Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
ALFA

Babelfish J V2

31 posts in this topic

Nabavljene plocice i komponente sto idu uz njih ( hvala Zen Mod :) ). Trafo ide na premotavanje. Ostaje ono "najzesce".... ispravljacki deo, hladnjaci i kuciste :)

Sto se hladnjaka tice, ovo bih mogao da nabavim:  http://www.fischerelektronik.de/web_fischer/en_GB/heatsinks/A01/Standard extruded heatsinks/PR/SK501_/$productCard/dimensionParameters/index.xhtml

U pitanju je SK501 200mm, po kanalu. Sad ne znam da li ce biti dovoljno? 

Postojala je i varijanta za gotovo kuciste sa sve hladnjacima HI FI 2000 ali nemam kombinaciju da to kupim i dovezem iz Italije. 

nije dovoljno

shipping kutije iz Italije do bilo koje zemlje EU je nekih 20E

imas li ikoga u Hrvatskoj ili Madjarskoj ili bilo gde ko to moze da ti zavrsi ?

A "burgijam" ali nista konkretno da nadjem... Nemam neku pravu kombinaciju da zavrsim tu kutiju :-( ako ti imas neku varijantu...casticu nesto :-)

Ali nesto mi nije jasno, gledao sam tvoj blog i ti si koristio tu kutiju visina 4U to je  sa hladnjakom 165x40x400, takav fischer-ov hladnjak ima 0,3 K/W, ovaj SK501 200x40x300 ima isto 0,3 K/W. Ideja je bila da uzmem ta dva hladnjaka i kupim AL kutiju u 5mk brasina i zavrsim posao, ali ako kazes da nisu dovoljni....nista idemo dalje :-) 

zajeb je sto ne postoji tacan standard definisanja K/W

znam samo da su ti podaci od Konrada pomalo optimisticni

uzmi u obzir da hladnjak dubine 400 bolje hladi od hladnjaka dubine 300

dubina hladnjaka maltene linearno smanjuje K/W , dok duzina hladnjaka smanjuje po nekoj krivi ....... (koju mozes da vidis iz k-ka)

za HiFi2000 kutije uvek mogu da kazem iz iskustva , dok je vec drugacije sa hladnjacima iz radnje - koristilo se svasta a treba da natrcis na nekoga ko je probao bas konkretan model , u uslovima koji tebe interesuju

Pa mozda je skupa, ali ubedjen sam da neces da prodjes jeftinije nikako.

I sam radim na izradi kutije za F4 i svestan sam koliko mze da kosta pristojna kutija.

Zflazar likes this

Mislim da može da se napravi dosta pristojna kutija za osjetno manje novca ali samo kome su dostupni materijali, alati i uslužne radionice za sve što ne možeš sam. Razlika u novcu se kompenzira sa dosta rada, gubitkom vremena i zaduživanjem konto usluga.

upravo i moje iskustvo

ako vec imam hladnjake na polici , onda razmisljam o pravljenju ...... ako nemam , razmisljam kako da dobavim iz Italije ...... a da ne platim carinu

Konektori,prekidač,eloksiranje,hladnjaci,limovi...Sve gotovo i lepo urađeno...

Poradi malo na ceni (ako može)-realno govoreći nije loša ponuda uopšte.