Jump to content

Recommended Posts

IMG-7bae6c1635d309b114709a06c981b6e4-V.jpegIMG-7bae6c1635d309b114709a06c981b6e4-V.jpegTreba mi pomoc za prijatelja. Kupio je amp polovan koji odmah u pocetku nije dobro radio, pa ako biste bili voljni da pomognete. Gledao sam Zen blog za setovanje relative i apsolute offset ali ovo je starija vezija ampa, sa po 12 tranzistora u izlazu.

Povecan je bias na 120mV pp tranz i dobila se ocekivana temp ali je offset na 110mV i 320mV zvucnicki terminali. Kako ovu stariju verziju ampa da odtadim offset, nema na stampi nista obelezeno. U pitanju je UGS4 moduli. Prijatelj je u Sloveniju pa je malo problem da se to donese znalcima kod nas. Hvala unapred.

princip je isti kao sto opisah u mom blogu

ako ne moze da se podesi dc offset , potrebna je detaljna provera sta je i zasto driftovalo

to tesko moze da se odradi dopisno

brute force je korigovati R19 ili R20 na UGS , ali je ipak vazno ustanoviti zasto je doslo do  drifta

Na ovom ribbon kablu se, pretpostavljam, osim napajanja za ugs, nalaze i zile koje idu na gejtove izlaznog stepena i vod sa izlaza za povratnu spregu i verovatno jos po nesto? Ocigledno je da to radi bez problema jer koliko vidim, taj sistem koristi u vecini pass labs ampova, ali nekako vizuelno odudara od hi end koncepta, sto navodi na zakljucak da je isti, vise psiholoski, nego tehnicki koncept. 

Ok. Thx.
Problem je sa ovim trimerima, jer koliko mi rekose na dodir reaguju,...vreme je da se osvezi ovaj amp i stavi multi turn.

Moguce da su trimeri, u kucistu je verovatno vrucina, ako su Bourns, gledaj da zaobilazis tu firmu t.j. njihove trimere od kond.plastike.

mda , meni se nekako podrazumeva da koristim multiturn , pa uvek zaboravim na moguce probleme

flat kablovi rade bez greske ....... inace - ti vodovi moraju da postoje , tako da je i elegantnije da budu flats nego gomila zica u snopu, pa makar bile i koaxijalci

sa koaxijalcima bi , opet , bilo i vise kapacitivnosti pa opet imas o cemu da razmisljas ......... mada najverovatnije ni to ne bi imalo nikakvog efekta