Jump to content

Farbanje visokotonca?


Pigy

Preporučeni Komentari

Drugari,može li se i čime ofarbati papirna membrana na visokotoncima,RFT ovalni 13x8. Imaju po krajevima kao fleke masne. Ja sam moje EI niš elipse ofarbao sa Nitro providnim sprejom i odlično su ispali ,membrana je potamnela postala sjajna,kao novi ali zaj....prespricao sam i vešanje,pa sam morao da ručno odmekanjujem vešanje,pa ga probio na par mesta i na kraju uzmem silikon obični i premaže vešanje,mogu vam reći uspešno,dobio sam čistiji kolorit zvuka. Da se vratim na temu,mogu li da prespricam visokotonce sa lak sprejom al ovaj put da zaštitim vešanje,ili da ih premažem lakom za nokte,to sam radio sa prethodnim okruglim visokotoncima,naravno papirnim,dobio lepe bele visokotonce a nisam primetio razliku u zvuku.Čime premazati?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Damar je penetrant , a to sto si ti prskao je autolimarsko sredstvo za pokrivanje

pa ti vidi sta vise odgovara svrsi

da se ne ubedjujemo , istupio sam vec prste oko Dammar-a na forumu , koristi search ........ pa onda radi kako hoces

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači mažem membranu do vešanja,treba li razblaživati već gotov damar u boci, i hoće li tako tretiran visokotonac da ima manji gornji frekventni opseg?  Čini mi se da ovi papirni.su mogli max 18khz a većina oko 16kHz,možda tretiranjem Damarom obori visoke na 12kHz,mada sam čitao da kako se pomera naviše frekvencija tako i zvuk se sve više emituje sa centralnog dela zvučnika?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

misim nemo se ljutis.

sto ne skupis iole neke novce pa kupis

neke krstene zvucnike.

pa se onda igras sa necim sto iole ima smisla.

te RFT elipse su namenjene da pokrivaju budjave

extended range drajvere, i nisu efikasne.

imao ih i naravno bacio.

inace sam veliki fan RFT-a.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je Miko. Jbg ja naručio te elipsice stižu za koji dan,dvoumio se između njih i neke auto zvučnike visokotonce od renaulta,pa reko pošto imam EI elipse za full range da turim i visokotonce elipse.Sa Sal nisam imao sreće,jedan visokotonac se jače čuje od drugog,neznam da li to podleže garanciji,a i ti DT20 su manje osetljiviji od elipsica Ei pa sam mislio da će ovi RFT da budu efikasniji od SAL ovaca. Sax eto sve da skupim pa ni od tebe ne kupih elipse grundigove,a taman će se uklope sa ovim RFT....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

700din je Damar +PTT. Hteo sam da imam bilo kakve visokotonce, jer nisam imao nikakve,pa tek onda da skupljam za bolje.....nadam se da su elipse bar u istom rangu kao većina onih okruglih papirnih....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...