Jump to content

Ubuntu 9.10 + USB DAC


stein

Preporučeni Komentari

gledao sam to sto si postovao. jer JD koristis preko wine-a ili onako kako napisah? nemas potreba za emulacijom jer je mozda neka greska na toj relaciji.fontove mozes preko winetricks-a http://wiki.winehq.org/winetricks

Ono što je na slici je čisto pokrenut JDL bez emulacije, dakle bez wine-a. Mislim se da ovakvih problema nisam imao sa 32-bitnim verzijama Linuxa, a sada sam instalirao 64 bitnu verziju jer i matična i procesor podržavaju x64 rad... Ništa, skinućemo i 32 bitnu verziju, malo potrošiti vremena pa probati, možda je tu problem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a jos imas i 9.10 verziju. mnogo ljudi se zali na 64bit-nu verziju a jos vise na sam 9.10 opste. mislim da si ubo bas ubitacnu kombinaciju :character13: ubaci i java fontove sa onom komandom iz prethodnog posta. mozda je i tu neki problem. ja bi ubacio debian umesto ubuntu-a trenutno ali ubuntu je up-to-date sto mi se svidja sa jedne strane. debian jos nema podrsku za ext4 a meni su sve particije bas u tom fajl sistemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

M$ True type fonts se installiraju pomoću: ttf-mscorefonts-installer.

Za Java-u preporučujem (Vi ste uneli 32-bit-nu Java-u u 64-bit-ni OS) korišćenje paketa (razvojna 64-bit verzija ali veoma stabilna) verzije 6.18 od 18.nov.2009..

Samo recite ako je potrebna neka pomoć.

Ovde je, detaljno, uputstvo kako da to install-irate, istina, za stariju verziju... samo izmenite ime datoteke. Može se to uraditi i, malo, čistije... recite ako želite "čistiji" kod, ima na "velikom" ubuntuforums.org, između ostalog, i moja, čistija verzija. Mislim da je i na ubuntu-rs, negde, i ta čistija verzija. Razlika je, samo, u folder-u gde se to postavlja. Pitajte sve što Vas zanima.

(Grafike što se tiče, nisam poznavalac podešavanja nVidia-e, ali, oko ATI mogu da pomognem.)

@stefaca

Mnogo ljudi je i veoma zadovoljno verzijom 9.10. Ako čitate samo poruke na forum-ima, jasno, naletećete (skoro) samo na žalbe. Znate da je ja ne koristim, od kad je postala final, ali je (dosta) dobro poznajem iz test-ing faze. Za svaku verziju je bilo problema. 8.10 je bio poznat po problemima sa mrežom. Ispravljeno, ali mu je to ostalo "zaštitni znak" ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam zakasnio. Odustao sam jer nemam toliko živaca da se ubijam da nateram sebe da blenem u desetine i desetine megabajta fajlova koje treba da skinem pa da svakog lepo za rukicu da vodam okolo... I onda se još ja pri tome skroz izgubim a vodim *.bin fajlove u šetnju bez potrebe. Našao sam bolje rešenje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dužan sam objašnjenje šta je to bolje rešenje. Pošto sam već imao instalacioni 9.04 na CD-u, a nisam imao nikakve važne podatke na hardu, onda sam odlučio da sve rešim najbezbolnije. Reinstalirao sistem (jest, malo je dosadno) i uradio apgrejd, potom instalirao Java pakete i tek onda instalirao JDL. Proradio je odmah i bez brljotina koje sam imao u prvom pokušaju. Još nisam ništa skidao jer mi to nije najvažnija stvar u životu, ali kada mi to zatreba, onda želim da mi bude pri ruci. Naravno, proverio sam i kako funkcioniše USB izlaz na DAC, radi... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

After a few days, the re installation of the newly installed system proved to be what I had to do from the first attempt. JDL works fine now and because I used the proper way, I got the option to open the *.jar file with 32bit version of Java. Thanks to all who tried to help :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

