Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

gledaj samo da ih uparis sto blize nameravanoj statickoj struji i bice to sve OK

ako budes imao viskova, ponudi ovde na vorumu, da se raskurtalises

naravno , matchujes samo unutar polariteta, no way da ih matchujes N to P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Da, dobar je Eliot, i treba ti samo pribliznost tranzistora, ne i precizne karakteristike.

Ali mogao bi da nas obogatiš jednom temom gde ćeš opisati metod merenja koji si pomenuo. Mnogo nas bi ti bilo zahvalno :pivo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

1. gledaj samo da ih uparis sto blize nameravanoj statickoj struji i bice to sve OK

2. ako budes imao viskova, ponudi ovde na vorumu, da se raskurtalises

3. naravno , matchujes samo unutar polariteta, no way da ih matchujes N to P

1. Pa to možemo samo da pretpostaviti jer će ta struja zavisiti od veličine hladnjaka. Za sada imamo saznanja za 4U/400 kutiju, 6deep paket i +/-35V napajanje struja je 210mA za postignutu temperaturu 50 stepeni.

2. Za viškove sam se već dogovorio sa drugarom koji mi je pomogao platim Vitaelkou :pivo:

3. To si mi već objasnio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Beli_Ninja said:

1. Pa to možemo samo da pretpostaviti jer će ta struja zavisiti od veličine hladnjaka. Za sada imamo saznanja za 4U/400 kutiju, 6deep paket i +/-35V napajanje struja je 210mA za postignutu temperaturu 50 stepeni.

2. Za viškove sam se već dogovorio sa drugarom koji mi je pomogao platim Vitaelkou :pivo:

3. To si mi već objasnio :)

1. matchuj ih u ballpark, ne brigaj posle da li ce malo smanjis ili malo povecas Iq

2. jos bolje

3. nije visak

:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hladnjak - turi 12ku vent full speed i ima stalno da bude hladan, tako da ces imati kostantan uslov za sve

sta kaze Eliot za napon?

kontam da ti je 20-ak V za Vce vec dosta da dobijes reprezentativna merenja

ne treba ti izolacija za hladnjak, stavi paste malo i obnavljaj. pazi samo da hladnjak ne dodje u kontakt sa necim sto ne sme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

It's very important that the transistors being tested are all at the same temperature.  This can be monitored with a thermistor and an ohm meter so that the tests are comparable.  If you don't manage the temperature properly, the results will not be useful.  BJTs change their Vbe (base-emitter voltage) and hFE with temperature, and a higher temperature means a lower Vbe and higher hFE.  MOSFETs change their Vgs (gate to source voltage), RDS-on ('on' resistance) and transconductance with temperature.

 

Ovde kaže za temperaturu.

 

A napon je predložio 12V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ako imaš za 1e po kom kupuj koliko možeš... To je odlična cena po kojoj ja nisam ništa uspeo da iskopam jer su stockovi bili 0 bar za jedan komplementarac. Smatram da više od 30 + 30 kom nije neophodno radi uparivanja jer ćeš ih verovatno dobiti iz iste serije.

Inače iskopao sam infi da se dotične.toshibe proizvode samo u matičnoj fabrici u Japanu za razliku od 2SA / 2SC koji se prave svuda i imaju kod drugih proizvođača "identične" ekvivalente. TT nisu imali elkvivalente, samo Toshiba. I da znaš da su u većim kućištima nego SA SC pa ganjaj na alliexpres mica izolatore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Nije tu stvar dal mi odgovara ili ne. Procitao sam na velikog foruma da serija tta1943 i ttc5200 je losija od predhodne toshibove sa1943 i sc5200. Da ne navodim, o tema je bila wolverine, onsemi su brzi i moderniji tako da posto moze za honey bager i za wolverina zamena zasto nebi i ovde to bilo moguce. TME ce da dobije navedjeni osnemi za vrlo dobru cenu krajem novembra 2 evra za 30 komada, povoljnije od mouser.Drugi razlog je Exceptional Safe Operating Area • NPN/PNP Gain Matching within 10% from 50 mA to 3 A.Manje kolicina mora da se kupi da se upari, barem tako mislim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...