Jump to content
Sign in to follow this  
2a3

Lm 3886

Recommended Posts

14 hours ago, 2a3 said:

Crkne lampa na preampu i sjebe mi jedan izlaz .

A da zaštitiš ulaz pojačala sa po nekoliko dioda u kontra smeru, mislim dve-tri ovako dve-tri onako vezane paralelno ulazu.

Ima sprezni kond .Sve to dobro radi ali eto desilo se da je lampa crkla i u tom momentu rikne izlaz.

7 minutes ago, 2a3 said:

Ima sprezni kond .Sve to dobro radi ali eto desilo se da je lampa crkla i u tom momentu rikne izlaz.

Stavi po tri diode paralelno ulazu u oba smera, UF4007, BA159 i slično će ograničiti ulazni napon na 2VPP.

59 minutes ago, 2a3 said:

Tako je Nixie ,buffer sa ecc82 .

Dodaj jedan tajmer i relej da drži izlaz buffera na masi kad pališ sa zadrškom 15s i da isključi odmah kad gasiš buffer, jer svaki put prelazne pojave vidi i ulaz pojačala. Ja to uvek stavljam, nije skupo 555, par delova i minijaturni dvostruki rele sa preklopnim kontaktima. Cca 1000din. delova da ne brineš o tome.

a sto 555 i 1000din?

moze i ovo

moze bilo sta sto imas u fioci umesto mosfeta , mogu cak i  jaci BC tranzistori , uz promenu vrednosti otpora

RELAY CIRCUIT.gif

4 hours ago, Zen Mod said:

a sto 555 i 1000din?

moze i ovo

moze bilo sta sto imas u fioci umesto mosfeta , mogu cak i  jaci BC tranzistori , uz promenu vrednosti otpora

RELAY CIRCUIT.gif

Imam dosta tih 555, a i malo sam preterao sa cenom, rele je max. 300din. Jedino ako nema 12V u buffer-u onda mu treba i trafojić,  hladnjak i 7812 pa će izaći na 10eur.