Jump to content

GB za CS8416


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

ajde vise , smislite se do sutra pa da narucujem

PCB za SPDIF DACZM - 1komLeonardo - 2komdj.nik - 1komkan042 - 1komCarAca - 2kom.Davor - 1komi ja - 4komweiss - 1komsipi - 1 komhifish - 1 komimpuls - 1 komStein - 2 kom------------------UKUPNO 18 komaTa Eto, ne znam zasto, ali eto i mene u igranki...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 277
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Znaci ne moz' da ga nategnemo do 20. Dobro.NArucujem 18. Aco skupljaj pare od Beogradjana.

Malko sam u guzvi oko Unezverijade... Svaki dan do nedelje sam na bazenu (mozete me videti i na TV onaj najdeblji sudija na plivanju). Cim se raschisti guzva kupim harach!!!Pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poruceno 18 komata PCBa. Šaljite parice.A be, Glogov Kolac, gde si dosad? Pa u ovom Group pazaru smo nabavili CS8416. Sad pravimo Pcb za isti ( sa 10 TDA1543.) Doduše ja neću da koristim 1543 vec 1541, Wolfson i AD kao i neki Cd player al gde svi Turci tu i ja. Da ne pravimo razne pločice. Doduše ti ako hoćeš možeš drugu štampu da razviješ al koj će ti bez Cs8416. Doduše ja sam kupio 4 komada i stvarno neznam šta će mi toliko pa će se dogovorimo. Alo Bing...A šta bi sa onim tvojim DACom? Jel si ga udomio negde i zašto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih napravio PCB za SPDIF risiver sa CS 8416 i to bi kacio na neki cd plejer,mozda bi i pravio neki DAC. Najbolja je varijanta CD plejer,mozda i najjeftinija. Davajte semu za spdif risiver koji valja praviti pa da izrutiram plocicu... I koje je kuciste za taj CS 8416, samo da nije LQFP,zeznuto mnogo za lemljenje!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih razvijao stampu samo za risiver a kad nadjem chip tad bi pravio. Jbg, tek sam pre neki dan saznao za ovaj forum. Jos imam DAC i slusam ga al mi merak da napravim sam (zatrebace kad tad). Posto sam izvisio za CS 8416, zna li neko gde (u Svetu) ima da se kupi pa da trazim od Tagor-a da mi nabavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i ja cu da koristim samo receiver al da ne pravimo posebnu PCB uzecu ovu. Sa paralelnih 1543 cu da skiem I2S signal i posaljem na neki drugi DAC ( 4*1541A 2* Wolfson ili AD) ili Cd. ja sam narucio 4 komada CS8416. Bice i za tebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jupiii ;o))) Dakle najbolje je da ovu plocicu za DAC iskoristimo za SPDIF risiver, Denic Dragan moze to da mi uradi bez problema po povoljnoj ceni da se ne bakcem da pravim saru bez veze, a mogu i da izbacim (isecem) deo koji sadrzi TDA cipove. Nema lakseg i jeftinijeg DAC-a od CD plejera i SPDIF risivera!!! Nije mi jasno zasto ovolko ljudi pravi TDA 1543 DAC, moze za te pare da se sklepa nesto bolje sa Wolfson-om koji nije skup i ima ga u Farnel-u. Sema nije problem u datasheetu ima aplikaciona nota za sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ kolac - ako ti slucajno treba ova pcb ( sto je naruceno 18 kom) preuzmi moju ;ja sam ionako narucio bez veze ......ako neces - da saljem pare siroma'u .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mislim da nisam ni narucio 8416 .....ili sam opet nekoncentrisan , sto bi rekao hiperlaprdalo ......

Pa sta ce ti PCB bez chipova? Nemoj da mi sad korigujete kolicinu, vec sam narucio izradu. Uradjena i izmena. Kako ja necu da koristim 1543 to je I2s sigal ( signali) presretnut sa dvorednim pin konektorima. ja cu odatle da skinem I2S a ostali neka stave jumpere da proslede signaj dalje na 1543. Evo slikaspdif_dac-mk.pdf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta ce ti PCB bez chipova? Nemoj da mi sad korigujete kolicinu, vec sam narucio izradu. Uradjena i izmena. Kako ja necu da koristim 1543 to je I2s sigal ( signali) presretnut sa dvorednim pin konektorima. ja cu odatle da skinem I2S a ostali neka stave jumpere da proslede signaj dalje na 1543. Evo slikaspdif_dac-mk.pdf

ne korigujem nista ;ZM narucio jednu plocicu ...... iako pre toga nisam narucio ni 8416 ni 1543samo sam rekao - ako je kolezi GK-u potrebna pcb - neka uzme tu moju ;ako nije , naravno da je ja uzimam .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj datum i vreme kreiranja izmene. Neposredno posle toga poslato na izradu. Reko' sebi, dva'es dana se premisljamo i sad kad ga izmeni' i narucih, ovi mi se pismane :thumbup: Nego, pade li kisa u Su? Nesto me strah za onog bez krova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj datum i vreme kreiranja izmene. Neposredno posle toga poslato na izradu. Reko' sebi, dva'es dana se premisljamo i sad kad ga izmeni' i narucih, ovi mi se pismane :thumbup: Nego, pade li kisa u Su? Nesto me strah za onog bez krova

heheja nisam nista menjao ..... kol'ko vidim i dalje tamo stoji "ZM 1 kom"ne znam za SU , ali kod mene ( 100km putem od Su ) je ceo dan kisa kretala i stajala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze Zen, ti meni plocicu ja tebi isprogramiran procesor za volume ;o))). Siroma, pa ova plocica je sasvim O.K. za risiver, nema potrebe da se pravi posebna jer je deo sa DAC-om izuzetno malecan. Mozda bolje da se bacimo na PCB za neki dual Wolfson ili za USB risiver !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze Zen, ti meni plocicu ja tebi isprogramiran procesor za volume ;o))). Siroma, pa ova plocica je sasvim O.K. za risiver, nema potrebe da se pravi posebna jer je deo sa DAC-om izuzetno malecan. Mozda bolje da se bacimo na PCB za neki dual Wolfson ili za USB risiver !!!

da ne komplikujemo - slala/klala/dala , ti sa siroma regulisi i preuzmi tu plocicu (da mu ja sad ne saljem 5 ojra) , a kad mi nudes slao proc dogovoricemo se sta i koliko dodjem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...