Jump to content

Prodajem CNC talasasti MDF za zakrivljene zvučnike


Koja

Preporučeni Komentari

Prodajem komplet MDF dasaka za pravljenje zvučnih kutija. Projekat je osmislio Nešić i uradio ih na CNCu. Ja sam to sve kupio od njega 2013. godine, ali od tada mi stoji.

20220216_155755.thumb.jpg.1b4a28408747b802bc104546de14fc66.jpg

Prednja i zadnja ploča 28 mm debljine

Gornja i donja ploča 25 mm debljine

Talasaste daščice su od 19mm debljine, ali njihova širina je 30-40mm, što će ujedno biti i debljina zida kad se poslažu. Ima 84 daščice, odnosno 21 po jednoj strani jedne kutije. To daje ukupnu unutrašnju visinu kutije od 19mm x 21 = 399 mm. Spoljna visina kutije onda kad se dodaju gornja i donja ploča ispadne 45 cm. Takva kutija ima unutrašnju zapreminu 20 litara, minus eventualno bass reflex cev, unutrašnja ojačanja, skretnica itd. Ako treba manja zapremina, ne morate upotrebiti svih 21 daščicu po visini. Prednja i zadnja ploča su 38cm visine, odnosno za visinu od 20 daščica, tako da ako treba drugačija visina, naručite samo drugu prednju i zadnju ploču, običnog pravougaonog oblika.

Završena kutija bi imala na najširem delu 25 cm (prednji baffle ukupno 23 cm), dubina je tačno 38 cm, a visina kao što sam rekao 45 cm ili manje.

Evo gomile slika šta se dobija i kako to sve izgleda (daske i odštampani planovi):

IMGUR.COM

Imgur: The magic of the Internet

 

Cena za daske 90 eur.

Eventualno ukoliko biste da radite od ovoga neki high end projekat, mogu da prodam i par Seas W15CY001, novi u kutiji, po dogovoru, a moći će da se nađu i neki odgovarajući visokotonci.

Kontakt PM na forumu ili bionabolgeek (et) gmail (dot) com

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...