Jump to content

jbl 4355 varijacija na temu


tonko

Preporučeni Komentari

pošto već posjedujem 2405,2446 i 2226,u razmišljanjima sam da nabavim još 2240 18 " i 2123 10",pa da sastavim kus kutije i strpam to sve pod isti koš.

2240 sam našao ispravne,ali nisam još dobio odgovor jesu li oem.

našao sam isto tako neispravne 2240 ,pa bih ih mogao rekonisati na 2245 ali sa zamjenskim rekon kitom.(našao sam na bespućima interneta i jednu usporedbu recon falš vs oem jbl,nesjećam se za koji model,al nije bilo neke razlike u mjerenjima)

za 2123 sam našao neispravne E110 koji se daju rekonisati na 2123(da se još naći oem kit).

koliko sam upratijo nacrta za kutiju ima,al još sam daleko od toga,čak razmišljam da možda za 18" napravim horn kutiju ili za 15". to bih ostavio vama da me poučite kako,zašto,otvoren sam za sve ideje.

horna za cd će ostati ova koju imam ,iako me pucaju ideje da nabavim onu veliku šta djecu plaši,al otom potom

kak bi rekli ameri

no replacement for displacement

sad bi mi trenutno trebao savjet koji bi se drajver bolje uklopio sa 15" 2226 hpl.

2245 falš ili 2240?(poradi nabavke)

bespuća interneta su podijeljena,hvale i jedan i drugi,navodno 2245 svira snažnije do 70-80 hz,al da je 2240 recimo agilniji,precizniji

kako drivere podijeliti u frekv opsegu ,da se raspravljati

koliko je bitan raspored drajvera na ploči?

i tako

slobodno pišite vaša saznanja, ideje

ono što je definirano je da mora biti jedna kutija,ostalo se da raspravljati

ne zanima me nabava lensa i one trube od horne,preskupo

 

 

 

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadovezao bih se na moj prethodni post, 2245 možeš da dodaš kao ultimate subwoofer B460. Uzmi vidi kolika je zapremina za taj sab, i napraviš istu takvu kutiju i to je to. U tom slučaju kutiju za 2226 možeš da smanjiš na 80L, a onda njega ne moraš da "kratiš" dole, čak ništa da ne diraš, samo da srežeš gore 2245 na recimo 200Hz.

U nekoj liniji možeš i da eliminišeš 2226 iz priče (prodaš meni po povoljnoj ceni :P ), dakle jednostavno samo napraviš veći kabinet prigodan za 2245 i on u skretnici upadne umesto 2226 izravno na njegovo mesto, bez izmena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uf,ovo željino neće da bude jeftino
ne bih izbacio 2226
što ti je jeftino za 2226? prodavali su se u splitu 4 komada za 4000kn
imao si u istri 2447 za ,čini mi se 100e,neki lik ih je imao cilu hrpu
pogledaj malo njuškalo


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mani mene, šalim se malo, ionako mi treba samo 1 komad. Otom potom.

 

Ovde se jedan lik igrao sa time što ti hoćeš: http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?37864-Modified-4-Pi

Ali tu je 2226 pušten više na gore, sa 1" visokotoncem. Tebi to i ne igra toliko posao jer imaš 2" drajver koji lagano može od 800Hz... Može da probaš tako nešto, šta znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

evo da se  javim i ovdje

od projekta ne odustajem, jos uvijek sam u potrazi za povoljnim 18, 2240,2242

umjesto sa 10cola midom, ici cu sa 12cola 2206,njih ima uvijek na trzistu

sto je sa zeljkomr?

dogovarali smo kupoprodaju njegovih 2245

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Doktor said:

^

Vidiš da netačno ispisuje nick člana. 

Ako tako pošalje PP, skoro neće dobiti odgovora. :rofl:

ma komunicirali smo,nesto je bio u poslu,nije imao vremena,a ni meni se ne zuri,rekoh javiti ce se kad rijesi sto ima

a,da uletilo slovo m

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz licnog iskustva ako je u pitanju bas do max 300hz , u zavisnosti koliku kutiju mozes da uneses u kucu preporuka za klasicni JBL bas reflex:

1.  po kanalu 10qfit (280litara) sa 1x 2245h

2.  po kanalu 5qfita (140litara) sa 1x 2235h

Ako hoces bolje i imas prostora, multipliciraj broj kutija pod brojem 1 ili pod 2 u zavinsosti od dostupnosti drajvera. 

2225/2226 nema dovoljnu ekstenziju u basu i imaju rastuci odziv koji treba kompenzovati. Za njih je dobar izbor ko vole, pozadinska horna jbl 4530, fenomenalan upper bass slam, ali nema ekstenziju u dubokom basu.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/20/2019 at 1:37 PM, hifista said:

Iz licnog iskustva ako je u pitanju bas do max 300hz , u zavisnosti koliku kutiju mozes da uneses u kucu preporuka za klasicni JBL bas reflex:

1.  po kanalu 10qfit (280litara) sa 1x 2245h

2.  po kanalu 5qfita (140litara) sa 1x 2235h

Ako hoces bolje i imas prostora, multipliciraj broj kutija pod brojem 1 ili pod 2 u zavinsosti od dostupnosti drajvera. 

2225/2226 nema dovoljnu ekstenziju u basu i imaju rastuci odziv koji treba kompenzovati. Za njih je dobar izbor ko vole, pozadinska horna jbl 4530, fenomenalan upper bass slam, ali nema ekstenziju u dubokom basu.

 

 

ok,kutiju za 2226 imamo 4530 ,to mi se svida

mali problem je prostor za zv.kutiju,na raspolaganju imam sirine prostorije 3m i 45 cm,nekakva maksimalna sirina kutije bi morala biti 90cm,za dubinu nije problem.

posto je sirina 4530 ,61cm,za ostatak sirine kutije mi ostaje 30cm,sto je malo za 18

morati cu rasiriti prostoriju,ili 4530 gurnuti u kut ,a kutiju za 18 poloziti,a iznad 12

idem krenuti od 4530,ona diktira sve,dimenzije su joj , x 60cm,y 60cm, z 120cm

attachment.php?attachmentid=1374&stc=1&d=1070391898

ovo bi trebala biti kutija za 18

x 103cm,y 66cm,z 60cm

idem pronaci za 2206 kutiju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak odustajem od 4530

Idem klasicni 4355 ,prilagoden mojm drajverima,kutije ce biti sto vise priblizne mjerama koje je jbl dao u gore spomenutoj tabeli.

Vidim i da se jbl u izradi 4355 drzao tih volumena.

Ja sam pun pitanja

Pošto radim kutije prilagođene sobi,necu imati puno mjesta za kasnije pomicanje istih,zato me najviše muči raspored drajvera u kutiji.ono što je zadano je položaj 2226 drajvera,2206 mid i 224? mogu pomicati po x osi.

Cini mi se da je bitan razmak između lijevog i desnog mid bas drajvera.

Koji bi bija dobar razmak između lijevog i desnog drivera?

Odgovor bi bija pozicija slušatelja ,istostranični trokut!?

Sad kad znam poziciju 2206,ostaje mi namjestiti 18" bas.

Ono što znam da bi ga trebalo udaljiti što više od bočnog zida,sa tim dobijam i manji trokut između drajvera.

Jel to bolje da je trokut između drajvera manji?

Evo nacrta trenutnog,kutija je vecih dimenzija nego original 4355,i ovako fali još malo volumena 18"

15537752296034810229435026330899.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...