Jump to content

Trafo - Odredjivanje faze namotaja


krca44

Preporučeni Komentari

pre 40 minuta, vladd reče

visina samo znaci da su dva jezgra na gomili... :) 

Onaj prvi koji sam hteo da namotam tza DAC rebao je da ima visinu 8 cm (jedno jezgro) pa sam smanjio ....

Jer sam stavio da je 230VA, pod opterećenjem - a sekundar 80VA - zamisli može i to da se namota - samo košta 7000 trafo:smesna:

 

pre 40 minuta, vladd reče

Koliko sam ih poznavao, da ne kazem gde(ne bih ja ucio od Trafcoa :) ),

zavisi na koga naletiš u smeni :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sem jezgra najvaznija je debljina zice.trafo mora da bude ko gibanica.sve mora da bude uskladjeno.a preko mirne struje ne mozes da vidis snagu trafoa.za vrednost mirne struje najvise utice nacin pakovanja limova,kako se okrecu,razmak,presek zice i itd..kad je magla a nemas kompas a prelazis dunav,dogadjaju se cudne stvari.sam osecaj da se kreces a nemas pojma gde plovis nekako zbunjujuce deluje na mozak .jadanput sam razgovarao sa covekom koji je 3 sata prelazio dunav iz banata do vince i stalno se vracao nazad i vec kada mu je nestalo i goriva dosao do ritopeka i lupa kod mene na kucicu.kad sam otvorio vidim neki deda sa bradom,izbezumljen koji mi postavlja pitanje:gde sam to ja?naravno toponica je daleko al kovin nije.;i zamislite da mi je postavio pitanje od cega najvise zavise parni armonici u klasi a kod se.ja bi odlepio,pobaco sam alkohol i pravac kovin,naravno camcem.ispostavilo se posle  da je to otac od mog poznanika,ribara,i da je to covek sa 40 godina na reci.kad god sam bio u vinci a on tamo u klubu,imao sam besplatno pice od njega...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...