It seems I'm stepping with one foot into one, then, with the other into next one. Doggie poop, of course :rolleyes: (that's what happens when walking in a public park...)Downloading and unpacking doesn't really finish the job. Getting the file to the proper format adds up to complexity of the task (oh, it was so simple in win, doing it all with a single app...) The converter offered in the software package does the job of converting an *.ape or *.wv file into FLAC, however, it can't handle *.cue files which I personally dislike because it's not necessary that I want to burn an audio CD... Most of the time I do, but then, not every time. Total Audio Converter that I used in win doesn't seem to work properly under wine, so, I'm all ears when it comes to automatic or semi-automatic splitting one huge file into separate files, that is, tracks contained on the album... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I'm not sure I understand what your problem is?I just load the music into the player, once and for all, and the player sorts it in different categories and so forth. Whatever format you want, you just pick.I find it hard to see what you have problems with. You talk about unpacking?? unpacking what? I never did so. Please explain. I think you're crossing the river to haul water.Magura :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto me zeza AIMP2 pa ga danas preinstaliram najnovijom verzijom. Iznenadjujuce dobro svira. Bogami bolje od Foobara.

hebote, gde ovo nadje? sjajno svirasad ga bas probam, ali nikako ne mogu da ga pustam kroz asio drajvere...mada i bez njih je fantastican zvuk. sta je ovo? u cemu je fora?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aimp dolazi kao main player uz total commander ultima prime ako ga neko koristi. jedini mi je problem sto je foobar po meni mnogo pregledniji sto se liste tice. svidja mi se sto ima onaj tree pogled i navikao sam na njega. onamo moram da ucitavam zilion puta sta mi se slusa u trenutku :rolleyes:PS.drzim se ja foobar-a. aimp mi zvuci bas digitalno. ponekad mi mnogo smetaju cinele jer mi nekako prste i nije mi to nekako realno. no, stvar ukusa pa ko sta voli nek' izvoli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I'm not sure I understand what your problem is?I just load the music into the player, once and for all, and the player sorts it in different categories and so forth. Whatever format you want, you just pick.I find it hard to see what you have problems with. You talk about unpacking?? unpacking what? I never did so. Please explain. I think you're crossing the river to haul water.Magura :rolleyes:

Khm... I'm usually getting some of my music from a shop known as avaxhome.ws once you copy and paste this into your browser and go to music, fileformat lossless, you'll see it's taking you to RS where the files are. Then, you download it, unpack (unzip, unrar, whatever) and then it's either ape, wv, flac... however, often recorded/made as a single lossless file with added *.cue file which contains info how to split that single file to single tracks. I need them single tracks to be able to listen to separate songs... Clearer now?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilikeo ovako:Skines tj CD koji ima najcesce jedaan flac i jedan cue fajl.Tj Cue ucitas u Foobar ( ili AIMP2 ili whtever) i taj player iz cue izvuce informciju kako da podeli Flac na pojedine "pesme". ponekad ume da zeza jer je u cue info o WAV a ne flacu pa moras notepadom da editujes tu ( obicno trecu ) liniju u cue i "prekrstis" APE u WAV.Nakon toga Foobar prikaze pojedinacne "pesme", koje ako hoces mozes da izdelis u pojedinacne fajlove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koristim xp sp3

sad sam skinuo i probam aimp2 2.60 verziju i to sad radi jos bolje. ovo je neverovatno.

tacno je da je foobar pregledniji, ali i aimp nije los. svidja mi se fora sa tabovima i sto po ukljucenju plejera nastavlja pesmu tamo gde sam stao kad sam je iskljucio

cue ucitava bez problema

ma neverovatan plejer

SRECNA NOVA GODINA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SRECNA SVIMA NOVA I SVE NAJLEPSE :rolleyes: foobar je za mene cudo. ima i tabove pride i extra quick search. i lepo radi sa CUE listama. ja podesavam da na jednoklik mi samo doda muziku na listu sa dir tree-a koji je kao i po defaultu sa leve strane. i da, uvek mi je ukljucena cela kolekcija muzike. ni jedan player to ne radi na taj nacin kako radi foobar. aimp je isto sto i qmmp iliti winamp. ista preglednost koja meni ne odgovara i ne volim da non stop nesto ucitavam. meni foobar odgovara i ne ubedjujem nikog da je dobar. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...