Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, NIXIE said:

Ne znam šta da ti kažem, mislim da može  malo bolje. Drago mi je da sad znaš u kom smeru da ideš.

ma da, preamp lampaš, snagaš mosfet...di ćeš bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, NIXIE said:

Zaboravih da ti kažem da Aikido obrće fazu. Trebalo bi da okreneš + i - na oba zvučnika. Možda će biti razlike a možda i neće.

nema razlike

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zek said:

Kol'ko se ja razumem, prva cevka je ECC83 a druga je ECC82.

Nego to meni izgleda da ima malo mnogo pojačanja, pogotovo ECC83, da bi bio line preamp.

Ima negativnu povratnu spregu pa možeš menjati pojačanje. Ja ti ne preporučujem tu šemu. Možeš takve proste šeme da realizuješ P2P ili ima da se kupi protoboard za lampe pa udri i menjaj šeme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, skrstic said:

6Н8С на ћирилици, Руска.

Moja procena je da bi sa 6SN7 ili 6N6P dobio bolji AIKIDO, sa manje pojačanja i više "lampaškog" zvuka, a to mi je u planu već duže vremena. Procena je da materijal sa kutijom za tako nešto izađe oko 350 evrića sa vrhunskim delovima i Ruskim lampama. Dajem prednost 6N6P zato što ako mi se ne svidi mogu lako da koristim 6N23P i slične, a ako uzmem oktal lampe onda mi je izbor dosta sužen.

Isto mi se mota po glavi varijanta da na izlazu umesto kondenzatora stavim trafo, da smanjim pojačanje što bi bilo savršeno ali skuplje jedno 50-100 evrića.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

priča sa magnumima je uvek ista...preamp je slabija karika u odnosu na monoblokove i njegovom zamenom se dobija hi-end uređaj

mnogi su to uradili i oni koji su potrefili kombinaciju kažu da se dobija čudesan combo

sad sam i ja krenuo u potragu iako sam zadovoljan i postojećim stanjem, ali ovo je hobi i šta bih drugo inače radio :)

nixie je sa ovim aikidom napravio odličan posao...može tu sad da se cinculira i ispravljaju krive drine, ali ovakav kakav je meni je fenomenalan.

malo neobičan ali stvarno odličan zvuk, baš lepo izgleda na polici, da bi meni bio savršen trebao bi mu još jedan line in...sve u svemu, nixie urado si odličan posao, svaka čast...voleo bih da čujem i druge stvari koje napraviš:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, crni. said:

priča sa magnumima je uvek ista...preamp je slabija karika u odnosu na monoblokove i njegovom zamenom se dobija hi-end uređaj

mnogi su to uradili i oni koji su potrefili kombinaciju kažu da se dobija čudesan combo

sad sam i ja krenuo u potragu iako sam zadovoljan i postojećim stanjem, ali ovo je hobi i šta bih drugo inače radio :)

nixie je sa ovim aikidom napravio odličan posao...može tu sad da se cinculira i ispravljaju krive drine, ali ovakav kakav je meni je fenomenalan.

malo neobičan ali stvarno odličan zvuk, baš lepo izgleda na polici, da bi meni bio savršen trebao bi mu još jedan line in...sve u svemu, nixie urado si odličan posao, svaka čast...voleo bih da čujem i druge stvari koje napraviš:drinks:

Hvala ti što si uradio korektan review, bilo mi je korisno. Taj AIKIDO više ne pipam, tu ništa više ne mogu da uradim ima da ga slušam još bar godinu dana dok ne uradim nešto novo. Meni se uklopio lepo sa LEACH pojačalom. Mogu da ti dam i druge lampe da čuješ razliku koja nije mala (imam 5670, 6N23P, E88CC nekoliko vrsta). Po meni te 6N3P-EV što su unutra najbolje su mu legle, imao sam sreće da naletim na dobre uparene primerke pa sam kupio još 4kom. od istog čoveka sa približno istim parametrima.

Recimo 6N23P imaju malo mekši zvuk sa više basa koji se nekom možda više svidi od tog tvrđeg koji je sad, stvar ukusa ili uklapanja sa ostatkom sistema, recimo za neke FR ili mini monitore mogu biti i znatno bolje. To ti je prednost i mana uređaja sa lampama, kupiš ili napraviš amp/preamp, pa posle možeš da menjaš zvuk ali i da bacaš pare na lampe.

Čim se vratim sa puta i oporavim od jagnjetine, krećem na završetak Nixie NOS DAC-a, ne stajem dok ne bude gotovo. Posle upgrade-a i razrađivanja čućeš ga, pa šta mu bog da. Za sada ide jeftinija varijanta sa kondenzatorima na izlazu, a ima i skuplja sa izlaznim trafoima (+150eur).

Sad ćeš ti verovatno naći još neki preamp za upoređivanje, šta ti drugo preostaje. Nešto je SAX pominjao da radi Salas 6V6 možda će ga uskoro završiti, a ima još jedan koji pravi neko sa foruma, pa ima onih Zenovih varijanti sa gvožđurijom, možda ti se nešto od svega toga više uklopi u sistem. Ja očekujem od tog Salasa potpuno drugačiji zvuk, barem prema pričama sa raznih foruma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam u ponudi još dva preampa da ih čujem, a u pregovorima sam i sa onom galom sa kp (anubisov predlog)

naravno, nema žurbe pa ćemo valjda i godoa da dočekamo...pardon, saxa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...