Jump to content

DSG Menjač


Srecko

Preporučeni Komentari

Raspitaj se koji je tip DSG menjaca u konkretnom vozilu, pogledaj VIN vozila, lepse je kada je iz Cvikaua ili Volfsburga nego iz Kine.

Kod dsg je cistoca ulja najbitnija zbog mehatronike. Ostalo je poprilicno robusno. 

Mislim ne zna se da li mu je dusa vadjena, tipa nekih paljenja guma ili tegljenja prikolice.

Kupac ima razlog sto kupuje ali i prodavac razlog sto prodaje. Pa je sakupljanje konkretnih info najbitnije.

A i da ne pisemo tutorijale za sve(moguce) tipove DSG...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da ni ne očekujem da se ovim bilo ko posebno bavi da bi mi pomogao, iako moram reci da veliki broj članova foruma upravo ima taj izuzetan pristup; pa mi ponekad bude neprijatno jer ne mogu da se adekvatno odužim za angazman.
Za sada tek sakupljam podatke za odluku a realizacija će biti (ako sve bude kako planiram) mart sledeće godine.
Informacije koje mi već pruzate poput iskustava da je DSG “robustan” čak i ako ga vozi i više osoba su upravo ono sto mi formira sliku nephodnu za odluku.
Naravno da sam svestan da je svaki komad za sebe i jao sto rekoh i planiram da ispoštujem proceduru “kako se kupuje polovan auto”.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je u stvari poprilicno klasican menjac sa elektrohidraulicnim kompjuterskim upravljanjem. Ima duplo lamelasto kvacilo zarad mekseg i brzeg prespajanja.

Deo koji je klasican je klasicno robustan, stedljivi nemci ogranicavaju obrtne momente pa se izbegava preopterecenje i otvara mogucnost usteda na izradama tih klasicnih delova menjaca.

Lamele su sklone patnji pa prljaju ulje koje opet otezava rad uljne pumpe i mehatronike sa uskim kanalima, pa dolazi do problema.

Tako da robusnost treba posmatrati na taj nacin, a i voznju cika Kurte i cika Murte, njima je limit racunar, preko njega ne mogu....

Ali mogu sta mogu...;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...