Jump to content

Gadan Virus u Win 10


misa

Preporučeni Komentari

Poštovani,

uleteo mi neki gadan virus i ne mogu nikako da ga se oslobodim. Virus je neki za win jer kad instališem Linux nemam problem koje imam kad ponovo na isti disk instališem win 10. Kad instališem win 10 on koči i čak mi se zamrzne skroz kad ga ponovo pokrenuti posle instalacije.

Da li neko ima nekog, koji zna nekog ko zna da  bi mogao da mi skine virus sa diska. Disk SSD Samsung EVO 870

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni to liči na "100% angažovanost hard diska". Tada je skoro nemoguće bilo šta uraditi na kompjuteru ili bar u nekom smislenom vremenu. Imao sam skoro par takvih slučajeva na poslu. Simptomi su upravo kao da je neka gadna viroza, a u stvari je do Win 10 koji nekad odlepi iz čista mira. Sa LTSB/LTSC nema tih problema.

Izmenjeno od Aciko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aciko said:

Meni to liči na "100% angažovanost hard diska". Tada je skoro nemoguće bilo šta uraditi na kompjuteru ili bar u nekom smislenom vremenu. Imao sam skoro par takvih slučajeva na poslu. Simptomi su upravo kao da je neka gadna viroza, a u stvari je do Win 10 koji nekad odlepi iz čista mira. Sa LTSB/LTSC nema tih problema.

Nije instalacija jer mi je uleteo virus i trazili su mi da uplatim 146.000,00 din sto je nemam a nebi ni dao i da imam. Mislio sam da cu ga resiti se tako sto cu instalisati Linux pa opet vratiti Win ali kao sto reoh kada vratim WIN 10 opet mi se desava. Vidim da se CPU upucava i da se "kaspersky" "bori" ali nista ne uradi.

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ransomware obično pišu ucenjivači, kriptuju ti sve na kompu i traže otkup. Moj dobar drugar je na mail dobio poruku da uplati neke pare i da će dobiti ključ za dekripciju fajlova i par slika su mu kriptovali ključem različitim od ostalih i dali mu ključ da se uveri da dekripcija radi. Naravno i dekriptor. Sreća pa je imao backup na dropboxu pa je uspeo da vrati 90%

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...