Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ajd onda, kako lik iz Novog Sada misli da ovo izvede ako PayPal ne radi u ful kapacitetu u Srbiji (može da se odavde kupuje ali ne i prodaje?) Ili?

 

http://www.ebay.de/itm/MILADOJKA-YOUNEED-GHASTLY-BEYOND-BELIEF-RARE-EXYUGO-LP-/390175851618?pt=Music_on_Vinyl&hash=item5ad84b0462

 

(na stranu da je cena idiotska pa na kub)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iduce nedelje postajem gradjanin EU. Inspirisali ste me da se raspitam o otvaranju racuna u HU i promeni postojeceg ili otvaranju novog PayPal naloga na koji bih mogao da primam uplate. Ako moze, why not. Ako moze novosadista da uvaljuje karte za fudbalske utakmice za 150e mogu ja hirage za 5k.  :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u Hu to ne moze biti jednostavnije no sto je

 

otvoris bank racun u Ft , uzmes Visa za njega

 

odes na Paypal site i napravis nalog

 

imao ja par komata , pa me svaki put Paypalovci ulovili da ja bas i ne zivim u Hu

 

regularno sam sa pasosom pravio bank account u Unicredit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoće reći da sam u pravu kad šacujem da lik iz NS nije skroz "košer"... (u odnosu na pravila/zakone koji trenutačno važe u RS a vezano za poslovanje via PayPal)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u Hu to ne moze biti jednostavnije no sto je

 

otvoris bank racun u Ft , uzmes Visa za njega

 

odes na Paypal site i napravis nalog

 

imao ja par komata , pa me svaki put Paypalovci ulovili da ja bas i ne zivim u Hu

 

regularno sam sa pasosom pravio bank account u Unicredit

Jako interesanto, ja sam otvorio nalog pre mnogo godina i morao sam da stavim zemlju Sloveniju. Skoro su mi trazili da im posaljem dokaz da sam ja to i poslao sam im sliku pasosa - normalno srpski. Nisu pravili probleme kao OK je sve.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na vise mesta na netu pise "PayPal nije banka" . strucnjaci :horor:

medjutim oni sami kazu (za sebe) da jeste i to registrovana :

 

PayPal Europe S.à.r.l. & Cie, S.C.A. is authorized and regulated by the Commission de Surveillance du Secteur Financier in Luxembourg as a bank.
PayPal RCS registration number: 118349

 

https://cms.paypal.com/cms_content/MX/es_XC/files/developer/PP_ACHPayment_Guide.pdf


a po nasem zakonu je zabranjeno imati racun u stranoj banci gde se prima lova . ( Z A K O N O DEVIZNOM POSLOVANjU (član 27. stav 2))

 

i tu se cela prica zavrsava. cela stvar je prosta : PayPal je PROTIV zakonit, kraj  ! :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

лица која имају држављанство Републике Србије и пребивалиште у Републици Србији а имају и држављанство друге државе, затим лица с пребивалиштем у Републици Србији која имају држављанство само Републике Србије и чији боравак у иностранству није дужи од годину дана – и то на основу радне визе, посебне категорије виза, боравишне дозволе или другог документа којим се доказује, односно омогућава овај боравак, као и лица која су стварила 

страну пензију у земљама с којима није закључен међудржавни споразум – ради уплате пензија. 

 

Dakle ko ima drzavljanstvo HU moze legalno imati i racun u HU. Pitanje je kako PayPal gleda na to. Nemoguce je da zbog prebivalista prave problem!? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa naravno - sve se zasniva na prebivalistu

 

pored osnovne provere/aktivacije platne kartice , za ciji Bank Account je vezan Paypal Account , Paypal je u mogucnosti i obavezi da bilo kad zatrazi dodatnu dokumentaciju na uvid - kao potvrdu adrese , tj. cinjenice da je vlasnik BA/PA ziv covek , te da nije u pitanju fiktivni racun koji sluzi za pranje para

elem , svetska/EU pravna praxa .

Sve je to u redu - ako si napravio PA u zemlji koju isti pokriva , te i zivis u njoj.

 

ako to nije slucaj ............

 

srpskim zakonima (provodjenju istih ) i srpskim bankama :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...