Jump to content

pp807 pojačalo


bnb

Preporučeni Komentari

3 godine prošle od kada sam odlučio da napravim ovaj pp integralac.Korona,lenjost i svašta još su razlog odugovlačenja.

Hteo sam da pojačalo radi u A1 klasi,da output imp.bude 4R i da ima fiksni bias da izlazne 807 cevi ne bi prelazile svoju dozvoljenu

disipaciju (u zavisnosti od veličine ulaznog signala) i da onemogućim da pojačalo radi u B klasi.

Iz DS STC-a sam se odlučio za ove parametre.Na slici obeleženo crvenom bojom znak plus.

DSC00776.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

807 sam upoznao preko nekog indiskog aparata za zavarivanje kesa za krv...ne biste verovali kako to nasa crna braca rade u garazi a kao hitek...mogu misliti kakav im je tek spejs program :laugh1:

No doticna lampa je srce aparata, kupim nekoliko komada i reko da vidim kakve su za audio...kad ono kriva ko tranzistor. Medjutim nedavno provalim da nemam pojma, kako se tvrdi opaka lampa za hifi pojacala....jebiga...valjda ja razumem samo triodnu karakteristiku. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj obračun snage trafoa ugrubo važi za 50Hz, za druge frekvencije bi (ugrubo) odgovaralo da se množi sa f/50..dobro je imati info o snazi pri 20 i 25Hz.

Pa eventualno eksperimentisati sa procepom, da li ga odabrati prema mogućnosti pojačala ili prema preseku jezgra...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Taj obračun snage trafoa ugrubo važi za 50Hz, za druge frekvencije bi (ugrubo) odgovaralo da se množi sa f/50..dobro je imati info o snazi pri 20 i 25Hz.

Pa eventualno eksperimentisati sa procepom, da li ga odabrati prema mogućnosti pojačala ili prema preseku jezgra...

ako si mislio na air gap, trafo za SE mora da ga ima, za PP ne.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na crtežu napajanja nisam nacrtao osigurač za HV,a napravio sam ga i biće vrednosti 315mA.Nisam,takodje,naveo mirni struju 1/2

lampe 6n6p koja je 15mA.Pozadi su dve male pločice za bias i napajanje volmetra i leda koji osvetljava isti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

++

DSC00782.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, bnb said:

I detalj.

DSC00785.jpg

Da ovo je amaterski uradjen detalj, sto ne vidis sa SystemCD, ja sam obecao da cu da ih reklamiram jer stvarno zasluzuju a nisu skupi, realni a kvalitetno rade, nisam ih kontaktirao znam da su rekli da treba da dobiju masinu za grebanje aluminijuma i masinu za eloks, vidi sa njima!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da odgovrim na komentare.

Pre nego sam se odlučio da pravim repliku po DS STC-a, x puta sam pregledao grafikone linije biasa u triodnom,tetrodnom i UL modu.

U trodnom modu je grafikon vrlo dobar ali je izlazna snaga mala.

U tetrodnom modu je grafikon pristojan i moguće je izvući više snage.

U UL modu je grafikon očajan i traži različite anodne i G2 napone ali daje najviše snage.

Moj trafo sam namotao tako da ima mogućnost UL moda.33% je izvod.Nisam probao i ne verujem da hoću jer ovo pojačalo peva.

Što se tiče ,pominjanog, air gapa, moj toroidni trafo ga ima u "nekoj" meri.Nemoguće je sastaviti dve polovine trafoa idealno.Meni je

bilo bitno da kada sam merio induktivnost svake polovine namotaja bude ista i da DCR polovina bude identična.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je to, u "nekoj meri" je dovoljno da pokrije najveći broj realnih nesimetrija, sto komponenata, lejauta tako i do signala, koji je najgori mogući, random i neobavezno simetričan.

Snaga ...to sad ulazi u domen ukusa, da li je to imperativ ili fina muzikica puna detalja...:victory:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...