Jump to content

Potrebni IRFP 9240 i 240


bokiooo7

Preporučeni Komentari

kontaktiraj domace dobavljace , obavezno putem telefona i zahtevaj to sto si trazio

 

dakle , neraspakovane tubes , popust na kolicinu

ja sam uzimao tako (IRF510/9510) kod uPrinca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u kranjem slučaju ako neko to "pari" , onda ne treba juriti 50 komada iz batcha, već samo uparene komplete, bez ostatka

moguće neuparljivih, bar ne na bliske vrednosti..

ma, bokijeve pare, njegovi i izbor, ja ovo naveo kao jednu mogućnost..

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, progster said:

Ako nisi iz BG, i ako ti nešto znači, mogu ja da svratim do neke prodavnice (MP, kelco, silken itd) da to sa njima da rešim lično, lakše je nego preko telefona. :)

uP je poznat po neozbiljnosti...

Hvala Progstere, iz BG sam tako da i sam mogu skoknuti :) 

 

5 hours ago, Zen Mod said:

njemu verovatno trebaju matched quinteti ili cak zehner-i

Zehneri Zene, upravo tako...  uP mi je opcija poslije Silkena, on mi je do sada uvijek bio najbolji. Porucio bih ja sve to iz Mousera, ali izaci ce me duplo, ovi uvoznici deru kozu sa ledja. 

4 hours ago, guja011 said:

u kranjem slučaju ako neko to "pari" , onda ne treba juriti 50 komada iz batcha, već samo uparene komplete, bez ostatka

moguće neuparljivih, bar ne na bliske vrednosti..

ma, bokijeve pare, njegovi i izbor, ja ovo naveo kao jednu mogućnost..

 

 

Hvala Gujo, znam da je savjet dobronamjeran, ranije sam uzimao u Silkenu i po 50 komada i posto su iz iste tube bili su jako blizu... A ovaj link sto si okacio ne mogu da otvorim... 

Milsio sam da neko na forumu ima viska, pa da ramjenimo novce za cokolade... :) Bolje nego da se ja mucim a nekom skupljaju prasinu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Untitled.jpg

gujino...isto je i za IRFP240...ovo nije lose, sigurno ima opcija i za 10 komada, treba videti...

Es ist möglich  auch andere  Stückzahlen zu bestellen   8, 16, usw.  sto u prevodu... Moguće je naručiti i druge brojeve 8, 16, itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nzm bre mi malo i preterujemo sa tim uparivanjem, mora na drugu decimalu, ista serija, itd... Lepo rekao Nelson: Matching within 0.2V will work, and 0.1V is even better.

Od 12 tranzistora iz MG-a kupljenih random, svi bili u granicama 0.2, po 4-5 kom u granicama 0.1

Za to sto pravis treba ti 8 grupa po 10, uparenih u grupi na 0.1. Mislim da to nije tesko postici i kada se nabavi na svakoj "trafici duhana".

Pa vidi kod Silkena, prosli put ti je izasao u susret.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za solarni kolektor. Al bolje 2N3055, ja mu kazem, al me ne slusa :D

E negde neko nekad reko da je bolji komplement 240ici 9140 nego 9240. Nisam gledao datasheetove, valjda zbog transkonduktanse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alex said:

 

E negde neko nekad reko da je bolji komplement 240ici 9140 nego 9240. Nisam gledao datasheetove, valjda zbog transkonduktanse.

Ma lako cemo da pobijemo izoblicenja, nego kako da ih dobijemo da budu velika i da se strmoglavljuju sa frekvencijom :) jer ako nije tako amp nece da PEVA :),  nego samo suvonjavo reprodukuje.....

http://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/pass-labs-xs-preamplifier-and-xs-300-pure-class-a-monoblock-power-amplifiers/

nesto me merenja podsecaju na :

http://www.stereophile.com/content/pass-labs-aleph-3-power-amplifier-measurements#tSV0PfVUrsqKt7td.97

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Bajlag said:

Ma lako cemo da pobijemo izoblicenja, nego kako da ih dobijemo da budu velika i da se strmoglavljuju sa frekvencijom :) jer ako nije tako amp nece da PEVA :),  nego samo suvonjavo reprodukuje.....

http://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/pass-labs-xs-preamplifier-and-xs-300-pure-class-a-monoblock-power-amplifiers/

nesto me merenja podsecaju na :

http://www.stereophile.com/content/pass-labs-aleph-3-power-amplifier-measurements#tSV0PfVUrsqKt7td.97

Jesi pogresio temu? :D Msm, nisi mnogo omasio na neki nacin, ali mislim da jesi omasio.. Hteo si u BatoMM temu? (bila odmah ispod u trenutku)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja omasio temu, nego ti nisi shvatio knjizevno delo :P

Sa 9140 bi smanjio, a ako ih dobro uparis i skroz pobio parne harmonike (plus cancelovanje na bridge-u).   Na taj nacin bi prisao ka BAto MM, ali drugacijom metodom, a ne sa 200db FB.

Link ka Xs merenjima govori, da za prestizne uredjaje Pass i dalje koristi strukturu harmonika koju je koristio i kod Aleph serije, drugi harmonik dominantan i svi naredni prisutni lagano opadju u spektru. 

KOd klasicnih dot5 uredjaja to nije slucaj, dok kod dot8 i XS jeste.

Ako i dalje mislis da sam promasio temu - ODUSTAJEM :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Bajlag said:

Ako i dalje mislis da sam promasio temu - ODUSTAJEM

Taman posla, sve ok ;)

Mislio sam krenula kontemplacija na temu BatoMM i njegovih no distortion kk-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Zen Mod said:

nije toliko slucaj kod X serije

kod XA vec jeste

XA.5 malo vise

XS i XA.8 ponajvise

S tim, da je jedini nacin da isplivaju parni u kolu supersimetrije, da se razbije simetrija tj unese asimetrija izmedju leve i desne polovine jednog kanala -  kolko sam ja uspeo da skontam.

Kod dot8 izgleda da su CCS-ovi na izlazu jedan ka + a drugi ka-...... merenja takodje to potrvdjuju, a i po ovom snimku bih rekao da je tako

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...