Jump to content

Ubuntu 9.10 + USB DAC


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

u podesavanjima imas da podesis rezoluciju za full screen mod i imas tamo neko vreme koje po defaultu stoji na nekis 33ms ako se ne varam. znam da je meni na oko 20ms bilo bas realno a sad vidim da su stavili i na 10ms

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje je u stvari zvukcak i bez asio drajvera u direktnom poredjenju sa foobarom mi je bolji. bar je tako u mom sistemu. sto ce reci, sta ce mu asio!?napravili mu rusi neke drajvere pa i ovako samostalno rastura.mana mu je sto plejer ne moze u full screen mod i sto ne moze da se postavi kao difolt plejersigurno ce toga biti u nekim novijim verzijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako ne moze kao default? odes u podesavanja i stikliras koje extenzje da sam asocira i gotova stvar. moze, moze :rolleyes:. ja sam na windowsu dok sam ga koristio dugo rabio aimp. nisam znao za drugo dok nije dosao foobar. sada svako dalje pretrazivanje ne postoji. samo mi je zao sto nema linux verzije :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako ne moze kao default? odes u podesavanja i stikliras koje extenzje da sam asocira i gotova stvar. moze, moze :rolleyes:. ja sam na windowsu dok sam ga koristio dugo rabio aimp. nisam znao za drugo dok nije dosao foobar. sada svako dalje pretrazivanje ne postoji. samo mi je zao sto nema linux verzije :buehehe:

znam za to i probao sam ali svi media fajlovi mi se pokazuju kao nepoznati, ali kad kliknem na njih otvara mi se aimp. ne znam sta mu je ali nije ni bitno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

khm, khm.. da podelim sa vama i svoju rados`! Suse 11.2, sljakenzi sve u 16`s ! Foobar instaliran i pokrenut preko wine-a, jdownloader takodje. Probao cak i maudio usb transit, da vidim radi li na lindzi, te i njega pored malo muke (jer nema pune podrske) naterah da radi. Ima zaista dobru podrsku za hardware, iako generalno ati ne ide bas najbolje sa linuxom (losi driveri).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

khm, khm.. da podelim sa vama i svoju rados`! Suse 11.2, sljakenzi sve u 16`s ! Foobar instaliran i pokrenut preko wine-a, jdownloader takodje. Probao cak i maudio usb transit, da vidim radi li na lindzi, te i njega pored malo muke (jer nema pune podrske) naterah da radi. Ima zaista dobru podrsku za hardware, iako generalno ati ne ide bas najbolje sa linuxom (losi driveri).

Odnos ATI i Linux se menja veoma brzo i više nije baš tako lako reći da "ati ne ide bas najbolje sa linuxom (losi driveri)". Nisam verovao, početkom prošle godine, da ću, mirne savesti, imati priliku da nešto slično kažem. Još se nije "probilo" do mainstream distribucija ali je lako dostupno u test community. Recimo, Ubuntu 10.04 se smeši kao veliki pomak.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadajmo se da je tako..svaki radeon koga sam podesavao da radi sa linuxom do sada mi je mast izvadio. Na kraju sam uspeo, ali u poredjenju sa nvidiom i njihovom podrskom, to je mucenje! Tim pre ako ti se neka distribucija svidi i bas samo taj dirver za grafu nece pa nece! Resen si da ga namestis, pa se onda ubijes dok ne podesis..Ako distro treba da odstoji par meseci da bi neko napisao drivere (a dosad je sa ati-jem tako i bilo) dzaba ga onda.. U svakom slucaju, prelazim na lindzu sa ili bez atija (nije bilo toliko tesko uzeti nvidijinu kartu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam 9.10, Ati integrušu, "no proprietary drivers found in system" ali ne vidim bilo kakav problem po bilo kom pitanju. Ko koga voli, ne bih znala kasti, ali meni radi zadovoljavajuće (ionako dok ne izađe DiabloIII ne interesuju me igre...) :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam 9.10, Ati integrušu, "no proprietary drivers found in system" ali ne vidim bilo kakav problem po bilo kom pitanju. Ko koga voli, ne bih znala kasti, ali meni radi zadovoljavajuće (ionako dok ne izađe DiabloIII ne interesuju me igre...) :blackeye:

Pa to i kažem. Nema problema. Koristiš, kao što vidim, open-source driver koji je napredovao koracima od sedam milja prošle godine. Nastavlja tim tempom. Uživaj u čarima open-source-a! Kolo sreće se okrenulo i, sada, NVidia pomalo kašlje. Ne veselim se tuđoj nevolji, srediće se i to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to i kažem. Nema problema. Koristiš, kao što vidim, open-source driver koji je napredovao koracima od sedam milja prošle godine. Nastavlja tim tempom. Uživaj u čarima open-source-a! Kolo sreće se okrenulo i, sada, NVidia pomalo kašlje. Ne veselim se tuđoj nevolji, srediće se i to.

Jedino me malo "kolje" Flash. Na Adobe strani test prijavljuje full funkcionalnost iz Firefoxa a i iz Chrome-a, međutim kada odem na sajt Trafco-a, moram svaki put da "overim" Play opciju i onda me odvede na drugu stranu, tj sledeću i onda pošto nisam novi nego registrovani korisnik, moram da se vratim i na kraju posle desetak pokušaja, odustah...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino me malo "kolje" Flash. Na Adobe strani test prijavljuje full funkcionalnost iz Firefoxa a i iz Chrome-a, međutim kada odem na sajt Trafco-a, moram svaki put da "overim" Play opciju i onda me odvede na drugu stranu, tj sledeću i onda pošto nisam novi nego registrovani korisnik, moram da se vratim i na kraju posle desetak pokušaja, odustah...

