza za satelite kao pasivna skretnica prvog reda koja treba da spase satelite teškog basa u 2+1 konfiguraciji. Rezne frekvencije su oko 125Hz -3db za 8oma i 250Hz -3db za 4oma. Taj koncept je teška glupost i krajnje loše bi uticao na zvuk satelita. Izmeren ESR tih bipolaraca je oko 3,4oma, ne bih to nikome savetovao da koristi tako kako je zamišljeno. 

Veliki elektroliti 6800uF su u solidnom stanju bili, njih ostavljam za probe eventualno nekih drugih uređaja. Kod ovih malih, skoro svi imaju 3-4 puta veći ESR od novih. Što se kapaciteta tiče, uglavnom su tu oko nomimalnih vrednosti u 10%, jedan komad skoro duplo veći kapacitet od nazivnog, a drugi 70% od nazivnog. To sve ide u kantu.

Cena svih delova sa poštarinom je oko 1950din, sve nabavljeno u Silken. Svi elektrolitski kondenzatori su Samwha 105°C , osim jednog Panasonic low ESR.

Napajanje izlaznog stepena je 2x44VDC, mirna struja oko 50mA, DC offset 150mV kad se uključi, 1mV u standby modu. DC offset sa malo šuma dolazi iz ulaznog stepena (PCB sa kontrolama i priključcima).

Zvučnik je 4oma.

20220226_160037_copy_1238x1651.jpg

20220306_134529_copy_1238x1651.jpg

20220305_192909_copy_1651x1238.jpg

20220306_145855_copy_1238x1651.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još malo detalja. Izlazni tranzistori su bili montirani tako što je između luskuna i hladnjaka bilo malo paste, a između tranzistora i liskuna jok, samo ih pričvrljili na suvo. Pločice sam očistio dobro od starog i novog fluksa. Pošto sam sekao sunđer za dihtovanje kontrolne PCB, morao sam staviti bluetack da je ponovo zadihtujem. Da ne duva bas kroz konektore. Nisam hteo da lepim, ako bude opet moralo nekad da se skida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2sc5200 i 2sa1943 su izlazni tranzistori. Oznake im se skoro i ne vide, ne verujem baš da su originali, ali rade pouzdano, čim su preživeli do danas. Ovo čudo se i ne greje puno kad se sluša normalnom jačinom, ima hladnjak i celu zadnju ploču od Al.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba, jedan SVS od 12" i 500-600W je dosta. I nemam mesta za više.

Ovaj ASW100, nije ovako dobro radio pre kad je bio kod mene. Znači isplatilo se uložiti 2.5 iljade u damping sunđer, kondenzatore i nešto radnih sati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...