64-bit? Stavljen Adobe alpha 64-bit plugin?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

64-bit? Stavljen Adobe alpha 64-bit plugin?

Mislim da je do sajta, samo tamo nije automatski štiklirana "play" opcija. Za plagin pretpostavljam da je na mestu jer sam upgrade sa 9.04 radio preko interneta a instalacija fleša je išla po proceduri, nisam ništa izmišljao sa nepoznatim *.deb paketima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema veze. Ako ti bude potrebno, i ako imaš 64-bit-nu install-aciju, uvek to možemo u nekoliko koraka upgared-ovati. Stojim na raspolaganju.

Ajd molim te, ako ti nije teško, odi na trafcov sajt i probaj da li narudžbenica applet (ili kako god da se zove taj flash crap) funkcioniše sa tvojim browserom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd molim te, ako ti nije teško, odi na trafcov sajt i probaj da li narudžbenica applet (ili kako god da se zove taj flash crap) funkcioniše sa tvojim browserom?

Probao sam ali ja nisam registrovan korisnik. To sam probao i pre nego što sam napisao post u kojem savetujem za plugin.Registrovao sam se i, da kažem, radi. Na dnu pobrljavi oko Soft start-a ali mislim da bih mogao da naručim OK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, meni se totalno eratično ponaša. Nije bitno.edit: Sa mašine koja ima win, probao, sve radi besprekorno, dakle, problem je u mom flešu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, meni se totalno eratično ponaša. Nije bitno.edit: Sa mašine koja ima win, probao, sve radi besprekorno, dakle, problem je u mom flešu.

Našao sam script koji bi mogao da Vam odradi sve glede zamene flash-a najnovijim 64-bitnim. Ne odgovaram za njega jer ga nisam lično probao, ali, sudeći po sadržaju, trebalo bi da radi sasvim OK. Greške u tekstu, ispod, nisu moje...InstallationDownload Get64bitFlash-0.2.2.tar.gz script at the end of this post (use "Right Click, Save Link As...)Right click on the tar.gz and select "Extract Here"Close all browsers.Inside the folder that extracts is a "Get64bitFlash" file, double click on it.Select "Run in Terminal"When the terminal closes, restart your browser.Test by going to http://www.adobe.com/software/flash/about/. Version 10.0.42.34 should show up in "Version" box.P.S. Imao sam prilike, noćas i jutros da (igrom slučaja) otvorim F5 i sve je baš onako kao što je na slikama. Lepše je uživo.

Get64bitFlash-0.2.2.tar.gz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S. Imao sam prilike, noćas i jutros da (igrom slučaja) otvorim F5 i sve je baš onako kao što je na slikama. Lepše je uživo.

Nadam se da nije bila neka neprijatna "igra slučaja"... osiguraču se prilazi spolja, između IEC utičnice i prekidača...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da nije bila neka neprijatna "igra slučaja"... osiguraču se prilazi spolja, između IEC utičnice i prekidača...

Ha! nije to. Pu, pu, pu. Kada smo već kod toga, koji je osigurač: onaj mali ili veći, koliko A? Pažljiv sam kada radim oko toga, isključujem i češće nego što je potrebno. Inače je uključen (skoro) stalno. Ako nađem temperature probe za moj unimer izmeriću temperaturu, kao odgovor na jedno od pitanja...Opustio se jedan od RCA na ulazu i ostao da visi. Verovatno mu se nešto desilo u transport-u. E, muke moje dok sam otvorio one inbus šrafove odozgo. U ponoć, svi spavaju, ja ih odvrćem. Nervozan, pospan, prostor na stolu nepripremljen za takav građevinarski zahvat. Pre toga ga je trebalo iščupati iz radne pozicije. Uspeh 10, ostaše 2. I, stavim ja Aleph Mini na radnu poziciju, odnesem F5 u sobu, da spava pored mene, mislim na pile-ta, kako ću danas da mu uvalim da on to sredi. Ujutru je bilo sve drugačije. Shvatio sam da je ona (deebela) gornja ploča pod naponom, malo je pritisnem i uspem i ta 2 da odvrnem. Posle je sve bilo lako. Noćas sam pokušao da priđem odozdo, nije išlo. Srećom oni donji šrafovi imaju glavu pa mogu da se poduhvate klještima. Danas me je mrzelo da ih menjam, kada sam menjao gornje. Sada ima 100-12 3x10 sa glavom i 100 3x10 upuštene... Skinuo sam, noćas, i zadnju stranu, nije ni tako išlo, zbog žica i debelih prstiju udruženih sa ćoravim majstorom kome spadaju naočare. Onda smo F5 i ja otišli na počinak... Stavio sam gore "normalne" šrafove 3X10 sa krstom i glavom, za sledeća ponoćna majstorisanja. Pile je, verovatno štucao i okretao se u krevetu... Sad vidiš koliko je dobar, kada sam bio spreman da se odreknem sna da bih ga vratio na radnu poziciju. Urađen je k'o da ga je Nemac na privremenom radu u Rusiji pravio. Neka, sada sam sve razgledao iznutra, psujući svaki deo...Vidiš da nisam ljut, još ti nalazim gotovo rešenje za flash. Još da znaš šta sam ti sve spakovao u script, za svaki šraf ponaosob... Šalim se, script je sasvim OK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...